Dette er resultatet fra Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de seneste resultater fra Göteborg Cup Innebandy 2020 her.

Partille IBS

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
05050606 to 05/05 11:40 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Grp A IBF Backadalen 1 - 0 Partille IBS    
05050608 to 05/05 12:40 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 3 P16 Grp B Dingle AIK 1 - 4 Partille IBS    
05050409 to 05/05 13:10 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 1 P14 Grp C Marstrands IBK 3 - 2 Partille IBS    
05050411 to 05/05 14:20 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Grp A Partille IBS 5 - 0 Stenungsunds IBK    
05050621 to 05/05 19:40 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 3 P14 Grp C Partille IBS 6 - 1 Salems IF 1    
06050903 fr 06/05 09:30 fr 06/05 Lillekärrshallen P15 Grp A Bergs IK 2 - 1 Partille IBS    
06050908 fr 06/05 12:10 fr 06/05 Lillekärrshallen P15 Grp A Nacka Wallenstam IBK 1 - 2 Partille IBS    
06050409 fr 06/05 12:40 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 1 F11 Grp A IBK Göteborg Finished Partille IBS      
06050709 fr 06/05 12:40 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 4 P16 Grp B Partille IBS 1 - 0 FBC Engelholm    
06050613 fr 06/05 14:50 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 3 P16 Grp B BKI Sunnanå 0 - 3 Partille IBS    
06050514 fr 06/05 15:20 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 2 F11 Grp A Partille IBS Finished IBF Backadalen      
06050919 fr 06/05 18:00 fr 06/05 Lillekärrshallen P14 Grp C Partille IBS 3 - 2 IBF Backadalen    
06050924 fr 06/05 20:40 fr 06/05 Lillekärrshallen P14 Grp C Nacka Wallenstam IBK 5 - 1 Partille IBS    
07050400 lø 07/05 08:30 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P10 Grp A IBF Backadalen röd Finished Partille IBS      
07050801 lø 07/05 09:00 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Grp C Linköping Innebandy 1 - 1 Partille IBS    
07050504 lø 07/05 10:30 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A IBF Göteborg 2 Finished Partille IBS      
07050606 lø 07/05 11:40 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 P11 Grp A Partille IBS Finished FBC Lerum Lions      
07050410 lø 07/05 13:40 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P11 Grp A Partille IBS Finished IBF Backadalen röd      
07050515 lø 07/05 17:00 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Grp A Partille IBS 3 - 0 IF Marin Väst    
07050519 lø 07/05 19:30 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Slutspel 1/4 Final Sandö IBK 2 - 3 Partille IBS    
07050821 lø 07/05 21:30 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 P16 Slutspel 1/4 Final Partille IBS 2 - 1 Särö Seahawks IBK    
08050500 sø 08/05 08:00 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Slutspel Semifinal IBF Backadalen 2 - 4 Partille IBS    
08050601 sø 08/05 08:50 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 P16 Slutspel Semifinal Partille IBS 0 - 2 Tunet IBK    
08050402 sø 08/05 10:45 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Slutspel Final Partille IBS 2 - 1 Linköping IBK    
08050706 sø 08/05 13:30 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 F11 Grp A Partille IBS Finished Lindås Waves IBK      
08050507 sø 08/05 14:00 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P11 Grp A IBF Backadalen vit Finished Partille IBS      
08050708 sø 08/05 14:30 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 P10 Grp A Partille IBS Finished Kärra IBK      
08050710 sø 08/05 15:30 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 F11 Grp A Partille IBS Finished Pixbo Wallenstam IBK      
08050810 sø 08/05 15:30 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 P11 Grp A Partille IBS Finished IBF Göteborg      
08050511 sø 08/05 16:30 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A Marstrands IBK Finished Partille IBS      
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg