Liste der registrierten Teams

Club Team name Category
AIK IBF P08 Pojkar 2007
Askim IF Innebandy Pojkar 2006
Bergs IK Damer (A-licens)
Bjärreds IBK gul Pojkar 2007
Bjärreds IBK svart Pojkar 2007
Bjärreds IBK Flickor 2007
Bjärreds IBK Flickor 2006
Enköpings IBK Pojkar 2004
FBC Lerum Flickor 2006
FBC Lerum Flickor 2005
FBC Lerum Utveckling Pojkar 2003
Fristad Goif Pojkar 2003
Fristad Goif Flickor 2004
Herrestads AIF Pojkar 2003
IBF Backadalen Pojkar 2009
IBF Backadalen Pojkar 2008
IBF Backadalen Pojkar 2007
IBF Backadalen Pojkar 2006
IBF Backadalen Vit Pojkar 2004
IBF Backadalen Röd Pojkar 2004
IBF Backadalen Pojkar 2003
IBF Backadalen Herrjuniorer (2001-02)
IBF Backadalen Herrar (A-licens)
IBF Backadalen Flickor 2009
IBF Backadalen Flickor 2004
IBF Backadalen Div 3 Damer (A-licens)
IBF Backadalen Damer (A-licens)
IBF Norrköping Pojkar 2004
IBF Norrköping Pojkar 2003
IBF Älvstranden Flickor 2006
IBK Bergum Pojkar 2006
IBK Bergum Pojkar 2005
IBK Genarp Pojkar 2007
IBK Genarp Pojkar 2006
IBK Genarp Pojkar 2005
IBK Genarp Pojkar 2003
IBK Göteborg Pojkar 2009
IBK Göteborg Pojkar 2006
IBK Kungälv Pojkar 2006
IBK Lidköping Herrar (A-licens)
IBK Lidköping Damer (A-licens)
IK Akerselva Pojkar 2005
IK Zenith Pojkar 2006
IK Zenith Pojkar 2004
Kärra IBK Pojkar 2005
Kärra IBK Pojkar 2003
Kärra IBK Herrar (A-licens)
Kärra IBK Flickor 2007
Kärra IBK Flickor 2005
Landvetter IBK Herrjuniorer (2001-02)
Landvetter IBK Flickor 2009
Landvetter IBK Flickor 2007
Landvetter IBK Flickor 2006
Lindome IBK Pojkar 2005
Lindome IBK Pojkar 2004
Lindome IBK Pojkar 2003
Lindome IBK Herrjuniorer (2001-02)
Lindås Rasta IBK Pojkar 2009
Lindås Rasta IBK Pojkar 2009
Lindås Rasta IBK Pojkar 2008
Lindås Rasta IBK Pojkar 2008
Lindås Rasta IBK Pojkar 2006
Lindås Rasta IBK Pojkar 2005
Lindås Rasta IBK Flickor 2005
Lindås Rasta IBK Flickor 2004
Malmhaug IBF Pojkar 2006
Mölndals IBF Pojkar 2005
Nynäshamns IBK Damjunior (2001-02)
Onsala IBK Pojkar 2006
Partille IBS Pojkar 2006
Partille IBS Flickor 2004
Pixbo Wallenstam IBF Röd Pojkar 2005
Pixbo Wallenstam IBF Flickor 2007
Pixbo Wallenstam IBF Flickor 2006
Pixbo Wallenstam IBF Flickor 2005
Råsunda IS Pojkar 2006
Skellefteå IBK Pojkar 2005
SMÅ IF Pojkar 2003
Stenungsunds IBK Flickor 2007
Sunde IBK Pojkar 2003
Sunde IBK Flickor 2006
Sveiva Innebandy Flickor 2005
Sveiva Innebandy Flickor 2003
Täby FC Flickor 2007
Uhc Laupen Swiss Chäpslär Herrar (A-licens)
Utbynäs SK Pojkar 2006
Varla IBK Pojkar 2004
Varla IBK Lila Flickor 2006
Varla IBK Svart Flickor 2006
Vaxholms IBF Herrar (A-licens)
Vaxholms IBF Damer (A-licens)
Wårgårda IBK F10/11 Flickor 2009
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg