Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2015. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2023 här.
Lundbystrand Sporthall
Matchnr | Tid | Grupp | Hemmalag | Resultat | Bortalag | Live | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01050800 | fre 01/05 08:30 fre 01/05 | P13 Grp B | Pixbo Wallenstam IBF 1 | 7 - 0 | Utbynäs SK | |||||
01050801 | fre 01/05 09:00 fre 01/05 | P13 Grp B | Lillån IBK | 1 - 6 | Marstrands IBK | |||||
01050802 | fre 01/05 09:30 fre 01/05 | F16 Grp A | Lindome IBK | 3 - 1 | IBF Backadalen | |||||
01050803 | fre 01/05 10:00 fre 01/05 | P13 Grp C | FBC Lerum | 1 - 5 | Lindås Waves IBK | |||||
01050804 | fre 01/05 10:30 fre 01/05 | P13 Grp B | Partille IBS | 0 - 3 | Pixbo Wallenstam IBF 1 | |||||
01050805 | fre 01/05 11:10 fre 01/05 | F16 Grp A | IBF Backadalen | 2 - 3 | Åkersberga IBF | |||||
01050806 | fre 01/05 11:40 fre 01/05 | F16 Grp A | Vaxholm IBF | 0 - 6 | Lindome IBK | |||||
01050807 | fre 01/05 12:10 fre 01/05 | F11 Grp A | Pixbo Wallenstam IBK 2 | Färdig | IK Akerselva | |||||
01050808 | fre 01/05 12:40 fre 01/05 | P13 Grp C | Borås IBF | 1 - 6 | Lindås Waves IBK | |||||
01050809 | fre 01/05 13:10 fre 01/05 | P14 Grp A | FBC Lerum | 1 - 3 | Lillån IBK | |||||
01050810 | fre 01/05 13:50 fre 01/05 | F16 Grp A | Vaxholm IBF | 0 - 3 | Stenhagens KK | |||||
01050811 | fre 01/05 14:20 fre 01/05 | P14 Grp B | IBF Backadalen | 1 - 2 | Lindome IBK | |||||
01050812 | fre 01/05 14:50 fre 01/05 | Herr Grp D | Kärra IBK | 1 - 3 | IK Zenith | |||||
01050813 | fre 01/05 15:20 fre 01/05 | P14 Grp A | Lillån IBK | 3 - 0 | Partille IBS | |||||
01050814 | fre 01/05 15:50 fre 01/05 | P15 Grp B | Pixbo Wallenstam IBF | 2 - 0 | Vendelsö IK | |||||
01050815 | fre 01/05 16:20 fre 01/05 | P14 Grp B | ONYX IBS | 1 - 3 | IBF Backadalen | |||||
01050816 | fre 01/05 17:00 fre 01/05 | Herr Grp D | Kärra IBK | 0 - 3 | IBF Älvstranden | |||||
01050817 | fre 01/05 17:30 fre 01/05 | Herr Grp D | Vaxholm IBF | 2 - 2 | IK Zenith | |||||
01050818 | fre 01/05 18:00 fre 01/05 | P15 Grp A | IBF Göteborg | 1 - 5 | ONYX IBS | |||||
01050819 | fre 01/05 18:30 fre 01/05 | P14 Grp B | IBF Backadalen | 1 - 5 | Salems IF Lila | |||||
01050820 | fre 01/05 19:00 fre 01/05 | HJ18 Grp B | IBF Älvstranden | 2 - 0 | Lindome IBK | |||||
01050821 | fre 01/05 19:40 fre 01/05 | Herr Grp D | Eken IBK | 4 - 4 | IK Zenith | |||||
01050822 | fre 01/05 20:10 fre 01/05 | Herr Grp C | IF Marin Väst | 0 - 6 | Värmdö IF | |||||
01050823 | fre 01/05 20:40 fre 01/05 | HJ18 Grp A | Skövde IBF | 5 - 0 | Linköping FBC | |||||
01050824 | fre 01/05 21:10 fre 01/05 | Dam Grp C | Lillån IBK | 2 - 2 | Värnamo IK | |||||
01050825 | fre 01/05 21:40 fre 01/05 | Herr Grp C | Öjaby Sport | 4 - 4 | IF Marin Väst | |||||
01050826 | fre 01/05 22:10 fre 01/05 | HJ18 Grp A | Skövde IBF | 2 - 2 | Enköpings IBK | |||||
01050827 | fre 01/05 22:40 fre 01/05 | HJ18 Grp B | Fagerhult Habo IBK | 2 - 3 | Lindome IBK |