Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2019 här.

Lundbystrand Sporthall

  Matchnr Tid Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05050500 to 05/05 08:30 to 05/05 P12 Grp C Lindås Waves IBK 2 - 5 Frölunda IBK    
05050501 to 05/05 09:00 to 05/05 Herr Grp A Kärra IBK 4 - 1 Sportlife Kungälv IBK    
05050502 to 05/05 09:30 to 05/05 Herr Grp A Mölndals IBF 5 - 0 Stenungsunds IBK    
05050503 to 05/05 10:00 to 05/05 Herr Grp C IBF Älvstranden 2 - 0 Sportlife Kungälv IBK    
05050504 to 05/05 10:30 to 05/05 P12 Grp C Frölunda IBK 4 - 2 IBF Göteborg 2    
05050505 to 05/05 11:10 to 05/05 F12 Grp A IBF Backadalen 0 - 2 FBC Lerum    
05050506 to 05/05 11:40 to 05/05 F15 Grp B Warbergs IBF 1 - 1 IBF Backadalen    
05050507 to 05/05 12:10 to 05/05 P12 Grp A Pixbo Wallenstam IBK 1 2 - 5 Kärra IBK    
05050508 to 05/05 12:40 to 05/05 Dam Grp D Lindome IBK 4 - 0 Marstrands IBK 1    
05050509 to 05/05 13:10 to 05/05 F13 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 3 - 0 IK Zenith    
05050510 to 05/05 13:50 to 05/05 F15 Grp B Linköping IBK Ungdom 6 - 2 Warbergs IBF    
05050511 to 05/05 14:20 to 05/05 P12 Grp A IBF Älvstranden 2 - 1 Pixbo Wallenstam IBK 1    
05050512 to 05/05 14:50 to 05/05 P13 Grp A Ski IL Innebandy 0 - 7 Surte IS IBK    
05050513 to 05/05 15:20 to 05/05 P15 Grp B Borås IBF 0 - 9 Sportlife Kungälv IBK    
05050514 to 05/05 15:50 to 05/05 P15 Grp A Nacka Wallenstam IBK 10 - 1 IF Marin Väst    
05050515 to 05/05 16:20 to 05/05 P15 Grp A IBF Backadalen 2 - 2 Bergs IK    
05050516 to 05/05 17:00 to 05/05 P15 Grp B BK Vingen 2 - 3 Linköping IBK    
05050517 to 05/05 17:30 to 05/05 F13 Grp B Tunet IBK 0 - 1 Åkersberga IBF 2    
05050518 to 05/05 18:00 to 05/05 P14 Grp A Tunet IBK 1 - 4 Salems IF 2    
05050519 to 05/05 18:30 to 05/05 F13 Grp A Råsunda IS 1 - 0 Åkersberga IBF 1    
05050520 to 05/05 19:00 to 05/05 DJ18 Grp A BK Vingen 1 - 2 Vaxholms IBF    
05050521 to 05/05 19:40 to 05/05 Dam Grp B Åkersberga IBF 1 4 - 0 BKI Sunnanå    
05050522 to 05/05 20:10 to 05/05 Dam Grp B Skövde IBF 3 - 0 Tierp IBK    
05050523 to 05/05 20:40 to 05/05 Dam Grp C Lillån IBK 2 - 2 BK Vålberg    
05050524 to 05/05 21:10 to 05/05 Dam Grp D Järfälla IBK 4 - 1 Åkarps IBK    
05050525 to 05/05 21:40 to 05/05 P14 Grp C Salems IF 1 4 - 11 Nacka Wallenstam IBK    
05050526 to 05/05 22:10 to 05/05 DJ18 Grp B IBK Elfhög 0 - 3 Hässelby SK IBK    
05050527 to 05/05 22:40 to 05/05 Dam Grp C Lindås Waves IBK 2 - 0 Lillån IBK    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen