Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2020 här.

Lundbystrand Sporthall

  Matchnr Tid Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05050800 to 05/05 09:00 to 05/05 Herr Grp B Frölunda IBK 1 - 4 IK Zenith 1    
05050801 to 05/05 09:30 to 05/05 HJ18 Grp A Mölndals IBF 2 - 2 Pixbo Wallenstam IBF    
05050802 to 05/05 10:00 to 05/05 Dam Grp B Sportlife Kungälv IBK 1 - 6 Pixbo Wallenstam IBF    
05050803 to 05/05 10:30 to 05/05 P12 Grp B Stenungsunds IBK 5 - 0 IBK Walkesborg    
05050804 to 05/05 11:10 to 05/05 P14 Grp C IBF Backadalen 1 - 3 Marstrands IBK    
05050805 to 05/05 11:40 to 05/05 Herr Grp D FBC Lerum 5 - 0 Särö Seahawks IBK    
05050806 to 05/05 12:10 to 05/05 F10 Grp A Stenungsunds IBK Färdig IBF Älvstranden      
05050807 to 05/05 12:40 to 05/05 F10 Grp A Ale IBF Färdig Kärra IBK      
05050808 to 05/05 13:10 to 05/05 F13 Grp B FBC Lerum 2 - 2 Lindome IBK    
05050809 to 05/05 13:50 to 05/05 Herr Grp D Särö Seahawks IBK 1 - 0 IBK Vänersborg    
05050810 to 05/05 14:20 to 05/05 Herr Grp B Göteborg City IBK 0 - 2 Linköping IBK HJ 20    
05050811 to 05/05 14:50 to 05/05 F10 Grp A IBF Älvstranden Färdig Kärra IBK      
05050812 to 05/05 15:20 to 05/05 F10 Grp A Ale IBF Färdig Stenungsunds IBK      
05050813 to 05/05 15:50 to 05/05 Herr Grp D IBK Vänersborg 2 - 4 Vaxholms IBF    
05050814 to 05/05 16:20 to 05/05 Dam Grp D IBF Backadalen 0 - 1 Åkarps IBK    
05050815 to 05/05 17:00 to 05/05 F16 Grp A Lillån IBK 0 - 1 Öckerö IBK    
05050816 to 05/05 17:30 to 05/05 F10 Grp A Stenungsunds IBK Färdig Salems IF      
05050817 to 05/05 18:00 to 05/05 F11 Grp A IBF Backadalen Färdig Sköndals IK      
05050818 to 05/05 18:30 to 05/05 DJ18 Grp A BKI Sunnanå 0 - 3 Fristad GoIF    
05050819 to 05/05 19:00 to 05/05 F16 Grp A Nacka Wallenstam IBK 7 - 0 Lillån IBK    
05050820 to 05/05 19:40 to 05/05 Dam Grp A Ryds SK 1 - 3 Hässelby SK IBK    
05050821 to 05/05 20:10 to 05/05 DJ18 Grp B IBF Backadalen 0 - 3 IBK Elfhög    
05050822 to 05/05 20:40 to 05/05 P14 Grp A Salems IF 2 6 - 0 Rotebro IS IBK 1    
05050823 to 05/05 21:10 to 05/05 DJ18 Grp A BKI Sunnanå 1 - 2 Nacka Wallenstam IBK    
05050824 to 05/05 21:40 to 05/05 P14 Grp C Linköping Innebandy 5 - 0 IBF Backadalen    
05050825 to 05/05 22:10 to 05/05 Dam Grp B Åkersberga IBF 1 3 - 3 Sportlife Kungälv IBK    
05050826 to 05/05 22:40 to 05/05 HJ18 Grp B Lindome IBK 1 - 1 IBK Lidköping    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg