Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2017. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2020 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Lagnamn Klass
AIK P03 Pojkar 13 (2003)
Bergs IK Damjuniorer 18 (1998-99)
BKI Sunnanå Herrar
BKI Sunnanå Damjuniorer 18 (1998-99)
BKI Sunnanå Damer
Dingle AIK Pojkar 11 (2005)
Dingle AIK Pojkar 12 (2004)
Dingle AIK Pojkar 13 (2003)
Dingle AIK Pojkar 14 (2002)
Dingle AIK Flickor 14 (2002)
Fagerhult Habo IBK Herrjuniorer 18 (1998-99)
FBC Lerum Pojkar 10 (2006)
FBC Lerum Pojkar 10 (2006)
FBC Lerum Pojkar 12 (2004)
FBC Lerum Pojkar 15 (2001)
FBC Lerum Pojkar 15 (2001)
FBC Lerum Flickor 12 (2004)
FBC Lerum Flickor 13 (2003)
FBC Lerum Flickor 14 (2002)
FBC Uppsala Flickor 16 (2000-01)
FBC Uppsala ungdom Flickor 14 (2002)
FBC Vinga Herrar
Filipstad IBK Pojkar 14 (2002)
Floda IBK vit Pojkar 10 (2006)
Floda IBK svart Pojkar 10 (2006)
Frederikshavn Blackhawks Flickor 13 (2003)
Frederikshavn Blackhawks Flickor 16 (2000-01)
Fristad GOIF Damer
Fristad GOIF Utveckling Damer
Frölunda IBK Pojkar 13 (2003)
Frölunda IBK Pojkar 14 (2002)
Frölunda IBK Herrar
Frölunda IBK Flickor 11 (2005)
Göteborg City IBK Herrar
Hagfors IBS Herrjuniorer 18 (1998-99)
Hammarby IF IBF Damer
Herrestad AIF Herrjuniorer 18 (1998-99)
Hultsberg Björkås IBF Pojkar 11 (2005)
IBF Backadalen Pojkar 10 (2006)
IBF Backadalen Pojkar 10 (2006)
IBF Backadalen Pojkar 11 (2005)
IBF Backadalen Pojkar 11 (2005)
IBF Backadalen Pojkar 12 (2004)
IBF Backadalen Pojkar 12 (2004)
IBF Backadalen Pojkar 13 (2003)
IBF Backadalen Vit Pojkar 15 (2001)
IBF Backadalen Röd Pojkar 15 (2001)
IBF Backadalen Pojkar 16 (2000)
IBF Backadalen Herrar
IBF Backadalen Flickor 12 (2004)
IBF Backadalen Flickor 13 (2003)
IBF Backadalen Flickor 16 (2000-01)
IBF Backadalen Damer
IBF Göteborg Pojkar 15 (2001)
IBF Linköping Flickor 16 (2000-01)
IBF Norrköping Pojkar 15 (2001)
IBF Norrköping Herrjuniorer 18 (1998-99)
IBF Tranås Damjuniorer 18 (1998-99)
IBF Älvstranden Pojkar 11 (2005)
IBF Älvstranden Pojkar 13 (2003)
IBF Älvstranden Herrar
IBF Älvstranden Flickor 11 (2005)
IBK Genarp Pojkar 13 (2003)
IBK Lidköping Herrjuniorer 18 (1998-99)
IBK Walkesborg 99 Pojkar 13 (2003)
IBK Vänersborg Pojkar 13 (2003)
IBS Svedala Pojkar 14 (2002)
IBS Svedala Pojkar 15 (2001)
IBS Svedala Flickor 14 (2002)
IK Zenith Pojkar 13 (2003)
IK Zenith Pojkar 13 (2003)
IK Zenith Pojkar 15 (2001)
IK Zenith Flickor 14 (2002)
IK Zenith Damjuniorer 18 (1998-99)
Kärra IBK Pojkar 12 (2004)
Kärra IBK Pojkar 13 (2003)
Kärra IBK Flickor 11 (2005)
Lillån IBK Pojkar 14 (2002)
Lillån IBK Pojkar 15 (2001)
Lillån IBK Flickor 16 (2000-01)
Lillån IBK Damer
Lindome IBK Pojkar 10 (2006)
Lindome IBK Pojkar 15 (2001)
Lindome IBK Flickor 16 (2000-01)
Lindås Waves IBK Pojkar 11 (2005)
Lindås Waves IBK Flickor 13 (2003)
Lindås Waves IBK Damjuniorer 18 (1998-99)
Lindås Waves IBK Damer
Linköping IBK Pojkar 15 (2001)
Linköping IBK Pojkar 16 (2000)
Lørenskog Innebandy G05 Pojkar 12 (2004)
Marstrands IBK Pojkar 10 (2006)
Marstrands IBK Pojkar 15 (2001)
Marstrands IBK Herrar
Marstrands IBK Damer
Myggenäs IBK Damer
Mölndals IBF Pojkar 14 (2002)
Mölndals IBF Damjuniorer 18 (1998-99)
Nässjö IBF Herrjuniorer 18 (1998-99)
Onyx IBS Pojkar 14 (2002)
Onyx IBS Pojkar 15 (2001)
Partille IBS Pojkar 11 (2005)
Partille IBS Herrjuniorer 18 (1998-99)
Pixbo Wallenstam IBF Pojkar 13 (2003)
Pixbo Wallenstam IBF Pojkar 14 (2002)
Pixbo Wallenstam IBF Pojkar 14 (2002)
Pixbo Wallenstam IBF Pojkar 15 (2001)
Pixbo Wallenstam IBF Pojkar 15 (2001)
Pixbo Wallenstam IBF Herrjuniorer 18 (1998-99)
Pixbo Wallenstam IBF Herrar
Pixbo Wallenstam IBF Flickor 12 (2004)
Pixbo Wallenstam IBF Flickor 13 (2003)
Pixbo Wallenstam IBF Flickor 14 (2002)
Pixbo Wallenstam IBF Damjuniorer 18 (1998-99)
Pixbo Wallenstam IBF Damer
Pixbo Wallenstam IBK Flickor 11 (2005)
Pixbo Wallenstam IBK Flickor 11 (2005)
Rotebro IS IBK Damjuniorer 18 (1998-99)
Råsunda IS Pojkar 12 (2004)
Salems IF Pojkar 15 (2001)
Salems IF Pojkar 15 (2001)
Sandö IBK Pojkar 11 (2005)
Sandö IBK Pojkar 16 (2000)
Sarpsborg IBK Pojkar 16 (2000)
Sarpsborg IBK Flickor 12 (2004)
Sarpsborg IBK Damjuniorer 18 (1998-99)
Skara IBK Herrar
SMÅ IF Innebandy Pojkar 14 (2002)
Snarøya Sportsklub Pojkar 13 (2003)
Sportlife Kungälv IBK Pojkar 14 (2002)
Sportlife Kungälv IBK Pojkar 16 (2000)
Sportlife Kungälv IBK F04/05 Flickor 12 (2004)
Sportlife Kungälv IBK Damer
Stenungsund IBK Pojkar 12 (2004)
Stenungsunds IBK Herrar
Surte IS IBK 02/03 Pojkar 14 (2002)
Surte IS IBK Pojkar 15 (2001)
Surte IS IBK Flickor 16 (2000-01)
Svenljunga IBK Pojkar 16 (2000)
Svenljunga IBK Pojkar 16 (2000)
Särö Seahawks IBK Pojkar 13 (2003)
Särö Seahawks IBK Flickor 14 (2002)
Sävedalens IBK Herrar
Team Tramerramer Herrar
Trosa Edanö IBK Damjuniorer 18 (1998-99)
Trosa Edanö IBK Damer
Tunet IBK Pojkar 10 (2006)
Tunet IBK Pojkar 14 (2002)
Tunet IBK Pojkar 16 (2000)
Tunet IBK Flickor 13 (2003)
Tunet IBK Flickor 14 (2002)
Tvåstad KIK Damer
Ull/Kisa IL Pojkar 13 (2003)
Ull/Kisa IL Pojkar 13 (2003)
Varla/Sandö IBK Damer
Varla IBK Pojkar 14 (2002)
Varnhems IF Herrar
Vaxholms IBF Pojkar 16 (2000)
Vaxholms IBF Damjuniorer 18 (1998-99)
WH Rockets Herrar
Värnamo IK Damjuniorer 18 (1998-99)
Åkarps IBK Flickor 16 (2000-01)
Älvsjö AIK IBF Herrar
Älvsjö AIK IBK Damer
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg