Dette er resultatet fra Göteborg Cup Innebandy 2018. Se de seneste resultater fra Göteborg Cup Innebandy 2020 her.

Spiller statistik

Spillere Hold Mål Assists Total
Filip Gustafsson (👕 17) Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 4 6 10
Carl Wedin (👕 69) Lindome IBK 6 3 9
Johan Wannberg (👕 30) Lindome IBK 7 1 8
Viktor Larsson (👕 33) Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 7 0 7
Albin Hallberg (👕 15) Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 2 5 7
Jonathan Mårtensson (👕 65) IBF Backadalen 4 2 6
Ten Claesson (👕 86) Lindome IBK 4 1 5
Ville Lindberg (👕 12) IBF Backadalen 3 2 5
Alexander Wannerfelt Jonsson (👕 50) Lindome IBK 1 4 5
Joel Bokesten (👕 70) Lindome IBK 3 1 4
Anton Johansson (👕 23) IK Zenith 3 1 4
Oliver Berndtsson (👕 60) Lindome IBK 2 2 4
Linus Lundin (👕 11) IK Zenith 2 2 4
Hugo Holmgren Jancev (👕 81) Lindome IBK 2 2 4
Jesper Zell (👕 72) IK Zenith 2 2 4
Sebastian Brunzell (👕 14) Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 2 2 4
Daniel Steffensen (👕 72) Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 1 3 4
Axel Hesselberg (👕 5) Vaxholms IBF Vit 1 3 4
William Huselius (👕 21) Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 3 0 3
Wille Nygren (👕 9) IK Zenith 2 1 3
Robin Ridell (👕 9) IBF Backadalen 1 2 3
Lucas Benjaminsson (👕 87) Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 0 3 3
Hugo Hedén (👕 33) Lindome IBK 0 3 3
Sebastian Hjelmström (👕 97) IBF Backadalen 2 0 2
Melwin Bruun (👕 68) IBF Backadalen 2 0 2
Olof Wärmländer (👕 41) Vaxholms IBF Svart 2 0 2
Sebastian Sannerholm (👕 24) Lindome IBK 1 1 2
Linus Humleby (👕 18) IK Zenith 1 1 2
William Dahlbom (👕 15) IBF Backadalen 1 1 2
Joel Ryberg (👕 17) Floda IBK 1 1 2
Aron Groth (👕 22) Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 1 1 2
Erik Oscarsson (👕 50) Vaxholms IBF Svart 1 1 2
Albin Wikström (👕 86) IBF Backadalen 1 1 2
Albin Bolander (👕 57) Vaxholms IBF Vit 1 1 2
Lukas Ekendahl (👕 59) IBF Backadalen 1 1 2
Filip Henningsson (👕 7) Lindome IBK 0 2 2
Elias Haggren (👕 11) Floda IBK 0 2 2
Adam Berntsèn (👕 97) Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 1 0 1
Pontus Anschutz (👕 14) Floda IBK 1 0 1
Axel Herolf (👕 40) Vaxholms IBF Vit 1 0 1
Erik Jonsson (👕 53) Vaxholms IBF Svart 1 0 1
Adam Ryberg (👕 9) Lindome IBK 1 0 1
Elias Magnusson (👕 23) Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 1 0 1
Isak Broberg (👕 20) Floda IBK 1 0 1
Tim Alerydh (👕 28) Vaxholms IBF Svart 1 0 1
Joel Ekström (👕 6) IBF Backadalen 1 0 1
Adam Karlsson Hakala (👕 34) Lindome IBK 1 0 1
Jesper Tjäder (👕 12) IK Zenith 1 0 1
Isak Hansson (👕 57) IBF Backadalen 1 0 1
Joel Benjaminsson (👕 4) Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK 1 0 1
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg