Dette er resultatet fra Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de seneste resultater fra Göteborg Cup Innebandy 2020 her.

Lundbystrand Sporthall

  Kampnr Tid Række Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
05050700 to 05/05 08:30 to 05/05 P12 Grp B IBF Göteborg 1 0 - 0 Stenungsunds IBK    
05050701 to 05/05 09:00 to 05/05 Herr Grp C IK Zenith 2 2 - 1 Marstrands IBK    
05050702 to 05/05 09:30 to 05/05 Dam Grp A IBK Göteborg 0 - 2 Fristad GoIF    
05050703 to 05/05 10:00 to 05/05 Dam Grp A Sandö IBK 3 - 2 Endre IF    
05050704 to 05/05 10:30 to 05/05 P12 Grp B Pixbo Wallenstam IBK 2 2 - 6 IBF Göteborg 1    
05050705 to 05/05 11:10 to 05/05 F12 Grp A Pixbo Wallenstam IBK 0 - 4 Pixbo Wallenstam IBF    
05050706 to 05/05 11:40 to 05/05 F14 Grp A Surte IS IBK 2 - 7 Pixbo Wallenstam IBF    
05050707 to 05/05 12:10 to 05/05 F14 Grp A IBK Göteborg 1 - 1 Vaxholms IBF    
05050708 to 05/05 12:40 to 05/05 Dam Grp A Sandö IBK 0 - 3 Fristad GoIF    
05050709 to 05/05 13:10 to 05/05 P14 Grp B Myggenäs IBK 1 - 5 Lindome IBK    
05050710 to 05/05 13:50 to 05/05 F15 Grp B Onsala Innebandy 4 - 0 IBF Backadalen    
05050711 to 05/05 14:20 to 05/05 P12 Grp A Kärra IBK 5 - 0 IBS Svedala    
05050712 to 05/05 14:50 to 05/05 F16 Grp A Warberg IC 1 - 0 FBC Lerum    
05050713 to 05/05 15:20 to 05/05 F13 Grp A IBS Svedala 0 - 1 Pixbo Wallenstam IBF    
05050714 to 05/05 15:50 to 05/05 F13 Grp A Åkersberga IBF 1 0 - 3 IK Zenith    
05050715 to 05/05 16:20 to 05/05 F14 Grp A IBK Göteborg 2 - 1 Häljarps SK    
05050716 to 05/05 17:00 to 05/05 HJ18 Grp B Olofströms IBK 2 - 1 Sävedalens IBK    
05050717 to 05/05 17:30 to 05/05 P14 Grp A IBF Göteborg 0 - 1 Pixbo Wallenstam IBF 1    
05050718 to 05/05 18:00 to 05/05 P14 Grp B Malmö FBC 1 - 2 Linköping IBK    
05050719 to 05/05 18:30 to 05/05 Herr Grp A Älvsjö IBK 3 - 3 Lomma FBC    
05050720 to 05/05 19:00 to 05/05 F14 Grp A Surte IS IBK 7 - 0 Frederikshavn Blackhawks    
05050721 to 05/05 19:40 to 05/05 P14 Grp C Nacka Wallenstam IBK 3 - 5 Linköping Innebandy    
05050722 to 05/05 20:10 to 05/05 P14 Grp B Linköping IBK 7 - 1 Rotebro IS IBK 2    
05050723 to 05/05 20:40 to 05/05 Dam Grp C Älvsjö IBK 2 - 2 Åkersberga IBF 2    
05050724 to 05/05 21:10 to 05/05 DJ18 Grp A BK Vingen 1 - 5 Bele Barkarby IF    
05050725 to 05/05 21:40 to 05/05 Dam Grp D Skälby IBK 2 - 2 Marstrands IBK 1    
05050726 to 05/05 22:10 to 05/05 DJ18 Grp B IBF Backadalen 3 - 2 Åkersberga IBF    
05050727 to 05/05 22:40 to 05/05 Dam Grp C Borås IBF 4 - 0 Älvsjö IBK    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg