Dette er resultatet fra Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de seneste resultater fra Göteborg Cup Innebandy 2019 her.

List of registered teams

Club Category Team name
Ale IBF Flickor 10 (2005) Ale IBF
Arlanda IBK Herrjuniorer 18 (1997-98) Arlanda IBK
Bele Barkarby IF Damjuniorer 18 (1997-98) Bele Barkarby IF
Bergs IK Pojkar 15 (2000) Bergs IK
Bergs IK Damjuniorer 18 (1997-98) Bergs IK
BKI Sunnanå Pojkar 16 (1999) BKI Sunnanå
BKI Sunnanå Damjuniorer 18 (1997-98) BKI Sunnanå
BKI Sunnanå Damer BKI Sunnanå
BK Vingen Pojkar 15 (2000) BK Vingen
BK Vingen Pojkar 16 (1999) BK Vingen
BK Vingen Damjuniorer 18 (1997-98) BK Vingen
BK Vålberg Damer BK Vålberg
Borås IBF Pojkar 15 (2000) Borås IBF
Borås IBF Damer Borås IBF
Dingle AIK Pojkar 12 (2003) Dingle AIK
Dingle AIK Pojkar 13 (2002) Dingle AIK
Dingle AIK Pojkar 16 (1999) Dingle AIK
Endre IF Damer Endre IF
FARSTA IBK Herrar Farsta IBK
Fbc Engelholm Pojkar 16 (1999) FBC Engelholm
FBC Lerum Pojkar 11 (2004) FBC Lerum Lions
FBC Lerum Pojkar 11 (2004) FBC Lerum Panthers
FBC Lerum Pojkar 13 (2002) FBC Lerum 2
FBC Lerum Pojkar 13 (2002) FBC Lerum 1
FBC Lerum Herrar FBC Lerum
FBC Lerum Flickor 11 (2004) FBC Lerum
FBC Lerum Flickor 12 (2003) FBC Lerum
FBC Lerum Flickor 13 (2002) FBC Lerum
FBC Lerum Flickor 16 (1999) FBC Lerum
FBI Tullinge Herrjuniorer 18 (1997-98) FBI Tullinge
Frederikshavn Blackhawks Flickor 12 (2003) Frederikshavn Blackhawks
Frederikshavn Blackhawks Flickor 14 (2001) Frederikshavn Blackhawks
Fristad GoIF Flickor 15 (2000) Fristad GoIF
Fristad GoIF Damjuniorer 18 (1997-98) Fristad GoIF
Fristad GoIF Damer Fristad GoIF
Frölunda IBK Pojkar 10 (2005) Frölunda IBK
Frölunda IBK Pojkar 12 (2003) Frölunda IBK
Frölunda IBK Herrar Frölunda IBK
Göteborg City IBK Herrar Göteborg City IBK
Herrestads AIF Herrjuniorer 18 (1997-98) Herrestads AIF
Häljarps SK Flickor 14 (2001) Häljarps SK
Hässelby SK IBK Damjuniorer 18 (1997-98) Hässelby SK IBK
Hässelby SK IBK Damer Hässelby SK IBK
IBF Backadalen Pojkar 10 (2005) IBF Backadalen vit
IBF Backadalen Pojkar 10 (2005) IBF Backadalen röd
IBF Backadalen Pojkar 11 (2004) IBF Backadalen röd
IBF Backadalen Pojkar 11 (2004) IBF Backadalen vit
IBF Backadalen Pojkar 12 (2003) IBF Backadalen
IBF Backadalen Pojkar 14 (2001) IBF Backadalen
IBF Backadalen Pojkar 15 (2000) IBF Backadalen
IBF Backadalen Herrar IBF Backadalen
IBF Backadalen Flickor 11 (2004) IBF Backadalen
IBF Backadalen Flickor 12 (2003) IBF Backadalen
IBF Backadalen Flickor 15 (2000) IBF Backadalen
IBF Backadalen Damjuniorer 18 (1997-98) IBF Backadalen
IBF Backadalen Damer IBF Backadalen
IBF Göteborg Pojkar 10 (2005) IBF Göteborg 2
IBF Göteborg Pojkar 10 (2005) IBF Göteborg 1
IBF Göteborg Pojkar 11 (2004) IBF Göteborg
IBF Göteborg Pojkar 12 (2003) IBF Göteborg 2
IBF Göteborg Pojkar 12 (2003) IBF Göteborg 1
IBF Göteborg Pojkar 13 (2002) IBF Göteborg
IBF Göteborg Pojkar 14 (2001) IBF Göteborg
IBF Älvstranden Pojkar 12 (2003) IBF Älvstranden
IBF Älvstranden Herrar IBF Älvstranden
IBF Älvstranden Flickor 10 (2005) IBF Älvstranden
IBK Elfhög Damjuniorer 18 (1997-98) IBK Elfhög
IBK Göteborg Flickor 11 (2004) IBK Göteborg
IBK Göteborg Flickor 14 (2001) IBK Göteborg
IBK Göteborg Damer IBK Göteborg
IBK Lidköping Herrjuniorer 18 (1997-98) IBK Lidköping
IBK Lockerud Mariestad Herrjuniorer 18 (1997-98) IBK Lockerud Mariestad
IBK Vänersborg Herrar IBK Vänersborg
IBK Walkesborg Pojkar 12 (2003) IBK Walkesborg
IBS Svedala Pojkar 12 (2003) IBS Svedala
IBS Svedala Flickor 13 (2002) IBS Svedala
IF Marin Väst Pojkar 15 (2000) IF Marin Väst
IK Zenith Pojkar 12 (2003) IK Zenith 1
IK Zenith Pojkar 12 (2003) IK Zenith 2
IK Zenith Herrar IK Zenith 2
IK Zenith Herrar IK Zenith 1
IK Zenith Flickor 13 (2002) IK Zenith
Järfälla IBK Damer Järfälla IBK
Kärra IBK Pojkar 10 (2005) Kärra IBK
Kärra IBK Pojkar 12 (2003) Kärra IBK
Kärra IBK Herrar Kärra IBK
Kärra IBK Flickor 10 (2005) Kärra IBK
Kärra IBK Flickor 11 (2004) Kärra IBK
Lillån IBK Flickor 16 (1999) Lillån IBK
Lillån IBK Damer Lillån IBK
Lindome IBK Pojkar 14 (2001) Lindome IBK
Lindome IBK Herrjuniorer 18 (1997-98) Lindome IBK
Lindome IBK Flickor 13 (2002) Lindome IBK
Lindome IBK Flickor 15 (2000) Lindome IBK
Lindome IBK Damer Lindome IBK
Lindås Waves IBK Pojkar 11 (2004) Lindås Waves IBK
Lindås Waves IBK Pojkar 12 (2003) Lindås Waves IBK
Lindås Waves IBK Pojkar 13 (2002) Lindås Waves IBK
Lindås Waves IBK Flickor 11 (2004) Lindås Waves IBK
Lindås Waves IBK Flickor 16 (1999) Lindås Waves IBK
Lindås Waves IBK Damer Lindås Waves IBK
Linköping IBK Pojkar 14 (2001) Linköping IBK
Linköping IBK Pojkar 15 (2000) Linköping IBK
Linköping IBK HJ 20 Herrar Linköping IBK HJ 20
Linköping IBK Ungdom Flickor 15 (2000) Linköping IBK Ungdom
Linköping Innebandy Pojkar 14 (2001) Linköping Innebandy
Lomma FBC Herrar Lomma FBC
Malmö FBC Pojkar 14 (2001) Malmö FBC
Marstrands IBK Pojkar 10 (2005) Marstrands IBK
Marstrands IBK Pojkar 14 (2001) Marstrands IBK
Marstrands IBK Herrar Marstrands IBK
Marstrands IBK Damer Marstrands IBK 1
Myggenäs IBK Pojkar 14 (2001) Myggenäs IBK
Mölndals IBF Herrjuniorer 18 (1997-98) Mölndals IBF
Mölndals IBF Herrar Mölndals IBF
Nacka Wallenstam IBK Pojkar 14 (2001) Nacka Wallenstam IBK
Nacka Wallenstam IBK Pojkar 15 (2000) Nacka Wallenstam IBK
Nacka Wallenstam IBK Flickor 16 (1999) Nacka Wallenstam IBK
Nacka Wallenstam IBK Damjuniorer 18 (1997-98) Nacka Wallenstam IBK
Olofströms IBK Herrjuniorer 18 (1997-98) Olofströms IBK
Onsala Innebandy Flickor 15 (2000) Onsala Innebandy
Partille IBS Pojkar 10 (2005) Partille IBS
Partille IBS Pojkar 11 (2004) Partille IBS
Partille IBS Pojkar 14 (2001) Partille IBS
Partille IBS Pojkar 15 (2000) Partille IBS
Partille IBS Pojkar 16 (1999) Partille IBS
Partille IBS Flickor 11 (2004) Partille IBS
Pixbo Wallenstam IBF Pojkar 14 (2001) Pixbo Wallenstam IBF 1
Pixbo Wallenstam IBF Pojkar 14 (2001) Pixbo Wallenstam IBF 2
Pixbo Wallenstam IBF Pojkar 16 (1999) Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF Herrjuniorer 18 (1997-98) Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF Flickor 12 (2003) Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF Flickor 13 (2002) Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF Flickor 14 (2001) Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF Flickor 15 (2000) Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBF Damer Pixbo Wallenstam IBF
Pixbo Wallenstam IBK Pojkar 12 (2003) Pixbo Wallenstam IBK 2
Pixbo Wallenstam IBK Pojkar 12 (2003) Pixbo Wallenstam IBK 1
Pixbo Wallenstam IBK Flickor 11 (2004) Pixbo Wallenstam IBK
Pixbo Wallenstam IBK Flickor 12 (2003) Pixbo Wallenstam IBK
Rotebro IS IBK Pojkar 14 (2001) Rotebro IS IBK 1
Rotebro IS IBK Pojkar 14 (2001) Rotebro IS IBK 2
Ryds SK Damer Ryds SK
Råsunda IS Flickor 13 (2002) Råsunda IS
Salems IF Pojkar 14 (2001) Salems IF 2
Salems IF Pojkar 14 (2001) Salems IF 1
Salems IF Flickor 10 (2005) Salems IF
Sandö IBK Pojkar 13 (2002) Sandö IBK
Sandö IBK Pojkar 15 (2000) Sandö IBK
Sandö IBK Damer Sandö IBK
Ski IL Innebandy Pojkar 13 (2002) Ski IL Innebandy
Skälby IBK Damer Skälby IBK
Sköndals IK Flickor 11 (2004) Sköndals IK
Skövde IBF Damer Skövde IBF
Sportlife Kungälv IBK Pojkar 15 (2000) Sportlife Kungälv IBK
Sportlife Kungälv IBK Herrar Sportlife Kungälv IBK
Sportlife Kungälv IBK Herrar Sportlife Kungälv IBK
Sportlife Kungälv IBK Damer Sportlife Kungälv IBK
Stenungsunds IBK Pojkar 12 (2003) Stenungsunds IBK
Stenungsunds IBK Pojkar 15 (2000) Stenungsunds IBK
Stenungsunds IBK Herrar Stenungsunds IBK
Stenungsunds IBK Flickor 10 (2005) Stenungsunds IBK
Surte IS IBK Pojkar 13 (2002) Surte IS IBK
Surte IS IBK Pojkar 14 (2001) Surte IS IBK
Surte IS IBK Flickor 14 (2001) Surte IS IBK
Särö Seahawks IBK Pojkar 16 (1999) Särö Seahawks IBK
Särö Seahawks IBK Herrar Särö Seahawks IBK
Sävedalens IBK Herrjuniorer 18 (1997-98) Sävedalens IBK
team tramerramer Herrar Team Tramerramer
Tierp IBK Damer Tierp IBK
Tunet IBK Pojkar 14 (2001) Tunet IBK
Tunet IBK Pojkar 15 (2000) Tunet IBK
Tunet IBK Pojkar 16 (1999) Tunet IBK
Tunet IBK Flickor 13 (2002) Tunet IBK
Varla IBK Pojkar 13 (2002) Varla IBK
Varla IBK Flickor 15 (2000) Varla IBK
Vaxholms IBF Herrar Vaxholms IBF
Vaxholms IBF Flickor 14 (2001) Vaxholms IBF
Vaxholms IBF Damjuniorer 18 (1997-98) Vaxholms IBF
Värmdö IS Herrar Värmdö IS
Värnamo IK Pojkar 13 (2002) Värnamo IK
Warberg IC Flickor 16 (1999) Warberg IC
Warbergs IBF Flickor 15 (2000) Warbergs IBF
Älvsjö IBK Herrar Älvsjö IBK
Älvsjö IBK Damer Älvsjö IBK
Öckerö IBK Flickor 16 (1999) Öckerö IBK
Åkarps IBK Damer Åkarps IBK
Åkersberga IBF Flickor 13 (2002) Åkersberga IBF 1
Åkersberga IBF Flickor 13 (2002) Åkersberga IBF 2
Åkersberga IBF Damjuniorer 18 (1997-98) Åkersberga IBF
Åkersberga IBF Damer Åkersberga IBF 2
Åkersberga IBF Damer Åkersberga IBF 1
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen