Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2020 här.

Lundbystrand Sporthall

  Matchnr Tid Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05050400 to 05/05 08:30 to 05/05 P12 Grp C IBF Backadalen 2 - 0 IBF Göteborg 2    
05050401 to 05/05 09:00 to 05/05 P16 Grp A Särö Seahawks IBK 1 - 7 Pixbo Wallenstam IBF    
05050402 to 05/05 09:30 to 05/05 Herr Grp D IBF Backadalen 0 - 4 FBC Lerum    
05050403 to 05/05 10:00 to 05/05 HJ18 Grp B Sävedalens IBK 0 - 3 Lindome IBK    
05050404 to 05/05 10:30 to 05/05 Dam Grp D Lindome IBK 2 - 1 IBF Backadalen    
05050405 to 05/05 11:10 to 05/05 P14 Grp A Surte IS IBK 2 - 3 IBF Göteborg    
05050406 to 05/05 11:40 to 05/05 HJ18 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 2 - 2 Herrestads AIF    
05050407 to 05/05 12:10 to 05/05 P15 Grp A IF Marin Väst 0 - 1 Stenungsunds IBK    
05050408 to 05/05 12:40 to 05/05 P15 Grp B Sportlife Kungälv IBK 0 - 3 Sandö IBK    
05050409 to 05/05 13:10 to 05/05 P14 Grp C Marstrands IBK 3 - 2 Partille IBS    
05050410 to 05/05 13:50 to 05/05 HJ18 Grp A Herrestads AIF 3 - 2 IBK Lockerud Mariestad    
05050411 to 05/05 14:20 to 05/05 P15 Grp A Partille IBS 5 - 0 Stenungsunds IBK    
05050412 to 05/05 14:50 to 05/05 P15 Grp B BK Vingen 2 - 4 Sandö IBK    
05050413 to 05/05 15:20 to 05/05 F13 Grp B Tunet IBK 0 - 1 Lindome IBK    
05050414 to 05/05 15:50 to 05/05 HJ18 Grp A IBK Lockerud Mariestad 2 - 4 Arlanda IBK    
05050415 to 05/05 16:20 to 05/05 Herr Grp B Team Tramerramer 1 - 5 Farsta IBK    
05050416 to 05/05 17:00 to 05/05 F16 Grp A FBC Lerum 4 - 4 Nacka Wallenstam IBK    
05050417 to 05/05 17:30 to 05/05 P15 Grp B Tunet IBK 9 - 0 Borås IBF    
05050418 to 05/05 18:00 to 05/05 P15 Grp A Nacka Wallenstam IBK 2 - 2 Bergs IK    
05050419 to 05/05 18:30 to 05/05 F12 Grp A Frederikshavn Blackhawks 0 - 5 IBF Backadalen    
05050420 to 05/05 19:00 to 05/05 DJ18 Grp A Nacka Wallenstam IBK 1 - 0 Bele Barkarby IF    
05050421 to 05/05 19:40 to 05/05 P15 Grp B Linköping IBK 3 - 2 Tunet IBK    
05050422 to 05/05 20:10 to 05/05 DJ18 Grp B Hässelby SK IBK 0 - 0 Bergs IK    
05050423 to 05/05 20:40 to 05/05 HJ18 Grp B FBI Tullinge 0 - 0 Olofströms IBK    
05050424 to 05/05 21:10 to 05/05 DJ18 Grp A Vaxholms IBF 0 - 1 Fristad GoIF    
05050425 to 05/05 21:40 to 05/05 Dam Grp A Endre IF 2 - 1 Hässelby SK IBK    
05050426 to 05/05 22:10 to 05/05 Dam Grp B Tierp IBK 2 - 5 BKI Sunnanå    
05050427 to 05/05 22:40 to 05/05 Dam Grp B Skövde IBF 0 - 9 Pixbo Wallenstam IBF    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg