Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2019 här.

Lundbystrand Sporthall

  Matchnr Tid Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05050600 to 05/05 08:30 to 05/05 P12 Grp B Pixbo Wallenstam IBK 2 1 - 10 IK Zenith 2    
05050601 to 05/05 09:00 to 05/05 F15 Grp A Lindome IBK 2 - 0 Pixbo Wallenstam IBF    
05050602 to 05/05 09:30 to 05/05 P13 Grp A Varla IBK 0 - 4 FBC Lerum 1    
05050603 to 05/05 10:00 to 05/05 P13 Grp B Lindås Waves IBK 1 - 1 IBF Göteborg    
05050604 to 05/05 10:30 to 05/05 P12 Grp C Dingle AIK 6 - 5 Lindås Waves IBK    
05050605 to 05/05 11:10 to 05/05 P14 Grp B Lindome IBK 0 - 1 Pixbo Wallenstam IBF 2    
05050606 to 05/05 11:40 to 05/05 P15 Grp A IBF Backadalen 1 - 0 Partille IBS    
05050607 to 05/05 12:10 to 05/05 P12 Grp A IK Zenith 1 3 - 4 IBF Älvstranden    
05050608 to 05/05 12:40 to 05/05 P16 Grp B Dingle AIK 1 - 4 Partille IBS    
05050609 to 05/05 13:10 to 05/05 P14 Grp A Tunet IBK 1 - 5 Pixbo Wallenstam IBF 1    
05050610 to 05/05 13:50 to 05/05 P16 Grp A Tunet IBK 2 - 1 BK Vingen    
05050611 to 05/05 14:20 to 05/05 F14 Grp A Vaxholms IBF 3 - 5 Häljarps SK    
05050612 to 05/05 14:50 to 05/05 F16 Grp A Öckerö IBK 1 - 1 Lindås Waves IBK    
05050613 to 05/05 15:20 to 05/05 P13 Grp B IBF Göteborg 2 - 5 FBC Lerum 2    
05050614 to 05/05 15:50 to 05/05 F15 Grp B Linköping IBK Ungdom 2 - 2 Onsala Innebandy    
05050616 to 05/05 17:00 to 05/05 F16 Grp A Warberg IC 2 - 0 Lindås Waves IBK    
05050617 to 05/05 17:30 to 05/05 P13 Grp B Värnamo IK 7 - 1 Dingle AIK    
05050618 to 05/05 18:00 to 05/05 P14 Grp B Myggenäs IBK 0 - 2 Rotebro IS IBK 2    
05050619 to 05/05 18:30 to 05/05 P14 Grp A Surte IS IBK 4 - 1 Rotebro IS IBK 1    
05050620 to 05/05 19:00 to 05/05 Dam Grp D Järfälla IBK 2 - 1 Skälby IBK    
05050621 to 05/05 19:40 to 05/05 P14 Grp C Partille IBS 6 - 1 Salems IF 1    
05050622 to 05/05 20:10 to 05/05 P14 Grp B Malmö FBC 0 - 1 Pixbo Wallenstam IBF 2    
05050623 to 05/05 20:40 to 05/05 Dam Grp C Lindås Waves IBK 2 - 1 Borås IBF    
05050624 to 05/05 21:10 to 05/05 F14 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 7 - 0 Frederikshavn Blackhawks    
05050625 to 05/05 21:40 to 05/05 Dam Grp A IBK Göteborg 2 - 0 Ryds SK    
05050626 to 05/05 22:10 to 05/05 P16 Grp B FBC Engelholm 3 - 0 BKI Sunnanå    
05050627 to 05/05 22:40 to 05/05 Dam Grp C Åkersberga IBF 2 4 - 0 BK Vålberg    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen