Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2020 här.

Lundbystrand Sporthall

  Matchnr Tid Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
06050700 fr 06/05 08:00 fr 06/05 F16 Grp A Lindås Waves IBK 0 - 3 Nacka Wallenstam IBK    
06050701 fr 06/05 08:30 fr 06/05 F14 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 1 - 1 IBK Göteborg    
06050702 fr 06/05 09:00 fr 06/05 DJ18 Grp A Bele Barkarby IF 1 - 1 Vaxholms IBF    
06050703 fr 06/05 09:30 fr 06/05 P15 Grp B Linköping IBK 4 - 1 Sandö IBK    
06050704 fr 06/05 10:00 fr 06/05 P12 Grp A IBS Svedala 4 - 3 Pixbo Wallenstam IBK 1    
06050705 fr 06/05 10:40 fr 06/05 P12 Grp C Dingle AIK 4 - 4 Frölunda IBK    
06050706 fr 06/05 11:10 fr 06/05 DJ18 Grp A Fristad GoIF 1 - 0 BK Vingen    
06050707 fr 06/05 11:40 fr 06/05 P15 Grp B Sandö IBK 3 - 2 Tunet IBK    
06050708 fr 06/05 12:10 fr 06/05 P16 Grp A BK Vingen 1 - 6 Pixbo Wallenstam IBF    
06050709 fr 06/05 12:40 fr 06/05 P16 Grp B Partille IBS 1 - 0 FBC Engelholm    
06050710 fr 06/05 13:10 fr 06/05 Dam Grp D Skälby IBK 2 - 0 IBF Backadalen    
06050711 fr 06/05 13:50 fr 06/05 Dam Grp A Fristad GoIF 2 - 0 Ryds SK    
06050712 fr 06/05 14:20 fr 06/05 P16 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 3 - 0 Tunet IBK    
06050713 fr 06/05 14:50 fr 06/05 DJ18 Grp B IBK Elfhög 2 - 2 Åkersberga IBF    
06050714 fr 06/05 15:20 fr 06/05 Dam Grp D Skälby IBK 0 - 0 Lindome IBK    
06050715 fr 06/05 15:50 fr 06/05 Dam Grp A Fristad GoIF 4 - 1 Endre IF    
06050716 fr 06/05 16:20 fr 06/05 Dam Grp B Pixbo Wallenstam IBF 1 - 3 Åkersberga IBF 1    
06050717 fr 06/05 17:00 fr 06/05 Herr Grp A Sportlife Kungälv IBK 0 - 4 Lomma FBC    
06050718 fr 06/05 17:30 fr 06/05 Herr Grp B Linköping IBK HJ 20 1 - 2 IK Zenith 1    
06050719 fr 06/05 18:00 fr 06/05 Dam Grp C BK Vålberg 0 - 1 Lindås Waves IBK    
06050721 fr 06/05 19:00 fr 06/05 P14 Grp B Rotebro IS IBK 2 0 - 3 Lindome IBK    
06050722 fr 06/05 19:30 fr 06/05 P13 Grp A Sandö IBK 5 - 0 Varla IBK    
06050723 fr 06/05 20:10 fr 06/05 Herr Grp B Göteborg City IBK 2 - 3 IK Zenith 1    
06050724 fr 06/05 20:40 fr 06/05 P14 Grp A Rotebro IS IBK 1 0 - 3 IBF Göteborg    
06050725 fr 06/05 21:10 fr 06/05 Herr Grp C IBF Älvstranden 1 - 2 Värmdö IS    
06050726 fr 06/05 21:40 fr 06/05 Herr Grp A Lomma FBC 1 - 5 Mölndals IBF    
06050727 fr 06/05 22:10 fr 06/05 Herr Grp B Team Tramerramer 1 - 2 Göteborg City IBK    
06050728 fr 06/05 22:40 fr 06/05 Herr Grp C IBF Älvstranden 0 - 2 IK Zenith 2    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg