Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2019 här.

Partille IBS

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05050606 to 05/05 11:40 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Grp A IBF Backadalen 1 - 0 Partille IBS    
05050608 to 05/05 12:40 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 3 P16 Grp B Dingle AIK 1 - 4 Partille IBS    
05050409 to 05/05 13:10 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 1 P14 Grp C Marstrands IBK 3 - 2 Partille IBS    
05050411 to 05/05 14:20 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Grp A Partille IBS 5 - 0 Stenungsunds IBK    
05050621 to 05/05 19:40 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 3 P14 Grp C Partille IBS 6 - 1 Salems IF 1    
06050903 fr 06/05 09:30 fr 06/05 Lillekärrshallen P15 Grp A Bergs IK 2 - 1 Partille IBS    
06050908 fr 06/05 12:10 fr 06/05 Lillekärrshallen P15 Grp A Nacka Wallenstam IBK 1 - 2 Partille IBS    
06050409 fr 06/05 12:40 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 1 F11 Grp A IBK Göteborg Färdig Partille IBS      
06050709 fr 06/05 12:40 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 4 P16 Grp B Partille IBS 1 - 0 FBC Engelholm    
06050613 fr 06/05 14:50 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 3 P16 Grp B BKI Sunnanå 0 - 3 Partille IBS    
06050514 fr 06/05 15:20 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 2 F11 Grp A Partille IBS Färdig IBF Backadalen      
06050919 fr 06/05 18:00 fr 06/05 Lillekärrshallen P14 Grp C Partille IBS 3 - 2 IBF Backadalen    
06050924 fr 06/05 20:40 fr 06/05 Lillekärrshallen P14 Grp C Nacka Wallenstam IBK 5 - 1 Partille IBS    
07050400 lö 07/05 08:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P10 Grp A IBF Backadalen röd Färdig Partille IBS      
07050801 lö 07/05 09:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Grp C Linköping Innebandy 1 - 1 Partille IBS    
07050504 lö 07/05 10:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A IBF Göteborg 2 Färdig Partille IBS      
07050606 lö 07/05 11:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 P11 Grp A Partille IBS Färdig FBC Lerum Lions      
07050410 lö 07/05 13:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P11 Grp A Partille IBS Färdig IBF Backadalen röd      
07050515 lö 07/05 17:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Grp A Partille IBS 3 - 0 IF Marin Väst    
07050519 lö 07/05 19:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Slutspel 1/4 Final Sandö IBK 2 - 3 Partille IBS    
07050821 lö 07/05 21:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 P16 Slutspel 1/4 Final Partille IBS 2 - 1 Särö Seahawks IBK    
08050500 sö 08/05 08:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Slutspel Semifinal IBF Backadalen 2 - 4 Partille IBS    
08050601 sö 08/05 08:50 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 P16 Slutspel Semifinal Partille IBS 0 - 2 Tunet IBK    
08050402 sö 08/05 10:45 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Slutspel Final Partille IBS 2 - 1 Linköping IBK    
08050706 sö 08/05 13:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 F11 Grp A Partille IBS Färdig Lindås Waves IBK      
08050507 sö 08/05 14:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P11 Grp A IBF Backadalen vit Färdig Partille IBS      
08050708 sö 08/05 14:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 P10 Grp A Partille IBS Färdig Kärra IBK      
08050710 sö 08/05 15:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 F11 Grp A Partille IBS Färdig Pixbo Wallenstam IBK      
08050810 sö 08/05 15:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 P11 Grp A Partille IBS Färdig IBF Göteborg      
08050511 sö 08/05 16:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A Marstrands IBK Färdig Partille IBS      
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen