Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2020 här.

Statistik

Matchstatistik

Matcher/Stadie


Matcher/Dag

Matcher/Klass

Lite siffror

Antal matcher 497
Färdigspelade 497
Kvar att spela 0
Walk over (WO) 0
Efter straffläggning 4
Hemmavinster 233
Bortavinster 201
Oavgjorda 63

Top 20 matcher med flest mål

  Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
to 05/05 21:40 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 2 P14 Grp C Salems IF 1 4 - 11 Nacka Wallenstam IBK    
sö 08/05 08:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 P13 Slutspel FBC Lerum 2 9 - 3 Sandö IBK    
fr 06/05 19:00 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 2 P12 Grp B IBF Göteborg 1 5 - 7 IK Zenith 2    
lö 07/05 19:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Slutspel Bergs IK 5 - 6 P Tunet IBK    
lö 07/05 20:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Grp B Tierp IBK 1 - 10 Åkersberga IBF 1    
sö 08/05 12:45 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Slutspel Kärra IBK 9 - 2 Frölunda IBK    
to 05/05 10:30 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 3 P12 Grp C Dingle AIK 6 - 5 Lindås Waves IBK    
to 05/05 08:30 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 3 P12 Grp B Pixbo Wallenstam IBK 2 1 - 10 IK Zenith 2    
lö 07/05 18:45 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 F14 Slutspel Pixbo Wallenstam IBF 6 - 5 P Häljarps SK    
to 05/05 15:50 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Grp A Nacka Wallenstam IBK 10 - 1 IF Marin Väst    
fr 06/05 11:10 fr 06/05 Lillekärrshallen F12 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 11 - 0 Frederikshavn Blackhawks    
sö 08/05 09:40 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P12 Slutspel Kärra IBK 8 - 2 IBF Göteborg 1    
sö 08/05 13:10 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 Herr Slutspel Farsta IBK 3 - 7 IK Zenith 2    
lö 07/05 13:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 HJ18 Grp A IBK Lockerud Mariestad 3 - 7 Mölndals IBF    
lö 07/05 16:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 F16 Slutspel Nacka Wallenstam IBK 7 - 3 FBC Lerum    
lö 07/05 14:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 F12 Slutspel Pixbo Wallenstam IBF 9 - 1 IBF Backadalen    
fr 06/05 14:50 fr 06/05 Lillekärrshallen P13 Grp B Dingle AIK 1 - 9 FBC Lerum 2    
fr 06/05 11:40 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Grp B Borås IBF 1 - 8 Linköping IBK    
to 05/05 15:20 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Grp B Borås IBF 0 - 9 Sportlife Kungälv IBK    
fr 06/05 13:50 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 5 Dam Grp A Hässelby SK IBK 8 - 1 Sandö IBK    


Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg