Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2017. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2020 här.

Tunet IBK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29041001 lö 29/04 09:30 lö 29/04 Kärra Sporthall P10 Grp A FBC Lerum 1 Färdig Tunet IBK      
29040401 lö 29/04 09:30 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 P16 Grp A Tunet IBK 3 - 0 Vaxholms IBF    
29040402 lö 29/04 10:30 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 F13 Grp A Tunet IBK 1 - 10 Pixbo Wallenstam IBF    
29040905 lö 29/04 11:40 lö 29/04 Lillekärrshallen P10 Grp A Tunet IBK Färdig Marstrands IBK      
29040404 lö 29/04 11:40 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 P16 Grp A Tunet IBK 4 - 1 Sandö IBK    
29040506 lö 29/04 12:10 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 F14 Grp B Tunet IBK 4 - 0 FBC Uppsala ungdom    
29040406 lö 29/04 12:40 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 F13 Grp A FBC Lerum 8 - 0 Tunet IBK    
29040510 lö 29/04 14:10 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 F14 Grp B Pixbo Wallenstam IBF 0 - 0 Tunet IBK    
29040610 lö 29/04 15:30 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 F13 Grp A Tunet IBK 0 - 5 Lindås Waves IBK    
29040613 lö 29/04 17:00 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 P14 Grp B Surte IS IBK 02/03 1 - 1 Tunet IBK    
29040821 lö 29/04 20:40 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Grp B Tunet IBK 3 - 5 Lillån IBK    
30040800 sö 30/04 08:00 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Grp B Tunet IBK 2 - 3 Pixbo Wallenstam IBF 2    
30041003 sö 30/04 09:30 sö 30/04 Kärra Sporthall F14 Grp B Tunet IBK 3 - 0 Särö Seahawks IBK    
30040606 sö 30/04 11:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 P14 Grp B Varla IBK 2 - 3 Tunet IBK    
30040805 sö 30/04 11:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 P16 Grp A Svenljunga IBK 1 1 - 2 Tunet IBK    
30040908 sö 30/04 12:10 sö 30/04 Lillekärrshallen P10 Grp A Floda IBK svart Färdig Tunet IBK      
30040509 sö 30/04 12:40 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 P16 Grp A IBF Backadalen 1 - 3 Tunet IBK    
30040411 sö 30/04 13:50 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 F13 Grp A Frederikshavn Blackhawks 1 - 1 Tunet IBK    
30041011 sö 30/04 13:50 sö 30/04 Kärra Sporthall P10 Grp A Tunet IBK Färdig IBF Backadalen 2      
30040515 sö 30/04 16:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 F13 Grp A IBF Backadalen 1 - 0 Tunet IBK    
30041017 sö 30/04 17:00 sö 30/04 Kärra Sporthall F14 Slutspel 1/4 Final Tunet IBK 6 - 0 Dingle AIK    
30040418 sö 30/04 17:50 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 P16 Slutspel 1/4 Final Tunet IBK 6 - 1 Svenljunga IBK 2    
01050500 må 01/05 08:00 må 01/05 Lundbystrand Sporthall 2 F14 Slutspel Semifinal FBC Lerum 1 - 5 Tunet IBK    
01050400 må 01/05 08:00 må 01/05 Lundbystrand Sporthall 1 P16 Slutspel Semifinal Tunet IBK 5 - 4 Sportlife Kungälv IBK    
01050403 må 01/05 11:00 må 01/05 Lundbystrand Sporthall 1 F14 Slutspel Final Tunet IBK 2 - 1 Pixbo Wallenstam IBF    
01050404 må 01/05 12:00 må 01/05 Lundbystrand Sporthall 1 P16 Slutspel Final Tunet IBK 2 - 3 Linköping IBK    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg