Sie sehen die Ergebnisse der Göteborg Cup Innebandy 2018. Zu den aktuellen Ergebnissen der Göteborg Cup Innebandy 2020 gelangen Sie hier:.

Liste der registrierten Teams

Club Team name Category
AIK IBF Damjuniorer 18 (99-00)
Askim IF Innebandy Pojkar 11 (06)
Bergs IK Damer (A-licens)
Borås IBF Herrar (A-licens)
Dingle AIK Pojkar 12 (05)
Dingle AIK Pojkar 14 (03)
Dingle AIK Pojkar 15 (02)
FBC Aspen/FBC Lerum Herrjuniorer 18 (99-00)
FBC Lerum Pojkar 15 (02)
FBC Lerum Vit Flickor 11 (06)
FBC Lerum Röd Flickor 11 (06)
FBC Lerum Flickor 12 (05)
FBC Lerum Flickor 13 (04)
FBC Lerum Flickor 14 (03)
FBC Lerum Flickor 15 (02)
FBC Lerum Damjuniorer 18 (99-00)
FBC Partille Herrar (A-licens)
FBC Uppsala Ungdom Flickor 14 (03)
FBC Vinga Herrar (A-licens)
FBC Ängelholm Herrjuniorer 18 (99-00)
FBC Ängelholm Herrjuniorer 18 (99-00)
Filipstad IBK Pojkar 15 (02)
Floda IBK Pojkar 11 (06)
Floda IBK Pojkar 16 (01)
Floda IBK Flickor 13 (04)
Floda IBK Göteborg Flickor 15 (02)
Frölunda IBK Pojkar 12 (05)
Frölunda IBK Pojkar 15 (02)
Frölunda IBK Herrar (A-licens)
Herrestads AIF/WB99 Pojkar 14 (03)
Hovslätts IK Damer (A-licens)
Husqvarna IBK Damjuniorer 18 (99-00)
Häljarps SK Damjuniorer 18 (99-00)
IBF Backadalen P07 Pojkar 10 (07)
IBF Backadalen P08 Pojkar 10 (07)
IBF Backadalen Pojkar 11 (06)
IBF Backadalen Pojkar 12 (05)
IBF Backadalen Pojkar 12 (05)
IBF Backadalen Pojkar 13 (04)
IBF Backadalen Pojkar 13 (04)
IBF Backadalen Pojkar 14 (03)
IBF Backadalen Pojkar 16 (01)
IBF Backadalen JAS Herrjuniorer 18 (99-00)
IBF Backadalen Herrar (A-licens)
IBF Backadalen Flickor 13 (04)
IBF Backadalen Flickor 14 (03)
IBF Backadalen Damjuniorer 18 (99-00)
IBF Backadalen Damer (A-licens)
IBF Göteborg Pojkar 14 (03)
IBF Göteborg Pojkar 15 (02)
IBF Älvstranden Pojkar 14 (03)
IBF Älvstranden Herrar (A-licens)
IBF Älvstranden Flickor 11 (06)
IBK Alingsås Pojkar 14 (03)
IBK Genarp 07/08 Pojkar 10 (07)
IBK Genarp Pojkar 14 (03)
IBK Lund Flickor 14 (03)
IBK Vänersborg Pojkar 14 (03)
IBS Svedala Pojkar 14 (03)
IBS Svedala Flickor 15 (02)
IK Zenith Pojkar 12 (05)
IK Zenith Pojkar 14 (03)
IK Zenith Pojkar 14 (03)
IK Zenith Pojkar 16 (01)
IK Zenith Herrjuniorer 18 (99-00)
IK Zenith Herrar (A-licens)
IK Zenith Flickor 11 (06)
IK Zenith F02/03 Flickor 15 (02)
Kärra IBK röd Pojkar 11 (06)
Kärra IBK grön Pojkar 11 (06)
Kärra IBK Herrar (A-licens)
Landvetter IBK Wings Flickor 12 (05)
Lindome IBK Grön Pojkar 12 (05)
Lindome IBK Pojkar 16 (01)
Lindome IBK Herrar (A-licens)
Lindome IBK Herrar (A-licens)
Lindome IBK Flickor 15 (02)
Lindome IBK Damer (A-licens)
Lindås Waves IBK Pojkar 14 (03)
Lindås Waves IBK Flickor 13 (04)
Lindås Waves IBK Damjuniorer 18 (99-00)
Lindås Waves IBK Dam Damer (A-licens)
Linköping IBK U Herrjuniorer 18 (99-00)
Marstrands IBK Pojkar 10 (07)
Marstrands IBK Herrar (A-licens)
Marstrands IBK Damer (A-licens)
Mölndal IBF Brunkers Herrar (A-licens)
Onsala IBK Pojkar 11 (06)
Onyx Innebandy Pojkar 15 (02)
Partille IBS Wizards Pojkar 12 (05)
Partille IBS Pojkar 15 (02)
Partille IBS Herrjuniorer 18 (99-00)
Partille IBS Flickor 11 (06)
Partille IBS Flickor 13 (04)
Partille IBS Div 3 Damer (A-licens)
Pixbo Wallenstam IBF Vit Pojkar 15 (02)
Pixbo Wallenstam IBF Blå Pojkar 15 (02)
Pixbo Wallenstam IBF Flickor 12 (05)
Pixbo Wallenstam IBF Flickor 13 (04)
Pixbo Wallenstam IBF F02 Flickor 15 (02)
Pixbo Wallenstam IBF Div 1 Damer (A-licens)
Pixbo Wallenstam IBF Damer (A-licens)
Rydboholms SK Pojkar 13 (04)
Råsunda IS Pojkar 12 (05)
Råsunda IS Flickor 15 (02)
Salems IF Pojkar 12 (05)
Salems IF Pojkar 13 (04)
Salems IF Pojkar 13 (04)
Sandö IBK Herrjuniorer 18 (99-00)
Skara IBK Herrar (A-licens)
SMÅ IF Innebandy Pojkar 15 (02)
Spöland Vännäs IF Flickor 15 (02)
STC Kungälv IBK Herrar (A-licens)
STC Kungälv IBK D2 Damer (A-licens)
Stenungsunds IBK Flickor 11 (06)
Stenungsunds IBK Flickor 13 (04)
Stenungsunds IBK/Myggenäs IBK Pojkar 16 (01)
Sunde IBK Pojkar 13 (04)
Sunde IBK Pojkar 14 (03)
Sunde IBK Pojkar 16 (01)
Sunde IBK Flickor 15 (02)
Särö IBK P03 Pojkar 14 (03)
Sävedalens IBK Herrar (A-licens)
Team Tramerramer Herrar (A-licens)
Träslövsläge Flickor 15 (02)
Tunet IBK G07 Pojkar 10 (07)
Tunet IBK Pojkar 11 (06)
Tunet IBK Pojkar 14 (03)
Tunet IBK J06/07 Flickor 11 (06)
Tunet IBK Lilla Flickor 12 (05)
Tunet IBK Gul Flickor 12 (05)
Tunet IBK J14 Flickor 14 (03)
Tunet IBK J15 Flickor 15 (02)
Täby FC Damer (A-licens)
Ull/Kisa IL Sort Pojkar 14 (03)
Ull/Kisa IL Grønn Pojkar 14 (03)
Vallentuna IBK Damjuniorer 18 (99-00)
Varla/Sandö IBK Damer (A-licens)
Varla IBK Pojkar 14 (03)
Varla IBK Herrjuniorer 18 (99-00)
Varla IBK Damjuniorer 18 (99-00)
Varnhems IF Herrar (A-licens)
Vaxholms IBF Svart Pojkar 16 (01)
Vaxholms IBF Vit Pojkar 16 (01)
Vaxholms IBF F04 Flickor 13 (04)
Vaxholms IBF F03 Flickor 14 (03)
Vaxholms IBF Damjuniorer 18 (99-00)
Vendelsö IK Herrjuniorer 18 (99-00)
Värmdö IF Herrar (A-licens)
Värnamo IK Flickor 15 (02)
Värnamo IK Damer (A-licens)
Åstorp/Kvidinge IBS ÅKIBS Flickor 15 (02)
Älvsjö AIK IBF Herrar (A-licens)
Älvsjö AIK IBF GB Herrar (A-licens)
Älvsjö AIK IBF Damer (A-licens)
Älvsjö AIK IBF Dam (A) Damer (A-licens)
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg