Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2020 här.

Åkersberga IBF

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05050714 to 05/05 15:50 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 4 F13 Grp A Åkersberga IBF 1 0 - 3 IK Zenith    
05050517 to 05/05 17:30 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 2 F13 Grp B Tunet IBK 0 - 1 Åkersberga IBF 2    
05050519 to 05/05 18:30 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 2 F13 Grp A Råsunda IS 1 - 0 Åkersberga IBF 1    
05050521 to 05/05 19:40 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 2 Dam Grp B Åkersberga IBF 1 4 - 0 BKI Sunnanå    
05050723 to 05/05 20:40 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Grp C Älvsjö IBK 2 - 2 Åkersberga IBF 2    
05050726 to 05/05 22:10 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 4 DJ18 Grp B IBF Backadalen 3 - 2 Åkersberga IBF    
05050825 to 05/05 22:10 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 5 Dam Grp B Åkersberga IBF 1 3 - 3 Sportlife Kungälv IBK    
05050627 to 05/05 22:40 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 3 Dam Grp C Åkersberga IBF 2 4 - 0 BK Vålberg    
06050602 fr 06/05 09:00 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 3 F13 Grp A Åkersberga IBF 1 2 - 3 IBS Svedala    
06050606 fr 06/05 11:10 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 3 F13 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 5 - 0 Åkersberga IBF 1    
06050507 fr 06/05 11:40 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 2 F13 Grp B Åkersberga IBF 2 1 - 0 FBC Lerum    
06050809 fr 06/05 12:40 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 5 DJ18 Grp B Åkersberga IBF 1 - 0 Bergs IK    
06050511 fr 06/05 13:50 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 2 F13 Grp B Lindome IBK 3 - 0 Åkersberga IBF 2    
06050412 fr 06/05 14:20 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 1 Dam Grp B Skövde IBF 1 - 3 Åkersberga IBF 1    
06050713 fr 06/05 14:50 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 4 DJ18 Grp B IBK Elfhög 2 - 2 Åkersberga IBF    
06050414 fr 06/05 15:20 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 1 Dam Grp C Åkersberga IBF 2 1 - 1 Lindås Waves IBK    
06050716 fr 06/05 16:20 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Grp B Pixbo Wallenstam IBF 1 - 3 Åkersberga IBF 1    
06050619 fr 06/05 18:00 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 3 Dam Grp C Borås IBF 1 - 5 Åkersberga IBF 2    
07050900 lö 07/05 09:00 lö 07/05 Lillekärrshallen F13 Slutspel 1/8 Final Tunet IBK 4 - 5 P Åkersberga IBF 1    
07050904 lö 07/05 11:30 lö 07/05 Lillekärrshallen F13 Slutspel 1/4 Final Pixbo Wallenstam IBF 4 - 2 Åkersberga IBF 1    
07050905 lö 07/05 12:20 lö 07/05 Lillekärrshallen F13 Slutspel 1/4 Final Åkersberga IBF 2 3 - 2 Råsunda IS    
07050808 lö 07/05 12:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 DJ18 Grp B Åkersberga IBF 2 - 1 Hässelby SK IBK    
07050908 lö 07/05 15:00 lö 07/05 Lillekärrshallen F13 Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 2 - 1 Åkersberga IBF 2    
07050816 lö 07/05 17:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 DJ18 Slutspel Semifinal Åkersberga IBF 0 - 4 Bele Barkarby IF    
07050618 lö 07/05 19:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 Dam Grp C Lillån IBK 0 - 2 Åkersberga IBF 2    
07050720 lö 07/05 20:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Grp B Tierp IBK 1 - 10 Åkersberga IBF 1    
08050704 sö 08/05 11:20 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Slutspel 1/4 Final Fristad GoIF 2 - 0 Åkersberga IBF 2    
08050705 sö 08/05 12:20 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Slutspel 1/4 Final Åkersberga IBF 1 2 - 1 Järfälla IBK    
08050608 sö 08/05 14:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 Dam Slutspel Semifinal Åkersberga IBF 1 2 - 1 Lindås Waves IBK    
08050408 sö 08/05 17:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 1 Dam Slutspel Final Fristad GoIF 2 - 0 Åkersberga IBF 1    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg