Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2020 här.

Nacka Wallenstam IBK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05050514 to 05/05 15:50 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Grp A Nacka Wallenstam IBK 10 - 1 IF Marin Väst    
05050416 to 05/05 17:00 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 1 F16 Grp A FBC Lerum 4 - 4 Nacka Wallenstam IBK    
05050418 to 05/05 18:00 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Grp A Nacka Wallenstam IBK 2 - 2 Bergs IK    
05050819 to 05/05 19:00 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 5 F16 Grp A Nacka Wallenstam IBK 7 - 0 Lillån IBK    
05050420 to 05/05 19:00 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 1 DJ18 Grp A Nacka Wallenstam IBK 1 - 0 Bele Barkarby IF    
05050721 to 05/05 19:40 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp C Nacka Wallenstam IBK 3 - 5 Linköping Innebandy    
05050823 to 05/05 21:10 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 5 DJ18 Grp A BKI Sunnanå 1 - 2 Nacka Wallenstam IBK    
05050525 to 05/05 21:40 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 2 P14 Grp C Salems IF 1 4 - 11 Nacka Wallenstam IBK    
06050700 fr 06/05 08:00 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 4 F16 Grp A Lindås Waves IBK 0 - 3 Nacka Wallenstam IBK    
06050802 fr 06/05 09:00 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 5 DJ18 Grp A Fristad GoIF 1 - 1 Nacka Wallenstam IBK    
06050404 fr 06/05 10:00 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 1 F16 Grp A Nacka Wallenstam IBK 3 - 3 Warberg IC    
06050904 fr 06/05 10:00 fr 06/05 Lillekärrshallen P15 Grp A Stenungsunds IBK 1 - 5 Nacka Wallenstam IBK    
06050806 fr 06/05 11:10 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 5 DJ18 Grp A Nacka Wallenstam IBK 3 - 0 Vaxholms IBF    
06050908 fr 06/05 12:10 fr 06/05 Lillekärrshallen P15 Grp A Nacka Wallenstam IBK 1 - 2 Partille IBS    
06050920 fr 06/05 18:30 fr 06/05 Lillekärrshallen P14 Grp C Nacka Wallenstam IBK 1 - 3 Marstrands IBK    
06050924 fr 06/05 20:40 fr 06/05 Lillekärrshallen P14 Grp C Nacka Wallenstam IBK 5 - 1 Partille IBS    
07050701 lö 07/05 09:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp C IBF Backadalen 0 - 4 Nacka Wallenstam IBK    
07050608 lö 07/05 12:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 DJ18 Grp A Nacka Wallenstam IBK 4 - 0 BK Vingen    
07050811 lö 07/05 14:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 F16 Grp A Öckerö IBK 0 - 1 Nacka Wallenstam IBK    
07050814 lö 07/05 16:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 F16 Slutspel Semifinal Nacka Wallenstam IBK 7 - 3 FBC Lerum    
07050415 lö 07/05 17:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Grp A IBF Backadalen 4 - 2 Nacka Wallenstam IBK    
07050617 lö 07/05 18:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 DJ18 Slutspel Semifinal Nacka Wallenstam IBK 3 - 0 Fristad GoIF    
07050418 lö 07/05 19:45 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 F16 Slutspel Final Warberg IC 1 - 0 Nacka Wallenstam IBK    
07050419 lö 07/05 20:45 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 DJ18 Slutspel Final Nacka Wallenstam IBK 1 - 0 Bele Barkarby IF    
07050621 lö 07/05 20:50 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 P14 Slutspel 1/8 Final Malmö FBC 3 - 1 Nacka Wallenstam IBK    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg