Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2020 här.



Lördag 7/5 (Dag 3)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
07050400 lö 07/05 08:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P10 Grp A IBF Backadalen röd Färdig Partille IBS      
07050500 lö 07/05 08:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A IBF Göteborg 2 Färdig Marstrands IBK      
07050600 lö 07/05 08:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 P14 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 1 2 - 0 Rotebro IS IBK 1    
07050700 lö 07/05 08:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp A IBF Göteborg 3 - 1 Tunet IBK    
07050800 lö 07/05 08:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Grp A Salems IF 2 3 - 2 Surte IS IBK    
07050900 lö 07/05 09:00 lö 07/05 Lillekärrshallen F13 Slutspel 1/8 Final Tunet IBK 4 - 5 P Åkersberga IBF 1    
07050401 lö 07/05 09:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P10 Grp A IBF Backadalen vit Färdig Kärra IBK      
07050501 lö 07/05 09:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A IBF Göteborg 1 Färdig Frölunda IBK      
07050601 lö 07/05 09:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 P14 Grp C Marstrands IBK 7 - 1 Salems IF 1    
07050701 lö 07/05 09:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp C IBF Backadalen 0 - 4 Nacka Wallenstam IBK    
07050801 lö 07/05 09:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Grp C Linköping Innebandy 1 - 1 Partille IBS    
07050402 lö 07/05 09:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P11 Grp A IBF Backadalen vit Färdig FBC Lerum Panthers      
07050502 lö 07/05 09:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P11 Grp A FBC Lerum Lions Färdig IBF Backadalen röd      
07050602 lö 07/05 09:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 P14 Grp B Pixbo Wallenstam IBF 2 5 - 2 Rotebro IS IBK 2    
07050702 lö 07/05 09:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp B Lindome IBK 3 - 4 Malmö FBC    
07050802 lö 07/05 09:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Grp B Linköping IBK 4 - 2 Myggenäs IBK    
07050901 lö 07/05 09:50 lö 07/05 Lillekärrshallen F11 Grp A Kärra IBK Färdig Sköndals IK      
07050403 lö 07/05 10:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P13 Grp B Värnamo IK 6 - 0 IBF Göteborg    
07050503 lö 07/05 10:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 F10 Grp A Salems IF Färdig IBF Älvstranden      
07050603 lö 07/05 10:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 Herr Grp A Kärra IBK 0 - 3 Mölndals IBF    
07050703 lö 07/05 10:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Grp A Lomma FBC 1 - 1 Stenungsunds IBK    
07050803 lö 07/05 10:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Grp A Älvsjö IBK 6 - 2 Sportlife Kungälv IBK    
07050902 lö 07/05 10:20 lö 07/05 Lillekärrshallen F11 Grp A IBK Göteborg Färdig IBF Backadalen      
07050404 lö 07/05 10:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P10 Grp A IBF Backadalen röd Färdig Marstrands IBK      
07050504 lö 07/05 10:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A IBF Göteborg 2 Färdig Partille IBS      
07050604 lö 07/05 10:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 Herr Grp B Farsta IBK 5 - 1 Linköping IBK HJ 20    
07050704 lö 07/05 10:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Grp B IK Zenith 1 4 - 2 Team Tramerramer    
07050804 lö 07/05 10:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Grp B Göteborg City IBK 2 - 3 Frölunda IBK    
07050903 lö 07/05 10:50 lö 07/05 Lillekärrshallen F11 Grp A FBC Lerum Färdig Lindås Waves IBK      
07050405 lö 07/05 11:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P10 Grp A IBF Göteborg 1 Färdig IBF Backadalen vit      
07050505 lö 07/05 11:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A Kärra IBK Färdig Frölunda IBK      
07050605 lö 07/05 11:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 Herr Grp C Marstrands IBK 0 - 0 IBF Älvstranden    
07050705 lö 07/05 11:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Grp C Värmdö IS 3 - 6 IK Zenith 2    
07050805 lö 07/05 11:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 Dam Grp D Åkarps IBK 0 - 0 Skälby IBK    
07050904 lö 07/05 11:30 lö 07/05 Lillekärrshallen F13 Slutspel 1/4 Final Pixbo Wallenstam IBF 4 - 2 Åkersberga IBF 1    
07050406 lö 07/05 11:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P11 Grp A IBF Backadalen vit Färdig Lindås Waves IBK      
07050506 lö 07/05 11:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P11 Grp A IBF Göteborg Färdig FBC Lerum Panthers      
07050606 lö 07/05 11:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 P11 Grp A Partille IBS Färdig FBC Lerum Lions      
07050706 lö 07/05 11:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 P13 Grp A Surte IS IBK 2 - 3 FBC Lerum 1    
07050806 lö 07/05 11:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 P13 Grp A Sandö IBK 2 - 0 Ski IL Innebandy    
07050407 lö 07/05 12:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Grp B Stenungsunds IBK 3 - 0 Pixbo Wallenstam IBK 2    
07050507 lö 07/05 12:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P13 Grp B IBF Göteborg 4 - 0 Dingle AIK    
07050607 lö 07/05 12:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 P13 Grp B FBC Lerum 2 3 - 0 Lindås Waves IBK    
07050707 lö 07/05 12:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 F12 Grp A Frederikshavn Blackhawks 0 - 6 Pixbo Wallenstam IBK    
07050807 lö 07/05 12:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 F12 Grp A FBC Lerum 2 - 4 Pixbo Wallenstam IBF    
07050905 lö 07/05 12:20 lö 07/05 Lillekärrshallen F13 Slutspel 1/4 Final Åkersberga IBF 2 3 - 2 Råsunda IS    
07050408 lö 07/05 12:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 DJ18 Grp A Fristad GoIF 0 - 3 Bele Barkarby IF    
07050508 lö 07/05 12:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 DJ18 Grp A Vaxholms IBF 1 - 2 BKI Sunnanå    
07050608 lö 07/05 12:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 DJ18 Grp A Nacka Wallenstam IBK 4 - 0 BK Vingen    
07050708 lö 07/05 12:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 DJ18 Grp B Bergs IK 2 - 1 IBK Elfhög    
07050808 lö 07/05 12:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 DJ18 Grp B Åkersberga IBF 2 - 1 Hässelby SK IBK    
07050409 lö 07/05 13:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P11 Grp A IBF Göteborg Färdig Lindås Waves IBK      
07050509 lö 07/05 13:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 HJ18 Grp B IBK Lidköping 2 - 3 FBI Tullinge    
07050609 lö 07/05 13:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 HJ18 Grp B Olofströms IBK 2 - 4 Lindome IBK    
07050709 lö 07/05 13:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 HJ18 Grp A Arlanda IBK 3 - 2 Herrestads AIF    
07050809 lö 07/05 13:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 HJ18 Grp A IBK Lockerud Mariestad 3 - 7 Mölndals IBF    
07050906 lö 07/05 13:20 lö 07/05 Lillekärrshallen F15 Slutspel 1/4 Final Lindome IBK 3 - 0 IBF Backadalen    
07050410 lö 07/05 13:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P11 Grp A Partille IBS Färdig IBF Backadalen röd      
07050510 lö 07/05 13:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P11 Grp A IBF Backadalen vit Färdig FBC Lerum Lions      
07050610 lö 07/05 13:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 F14 Grp A IBK Göteborg 1 - 2 Surte IS IBK    
07050710 lö 07/05 13:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 F14 Grp A Häljarps SK 2 - 3 Pixbo Wallenstam IBF    
07050810 lö 07/05 13:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 F14 Grp A Frederikshavn Blackhawks 1 - 5 Vaxholms IBF    
07050907 lö 07/05 14:10 lö 07/05 Lillekärrshallen F15 Slutspel 1/4 Final Warbergs IBF 3 - 2 Fristad GoIF    
07050411 lö 07/05 14:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 F12 Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 9 - 1 IBF Backadalen    
07050511 lö 07/05 14:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 F12 Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBK 4 - 0 FBC Lerum    
07050611 lö 07/05 14:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 F16 Grp A FBC Lerum 5 - 1 Lindås Waves IBK    
07050711 lö 07/05 14:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 F16 Grp A Lillån IBK 0 - 2 Warberg IC    
07050811 lö 07/05 14:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 F16 Grp A Öckerö IBK 0 - 1 Nacka Wallenstam IBK    
07050612 lö 07/05 14:50 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 Herr Grp D Vaxholms IBF 0 - 2 IBF Backadalen    
07050712 lö 07/05 14:50 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 DJ18 Slutspel 1/4 Final Hässelby SK IBK 1 - 2 Fristad GoIF    
07050812 lö 07/05 14:50 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 DJ18 Slutspel 1/4 Final Bele Barkarby IF 3 - 0 Bergs IK    
07050908 lö 07/05 15:00 lö 07/05 Lillekärrshallen F13 Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 2 - 1 Åkersberga IBF 2    
07050412 lö 07/05 15:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Grp B IBK Walkesborg 2 - 4 IBF Göteborg 1    
07050512 lö 07/05 15:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P12 Grp B IK Zenith 2 6 - 2 Stenungsunds IBK    
07050613 lö 07/05 15:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 HJ18 Slutspel 1/4 Final FBI Tullinge 1 - 3 Pixbo Wallenstam IBF    
07050413 lö 07/05 15:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Grp C IBF Göteborg 2 3 - 1 Dingle AIK      
07050513 lö 07/05 15:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P12 Grp C Frölunda IBK 5 - 1 IBF Backadalen    
07050713 lö 07/05 15:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 P12 Grp A IBF Älvstranden 2 - 5 IBS Svedala    
07050813 lö 07/05 15:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 P12 Grp A Pixbo Wallenstam IBK 1 3 - 0 IK Zenith 1    
07050909 lö 07/05 15:50 lö 07/05 Lillekärrshallen F13 Slutspel 1/4 Final Lindome IBK 7 - 0 IBS Svedala    
07050414 lö 07/05 16:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 F16 Slutspel Semifinal Warberg IC 1 - 0 Öckerö IBK    
07050514 lö 07/05 16:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 F14 Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 2 - 1 Vaxholms IBF    
07050614 lö 07/05 16:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 F14 Slutspel Semifinal Häljarps SK 1 - 0 IBK Göteborg    
07050714 lö 07/05 16:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 HJ18 Slutspel 1/4 Final Arlanda IBK 4 - 3 P IBK Lidköping    
07050814 lö 07/05 16:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 F16 Slutspel Semifinal Nacka Wallenstam IBK 7 - 3 FBC Lerum    
07050910 lö 07/05 16:40 lö 07/05 Lillekärrshallen F13 Slutspel 1/4 Final IK Zenith 2 - 3 FBC Lerum    
07050415 lö 07/05 17:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Grp A IBF Backadalen 4 - 2 Nacka Wallenstam IBK    
07050515 lö 07/05 17:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Grp A Partille IBS 3 - 0 IF Marin Väst    
07050615 lö 07/05 17:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Grp A Stenungsunds IBK 0 - 3 Bergs IK    
07050715 lö 07/05 17:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Grp D FBC Lerum 4 - 0 Vaxholms IBF    
07050815 lö 07/05 17:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Grp D Särö Seahawks IBK 0 - 3 IBF Backadalen    
07050516 lö 07/05 17:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Grp B Sandö IBK 4 - 0 Borås IBF    
07050616 lö 07/05 17:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Grp B Sportlife Kungälv IBK 0 - 1 Linköping IBK    
07050716 lö 07/05 17:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 P15 Grp B BK Vingen 1 - 6 Tunet IBK    
07050816 lö 07/05 17:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 DJ18 Slutspel Semifinal Åkersberga IBF 0 - 4 Bele Barkarby IF    
07050911 lö 07/05 17:40 lö 07/05 Lillekärrshallen F15 Slutspel Semifinal Lindome IBK 5 - 1 Warbergs IBF    
07050416 lö 07/05 17:45 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 F12 Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 4 - 0 Pixbo Wallenstam IBK    
07050517 lö 07/05 18:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 HJ18 Slutspel Semifinal Mölndals IBF 3 - 0 Pixbo Wallenstam IBF    
07050617 lö 07/05 18:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 DJ18 Slutspel Semifinal Nacka Wallenstam IBK 3 - 0 Fristad GoIF    
07050717 lö 07/05 18:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 P12 Slutspel 1/8 Final Stenungsunds IBK 2 - 6 Lindås Waves IBK    
07050912 lö 07/05 18:30 lö 07/05 Lillekärrshallen F15 Slutspel 1/4 Final Linköping IBK Ungdom 3 - 0 Varla IBK    
07050817 lö 07/05 18:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 HJ18 Slutspel Semifinal Lindome IBK 1 - 4 Arlanda IBK    
07050417 lö 07/05 18:45 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 F14 Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 6 - 5 P Häljarps SK    
07050518 lö 07/05 19:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 Dam Grp C BK Vålberg 3 - 0 Borås IBF    
07050618 lö 07/05 19:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 Dam Grp C Lillån IBK 0 - 2 Åkersberga IBF 2    
07050718 lö 07/05 19:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Grp C Älvsjö IBK 0 - 3 Lindås Waves IBK    
07050913 lö 07/05 19:20 lö 07/05 Lillekärrshallen F15 Slutspel 1/4 Final Pixbo Wallenstam IBF 3 - 4 Onsala Innebandy    
07050818 lö 07/05 19:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 P12 Slutspel 1/4 Final IK Zenith 2 3 - 0 IBS Svedala    
07050519 lö 07/05 19:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Slutspel 1/4 Final Sandö IBK 2 - 3 Partille IBS    
07050619 lö 07/05 19:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Slutspel 1/4 Final Bergs IK 5 - 6 P Tunet IBK    
07050719 lö 07/05 19:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 P12 Slutspel 1/4 Final IBF Göteborg 1 5 - 1 Dingle AIK    
07050418 lö 07/05 19:45 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 F16 Slutspel Final Warberg IC 1 - 0 Nacka Wallenstam IBK    
07050914 lö 07/05 20:10 lö 07/05 Lillekärrshallen F13 Slutspel Semifinal Lindome IBK 2 - 1 FBC Lerum    
07050819 lö 07/05 20:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 P12 Slutspel 1/4 Final Frölunda IBK 5 - 3 IBF Älvstranden    
07050520 lö 07/05 20:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 Dam Grp B Pixbo Wallenstam IBF 6 - 0 BKI Sunnanå    
07050620 lö 07/05 20:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 Dam Grp B Sportlife Kungälv IBK 1 - 1 Skövde IBF    
07050720 lö 07/05 20:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Grp B Tierp IBK 1 - 10 Åkersberga IBF 1    
07050419 lö 07/05 20:45 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 DJ18 Slutspel Final Nacka Wallenstam IBK 1 - 0 Bele Barkarby IF    
07050521 lö 07/05 20:50 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P12 Slutspel 1/4 Final Kärra IBK 5 - 3 Lindås Waves IBK    
07050621 lö 07/05 20:50 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 P14 Slutspel 1/8 Final Malmö FBC 3 - 1 Nacka Wallenstam IBK    
07050915 lö 07/05 21:00 lö 07/05 Lillekärrshallen Dam Grp A IBK Göteborg 2 - 0 Sandö IBK    
07050721 lö 07/05 21:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Grp A Hässelby SK IBK 0 - 7 Fristad GoIF    
07050820 lö 07/05 21:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 Dam Grp A Ryds SK 0 - 0 Endre IF    
07050916 lö 07/05 21:30 lö 07/05 Lillekärrshallen F15 Slutspel Semifinal Linköping IBK Ungdom 4 - 1 Onsala Innebandy    
07050722 lö 07/05 21:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 P16 Slutspel 1/4 Final Pixbo Wallenstam IBF 7 - 0 BKI Sunnanå    
07050821 lö 07/05 21:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 P16 Slutspel 1/4 Final Partille IBS 2 - 1 Särö Seahawks IBK    
07050522 lö 07/05 21:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P16 Slutspel 1/4 Final FBC Engelholm 2 - 3 BK Vingen    
07050622 lö 07/05 21:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 P16 Slutspel 1/4 Final Tunet IBK 5 - 3 Dingle AIK    
07050420 lö 07/05 21:45 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 HJ18 Slutspel Final Mölndals IBF 5 - 1 Arlanda IBK    
07050917 lö 07/05 22:20 lö 07/05 Lillekärrshallen Dam Grp D Marstrands IBK 1 2 - 0 IBF Backadalen    
07050822 lö 07/05 22:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 Dam Grp D Lindome IBK 2 - 1 Järfälla IBK    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg