Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2020 här.



Söndag 8/5 (Dag 4)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
08050500 sö 08/05 08:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Slutspel Semifinal IBF Backadalen 2 - 4 Partille IBS    
08050600 sö 08/05 08:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Slutspel Semifinal Linköping IBK 3 - 2 Tunet IBK    
08050700 sö 08/05 08:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 P13 Slutspel 1/4 Final FBC Lerum 2 9 - 3 Sandö IBK    
08050800 sö 08/05 08:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 P13 Slutspel 1/4 Final Surte IS IBK 4 - 2 Lindås Waves IBK    
08050400 sö 08/05 08:45 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 1 F13 Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 0 - 1 Lindome IBK    
08050501 sö 08/05 08:50 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P16 Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 6 - 2 BK Vingen    
08050601 sö 08/05 08:50 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 P16 Slutspel Semifinal Partille IBS 0 - 2 Tunet IBK    
08050701 sö 08/05 08:50 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Slutspel 1/4 Final Marstrands IBK 1 - 5 IBF Göteborg    
08050801 sö 08/05 08:50 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Slutspel 1/4 Final Linköping IBK 4 - 1 Surte IS IBK    
08050502 sö 08/05 09:40 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P12 Slutspel Semifinal Kärra IBK 8 - 2 IBF Göteborg 1    
08050602 sö 08/05 09:40 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 P12 Slutspel Semifinal IK Zenith 2 3 - 4 Frölunda IBK    
08050702 sö 08/05 09:40 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Slutspel 1/4 Final Salems IF 2 5 - 0 Malmö FBC    
08050802 sö 08/05 09:40 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Slutspel 1/4 Final Pixbo Wallenstam IBF 2 1 - 4 Linköping Innebandy    
08050401 sö 08/05 09:45 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 1 F15 Slutspel Final Lindome IBK 0 - 2 Linköping IBK Ungdom    
08050503 sö 08/05 10:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 Herr Slutspel 1/4 Final Mölndals IBF 2 - 0 Värmdö IS    
08050603 sö 08/05 10:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 Herr Slutspel 1/4 Final Farsta IBK 5 - 1 IBF Backadalen    
08050703 sö 08/05 10:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Slutspel 1/4 Final FBC Lerum 7 - 0 IK Zenith 1    
08050803 sö 08/05 10:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Slutspel 1/4 Final IK Zenith 2 5 - 1 Älvsjö IBK    
08050402 sö 08/05 10:45 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Slutspel Final Partille IBS 2 - 1 Linköping IBK    
08050504 sö 08/05 11:20 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P13 Slutspel Semifinal FBC Lerum 1 2 - 6 FBC Lerum 2    
08050604 sö 08/05 11:20 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 P13 Slutspel Semifinal Värnamo IK 5 - 2 Surte IS IBK    
08050704 sö 08/05 11:20 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Slutspel 1/4 Final Fristad GoIF 2 - 0 Åkersberga IBF 2    
08050804 sö 08/05 11:20 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 Dam Slutspel 1/4 Final Lindome IBK 0 - 3 Pixbo Wallenstam IBF    
08050403 sö 08/05 11:45 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 1 P16 Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 2 - 3 Tunet IBK    
08050505 sö 08/05 12:20 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P14 Slutspel Semifinal Salems IF 2 4 - 1 Linköping Innebandy    
08050605 sö 08/05 12:20 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 P14 Slutspel Semifinal Linköping IBK 0 - 6 IBF Göteborg    
08050705 sö 08/05 12:20 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Slutspel 1/4 Final Åkersberga IBF 1 2 - 1 Järfälla IBK    
08050805 sö 08/05 12:20 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 Dam Slutspel 1/4 Final Lindås Waves IBK 1 - 0 IBK Göteborg    
08050404 sö 08/05 12:45 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Slutspel Final Kärra IBK 9 - 2 Frölunda IBK    
08050506 sö 08/05 13:10 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 Herr Slutspel Semifinal Mölndals IBF 0 - 3 FBC Lerum    
08050606 sö 08/05 13:10 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 Herr Slutspel Semifinal Farsta IBK 3 - 7 IK Zenith 2    
08050706 sö 08/05 13:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 F11 Grp A Partille IBS Färdig Lindås Waves IBK      
08050806 sö 08/05 13:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 F11 Grp A FBC Lerum Färdig Pixbo Wallenstam IBK      
08050405 sö 08/05 14:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 1 P13 Slutspel Final FBC Lerum 2 3 - 2 Värnamo IK    
08050507 sö 08/05 14:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P11 Grp A IBF Backadalen vit Färdig Partille IBS      
08050607 sö 08/05 14:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 P11 Grp A IBF Backadalen röd Färdig IBF Göteborg      
08050707 sö 08/05 14:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 P11 Grp A Lindås Waves IBK Färdig FBC Lerum Panthers      
08050807 sö 08/05 14:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 F11 Grp A IBK Göteborg Färdig Kärra IBK      
08050508 sö 08/05 14:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 Dam Slutspel Semifinal Fristad GoIF 2 - 1 Pixbo Wallenstam IBF    
08050608 sö 08/05 14:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 Dam Slutspel Semifinal Åkersberga IBF 1 2 - 1 Lindås Waves IBK    
08050708 sö 08/05 14:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 P10 Grp A Partille IBS Färdig Kärra IBK      
08050808 sö 08/05 14:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 P10 Grp A Frölunda IBK Färdig IBF Göteborg 2      
08050406 sö 08/05 15:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 1 P14 Slutspel Final Salems IF 2 4 - 2 IBF Göteborg    
08050709 sö 08/05 15:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 P10 Grp A Marstrands IBK Färdig IBF Backadalen vit      
08050809 sö 08/05 15:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 P10 Grp A IBF Backadalen röd Färdig IBF Göteborg 1      
08050509 sö 08/05 15:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 F11 Grp A Kärra IBK Färdig FBC Lerum      
08050609 sö 08/05 15:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 F11 Grp A Lindås Waves IBK Färdig IBK Göteborg      
08050710 sö 08/05 15:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 F11 Grp A Partille IBS Färdig Pixbo Wallenstam IBK      
08050810 sö 08/05 15:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 P11 Grp A Partille IBS Färdig IBF Göteborg      
08050407 sö 08/05 16:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Slutspel Final FBC Lerum 3 - 2 IK Zenith 2    
08050510 sö 08/05 16:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P11 Grp A FBC Lerum Lions Färdig Lindås Waves IBK      
08050610 sö 08/05 16:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 P11 Grp A FBC Lerum Panthers Färdig IBF Backadalen röd      
08050711 sö 08/05 16:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 P10 Grp A IBF Backadalen vit Färdig IBF Göteborg 2      
08050811 sö 08/05 16:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 P10 Grp A Frölunda IBK Färdig IBF Backadalen röd      
08050511 sö 08/05 16:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A Marstrands IBK Färdig Partille IBS      
08050611 sö 08/05 16:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 P10 Grp A IBF Göteborg 1 Färdig Kärra IBK      
08050408 sö 08/05 17:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 1 Dam Slutspel Final Fristad GoIF 2 - 0 Åkersberga IBF 1    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg