Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2020 här.

IBF Göteborg

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05050700 to 05/05 08:30 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 4 P12 Grp B IBF Göteborg 1 0 - 0 Stenungsunds IBK    
05050400 to 05/05 08:30 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Grp C IBF Backadalen 2 - 0 IBF Göteborg 2    
05050603 to 05/05 10:00 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 3 P13 Grp B Lindås Waves IBK 1 - 1 IBF Göteborg    
05050504 to 05/05 10:30 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 2 P12 Grp C Frölunda IBK 4 - 2 IBF Göteborg 2    
05050704 to 05/05 10:30 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 4 P12 Grp B Pixbo Wallenstam IBK 2 2 - 6 IBF Göteborg 1    
05050405 to 05/05 11:10 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 1 P14 Grp A Surte IS IBK 2 - 3 IBF Göteborg    
05050613 to 05/05 15:20 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 3 P13 Grp B IBF Göteborg 2 - 5 FBC Lerum 2    
05050717 to 05/05 17:30 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp A IBF Göteborg 0 - 1 Pixbo Wallenstam IBF 1    
06050601 fr 06/05 08:30 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 3 P12 Grp C IBF Göteborg 2 2 - 5 Lindås Waves IBK    
06050419 fr 06/05 18:00 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 1 P14 Grp A Salems IF 2 4 - 0 IBF Göteborg    
06050521 fr 06/05 19:00 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 2 P12 Grp B IBF Göteborg 1 5 - 7 IK Zenith 2    
06050724 fr 06/05 20:40 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp A Rotebro IS IBK 1 0 - 3 IBF Göteborg    
07050700 lö 07/05 08:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp A IBF Göteborg 3 - 1 Tunet IBK    
07050500 lö 07/05 08:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A IBF Göteborg 2 Färdig Marstrands IBK      
07050501 lö 07/05 09:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A IBF Göteborg 1 Färdig Frölunda IBK      
07050403 lö 07/05 10:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P13 Grp B Värnamo IK 6 - 0 IBF Göteborg    
07050504 lö 07/05 10:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A IBF Göteborg 2 Färdig Partille IBS      
07050405 lö 07/05 11:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P10 Grp A IBF Göteborg 1 Färdig IBF Backadalen vit      
07050506 lö 07/05 11:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P11 Grp A IBF Göteborg Färdig FBC Lerum Panthers      
07050507 lö 07/05 12:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P13 Grp B IBF Göteborg 4 - 0 Dingle AIK    
07050409 lö 07/05 13:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P11 Grp A IBF Göteborg Färdig Lindås Waves IBK      
07050412 lö 07/05 15:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Grp B IBK Walkesborg 2 - 4 IBF Göteborg 1    
07050413 lö 07/05 15:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Grp C IBF Göteborg 2 3 - 1 Dingle AIK      
07050719 lö 07/05 19:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 P12 Slutspel 1/4 Final IBF Göteborg 1 5 - 1 Dingle AIK    
08050701 sö 08/05 08:50 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Slutspel 1/4 Final Marstrands IBK 1 - 5 IBF Göteborg    
08050502 sö 08/05 09:40 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P12 Slutspel Semifinal Kärra IBK 8 - 2 IBF Göteborg 1    
08050605 sö 08/05 12:20 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 P14 Slutspel Semifinal Linköping IBK 0 - 6 IBF Göteborg    
08050607 sö 08/05 14:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 P11 Grp A IBF Backadalen röd Färdig IBF Göteborg      
08050808 sö 08/05 14:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 P10 Grp A Frölunda IBK Färdig IBF Göteborg 2      
08050406 sö 08/05 15:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 1 P14 Slutspel Final Salems IF 2 4 - 2 IBF Göteborg    
08050809 sö 08/05 15:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 P10 Grp A IBF Backadalen röd Färdig IBF Göteborg 1      
08050810 sö 08/05 15:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 P11 Grp A Partille IBS Färdig IBF Göteborg      
08050711 sö 08/05 16:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 P10 Grp A IBF Backadalen vit Färdig IBF Göteborg 2      
08050611 sö 08/05 16:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 P10 Grp A IBF Göteborg 1 Färdig Kärra IBK      
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg