Dette er resultatet fra Göteborg Cup Innebandy 2017. Se de seneste resultater fra Göteborg Cup Innebandy 2020 her.

Lundbystrand Sporthall

  Kampnr Tid Række Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
29040400 lø 29/04 09:00 lø 29/04 Herr Grp B Team Tramerramer 1 - 3 IBF Backadalen    
29040401 lø 29/04 09:30 lø 29/04 P16 Grp A Tunet IBK 3 - 0 Vaxholms IBF    
29040402 lø 29/04 10:30 lø 29/04 F13 Grp A Tunet IBK 1 - 10 Pixbo Wallenstam IBF    
29040403 lø 29/04 11:00 lø 29/04 Herr Grp A WH Rockets 0 - 4 Stenungsunds IBK    
29040404 lø 29/04 11:40 lø 29/04 P16 Grp A Tunet IBK 4 - 1 Sandö IBK    
29040405 lø 29/04 12:10 lø 29/04 F14 Grp B Särö Seahawks IBK 0 - 4 Pixbo Wallenstam IBF    
29040406 lø 29/04 12:40 lø 29/04 F13 Grp A FBC Lerum 8 - 0 Tunet IBK    
29040407 lø 29/04 13:10 lø 29/04 F13 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 6 - 6 Lindås Waves IBK    
29040408 lø 29/04 13:40 lø 29/04 Herr Grp B IBF Backadalen 2 - 0 Sävedalens IBK    
29040409 lø 29/04 14:10 lø 29/04 HJ18 Grp A Nässjö IBF 3 - 2 IBK Lidköping    
29040410 lø 29/04 14:50 lø 29/04 HJ18 Grp A IBF Norrköping 0 - 3 Pixbo Wallenstam IBF    
29040411 lø 29/04 15:30 lø 29/04 P13 Grp A IBF Backadalen 0 - 2 IBF Älvstranden    
29040412 lø 29/04 16:00 lø 29/04 HJ18 Grp B Fagerhult Habo IBK 3 - 3 Partille IBS    
29040413 lø 29/04 16:30 lø 29/04 F14 Grp A FBC Lerum 3 - 0 Dingle AIK    
29040414 lø 29/04 17:00 lø 29/04 P14 Grp A SMÅ IF Innebandy 1 - 4 Frölunda IBK    
29040415 lø 29/04 17:30 lø 29/04 Dam Grp C IBF Backadalen 2 - 4 Tvåstad KIK    
29040416 lø 29/04 18:10 lø 29/04 P13 Grp A Snarøya Sportsklub 0 - 1 IBF Backadalen    
29040417 lø 29/04 18:40 lø 29/04 DJ18 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 1 - 1 Rotebro IS IBK    
29040418 lø 29/04 19:10 lø 29/04 DJ18 Grp B Mölndals IBF 0 - 4 Lindås Waves IBK    
29040419 lø 29/04 19:40 lø 29/04 P15 Grp B Marstrands IBK 0 - 1 FBC Lerum 2    
29040420 lø 29/04 20:10 lø 29/04 P13 Grp A IBF Backadalen 3 - 3 AIK P03    
29040421 lø 29/04 20:40 lø 29/04 DJ18 Grp A Trosa Edanö IBK 7 - 2 Sarpsborg IBK    
29040422 lø 29/04 21:20 lø 29/04 F16 Grp B Åkarps IBK 4 - 0 Frederikshavn Blackhawks    
29040423 lø 29/04 21:50 lø 29/04 DJ18 Grp B BKI Sunnanå 2 - 4 Bergs IK    
29040424 lø 29/04 22:20 lø 29/04 DJ18 Grp A Värnamo IK 2 - 1 IK Zenith    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg