Dette er resultatet fra Göteborg Cup Innebandy 2017. Se de seneste resultater fra Göteborg Cup Innebandy 2020 her.

Pixbo Wallenstam IBF

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
29040800 lø 29/04 09:00 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 5 Dam Grp B Myggenäs IBK 1 - 3 Pixbo Wallenstam IBF    
29040500 lø 29/04 09:00 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 F13 Grp A IBF Backadalen 0 - 4 Pixbo Wallenstam IBF    
29040502 lø 29/04 10:00 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 Herr Grp C Pixbo Wallenstam IBF 5 - 2 Älvsjö AIK IBF    
29040603 lø 29/04 10:30 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Grp C Pixbo Wallenstam IBF 2 7 - 2 IK Zenith    
29040402 lø 29/04 10:30 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 F13 Grp A Tunet IBK 1 - 10 Pixbo Wallenstam IBF    
29040904 lø 29/04 11:00 lø 29/04 Lillekärrshallen F12 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 3 - 0 FBC Lerum    
29040804 lø 29/04 11:00 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 5 Dam Grp B Fristad GOIF Utveckling 0 - 4 Pixbo Wallenstam IBF    
29040405 lø 29/04 12:10 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 F14 Grp B Särö Seahawks IBK 0 - 4 Pixbo Wallenstam IBF    
29040806 lø 29/04 12:10 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Grp C Frölunda IBK 2 - 4 Pixbo Wallenstam IBF    
29040807 lø 29/04 12:40 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 5 P15 Grp C Pixbo Wallenstam IBF 2 1 - 1 IBF Göteborg    
29040907 lø 29/04 12:40 lø 29/04 Lillekärrshallen F12 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 16 - 0 Sarpsborg IBK    
29040407 lø 29/04 13:10 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 F13 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 6 - 6 Lindås Waves IBK    
29040510 lø 29/04 14:10 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 F14 Grp B Pixbo Wallenstam IBF 0 - 0 Tunet IBK    
29040410 lø 29/04 14:50 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 HJ18 Grp A IBF Norrköping 0 - 3 Pixbo Wallenstam IBF    
29040911 lø 29/04 14:50 lø 29/04 Lillekärrshallen P15 Grp A IBF Backadalen Vit 0 - 4 Pixbo Wallenstam IBF 1    
29040511 lø 29/04 14:50 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Grp C Lindome IBK 2 - 4 Pixbo Wallenstam IBF 2    
29040515 lø 29/04 17:00 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 P14 Grp A IBS Svedala 2 - 4 Pixbo Wallenstam IBF 1    
29040814 lø 29/04 17:00 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Grp B Pixbo Wallenstam IBF 2 0 - 7 Varla IBK    
29040916 lø 29/04 17:30 lø 29/04 Lillekärrshallen P15 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 1 1 - 4 Linköping IBK    
29041016 lø 29/04 17:30 lø 29/04 Kärra Sporthall P13 Grp C Kärra IBK 2 - 3 Pixbo Wallenstam IBF    
29040417 lø 29/04 18:40 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 DJ18 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 1 - 1 Rotebro IS IBK    
29041020 lø 29/04 19:40 lø 29/04 Kärra Sporthall P13 Grp C Pixbo Wallenstam IBF 0 - 4 IBK Genarp    
29040820 lø 29/04 20:10 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Grp B Pixbo Wallenstam IBF 2 0 - 2 Surte IS IBK 02/03    
29040521 lø 29/04 20:40 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 DJ18 Grp A IK Zenith 1 - 2 Pixbo Wallenstam IBF    
29040923 lø 29/04 21:20 lø 29/04 Lillekärrshallen P15 Grp A FBC Lerum 1 0 - 1 Pixbo Wallenstam IBF 1    
29040524 lø 29/04 22:20 lø 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 DJ18 Grp A Trosa Edanö IBK 2 - 0 Pixbo Wallenstam IBF    
30040800 sø 30/04 08:00 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Grp B Tunet IBK 2 - 3 Pixbo Wallenstam IBF 2    
30040400 sø 30/04 08:00 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Grp C Onyx IBS 0 - 8 Pixbo Wallenstam IBF 2    
30040903 sø 30/04 09:30 sø 30/04 Lillekärrshallen F14 Grp B FBC Uppsala ungdom 0 - 5 Pixbo Wallenstam IBF    
30040604 sø 30/04 10:00 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Grp C Lillån IBK 0 - 5 Pixbo Wallenstam IBF 2    
30040804 sø 30/04 10:40 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 HJ18 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 2 - 1 Nässjö IBF    
30041006 sø 30/04 11:10 sø 30/04 Kärra Sporthall F12 Grp A Sportlife K... IBK F04/05 0 - 5 Pixbo Wallenstam IBF    
30040406 sø 30/04 11:10 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 P14 Grp B Lillån IBK 2 - 4 Pixbo Wallenstam IBF 2    
30040808 sø 30/04 12:40 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 HJ18 Grp A IBK Lidköping 0 - 4 Pixbo Wallenstam IBF    
30040410 sø 30/04 13:10 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 P13 Grp C Särö Seahawks IBK 3 - 3 Pixbo Wallenstam IBF    
30040711 sø 30/04 13:50 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 4 F13 Grp A FBC Lerum 3 - 5 Pixbo Wallenstam IBF    
30040913 sø 30/04 14:50 sø 30/04 Lillekärrshallen F12 Grp A IBF Backadalen 1 - 2 Pixbo Wallenstam IBF    
30040613 sø 30/04 14:50 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 DJ18 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 1 - 0 Värnamo IK    
30040714 sø 30/04 15:20 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 4 HJ18 Slutspel 1/4 Final Pixbo Wallenstam IBF 6 - 1 Hagfors IBS    
30040615 sø 30/04 16:10 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 F13 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 10 - 0 Frederikshavn Blackhawks    
30040416 sø 30/04 16:40 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 Dam Grp B Pixbo Wallenstam IBF 8 - 1 Älvsjö AIK IBK    
30040517 sø 30/04 17:20 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 DJ18 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 4 - 1 Sarpsborg IBK    
30040917 sø 30/04 17:40 sø 30/04 Lillekärrshallen F12 Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 5 - 0 Sportlife K... IBK F04/05    
30040717 sø 30/04 17:40 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 4 P13 Grp C Pixbo Wallenstam IBF 0 - 0 Ull/Kisa IL 2    
30040519 sø 30/04 18:20 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 1 7 - 1 IBS Svedala    
30040719 sø 30/04 18:40 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp A SMÅ IF Innebandy 1 - 6 Pixbo Wallenstam IBF 1    
30041019 sø 30/04 18:40 sø 30/04 Kärra Sporthall F14 Slutspel 1/4 Final Pixbo Wallenstam IBF 10 - 0 IBS Svedala    
30040920 sø 30/04 20:10 sø 30/04 Lillekärrshallen F13 Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 11 - 0 IBF Backadalen    
30040522 sø 30/04 20:20 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 P14 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 1 2 - 5 Frölunda IBK    
30040921 sø 30/04 21:00 sø 30/04 Lillekärrshallen P13 Slutspel 1/8 Final IBK Walkesborg 99 3 - 2 Pixbo Wallenstam IBF    
30040723 sø 30/04 21:10 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 4 P15 Grp A Salems IF 1 1 - 0 Pixbo Wallenstam IBF 1    
30040524 sø 30/04 21:20 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 Herr Grp C Skara IBK 0 - 3 Pixbo Wallenstam IBF    
30040623 sø 30/04 21:40 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 Dam Grp B Pixbo Wallenstam IBF 1 - 1 Marstrands IBK    
30040426 sø 30/04 23:00 sø 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Grp C Pixbo Wallenstam IBF 1 - 2 FBC Vinga    
01050600 ma 01/05 08:00 ma 01/05 Lundbystrand Sporthall 3 F14 Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 4 - 2 IK Zenith    
01050801 ma 01/05 08:50 ma 01/05 Lundbystrand Sporthall 5 P15 Slutspel 1/4 Final Pixbo Wallenstam IBF 2 6 - 2 Pixbo Wallenstam IBF 1    
01050801 ma 01/05 08:50 ma 01/05 Lundbystrand Sporthall 5 P15 Slutspel 1/4 Final Pixbo Wallenstam IBF 2 6 - 2 Pixbo Wallenstam IBF 1    
01050902 ma 01/05 09:40 ma 01/05 Lillekärrshallen HJ18 Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 4 - 3 Fagerhult Habo IBK    
01050502 ma 01/05 09:40 ma 01/05 Lundbystrand Sporthall 2 Dam Slutspel 1/4 Final Pixbo Wallenstam IBF 6 - 0 Lindås Waves IBK    
01050803 ma 01/05 10:30 ma 01/05 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Slutspel 1/4 Final Filipstad IBK 3 - 0 Pixbo Wallenstam IBF 2    
01050703 ma 01/05 10:30 ma 01/05 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Slutspel 1/4 Final Pixbo Wallenstam IBF 1 2 - 3 Mölndals IBF    
01050503 ma 01/05 10:30 ma 01/05 Lundbystrand Sporthall 2 DJ18 Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 5 - 1 Vaxholms IBF    
01050403 ma 01/05 11:00 ma 01/05 Lundbystrand Sporthall 1 F14 Slutspel Final Tunet IBK 2 - 1 Pixbo Wallenstam IBF    
01050904 ma 01/05 11:30 ma 01/05 Lillekärrshallen F12 Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 3 - 1 FBC Lerum    
01050605 ma 01/05 12:20 ma 01/05 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Slutspel Semifinal FBC Lerum 2 1 - 2 Pixbo Wallenstam IBF 2    
01050905 ma 01/05 12:30 ma 01/05 Lillekärrshallen F13 Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 4 - 3 FBC Lerum    
01050405 ma 01/05 13:00 ma 01/05 Lundbystrand Sporthall 1 DJ18 Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 2 - 1 Värnamo IK    
01050806 ma 01/05 13:10 ma 01/05 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Slutspel 1/4 Final IBF Backadalen 1 - 2 Pixbo Wallenstam IBF    
01050506 ma 01/05 13:10 ma 01/05 Lundbystrand Sporthall 2 Dam Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 3 - 0 Fristad GOIF    
01050907 ma 01/05 14:30 ma 01/05 Lillekärrshallen HJ18 Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 4 - 3 Partille IBS    
01050407 ma 01/05 15:00 ma 01/05 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Slutspel Final Linköping IBK 3 - 0 Pixbo Wallenstam IBF 2    
01050509 ma 01/05 15:00 ma 01/05 Lundbystrand Sporthall 2 Herr Slutspel Semifinal Stenungsunds IBK 3 - 2 Pixbo Wallenstam IBF    
01050909 ma 01/05 16:30 ma 01/05 Lillekärrshallen Dam Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 2 - 3 Hammarby IF IBF    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg