Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2017. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2019 här.

IK Zenith

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29040603 lö 29/04 10:30 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Grp C Pixbo Wallenstam IBF 2 7 - 2 IK Zenith    
29040707 lö 29/04 13:10 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 4 P15 Grp C IK Zenith 3 - 2 Lillån IBK    
29040608 lö 29/04 13:40 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 F14 Grp A IK Zenith 1 - 2 FBC Lerum    
29040710 lö 29/04 14:50 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 4 P15 Grp C IK Zenith 2 - 4 IBF Göteborg    
29040611 lö 29/04 16:00 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 P13 Grp A AIK P03 4 - 0 IK Zenith 1    
29040514 lö 29/04 16:30 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 F14 Grp A IBS Svedala 2 - 3 IK Zenith    
29041014 lö 29/04 16:30 lö 29/04 Kärra Sporthall P13 Grp B IK Zenith 2 6 - 0 IBK Walkesborg 99    
29040615 lö 29/04 18:10 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 P13 Grp A IK Zenith 1 5 - 7 IBK Vänersborg    
29040518 lö 29/04 18:40 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 DJ18 Grp A IK Zenith 3 - 1 Trosa Edanö IBK    
29041022 lö 29/04 20:40 lö 29/04 Kärra Sporthall P13 Grp B Ull/Kisa IL 1 5 - 1 IK Zenith 2    
29040521 lö 29/04 20:40 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 DJ18 Grp A IK Zenith 1 - 2 Pixbo Wallenstam IBF    
29040721 lö 29/04 20:40 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 4 P13 Grp A Snarøya Sportsklub 1 - 4 IK Zenith 1    
29040424 lö 29/04 22:20 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 DJ18 Grp A Värnamo IK 2 - 1 IK Zenith    
30040500 sö 30/04 08:00 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Grp C IK Zenith 1 - 2 Lindome IBK    
30041002 sö 30/04 09:00 sö 30/04 Kärra Sporthall F14 Grp A Dingle AIK 2 - 4 IK Zenith    
30040802 sö 30/04 09:30 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 P13 Grp A IK Zenith 1 5 - 1 IBF Backadalen    
30040504 sö 30/04 10:00 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Grp C Onyx IBS 1 - 6 IK Zenith    
30040807 sö 30/04 12:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 P13 Grp A IK Zenith 1 1 - 2 IBF Älvstranden    
30040409 sö 30/04 12:40 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 P13 Grp B IK Zenith 2 6 - 0 Frölunda IBK    
30040612 sö 30/04 14:20 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 DJ18 Grp A Sarpsborg IBK 2 - 3 IK Zenith    
30040815 sö 30/04 17:00 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 P13 Grp B Dingle AIK 0 - 7 IK Zenith 2    
30040617 sö 30/04 17:20 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 DJ18 Grp A Rotebro IS IBK 2 - 2 IK Zenith    
30041020 sö 30/04 19:30 sö 30/04 Kärra Sporthall F14 Slutspel 1/4 Final IK Zenith 3 - 1 FBC Uppsala ungdom    
01050600 må 01/05 08:00 må 01/05 Lundbystrand Sporthall 3 F14 Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 4 - 2 IK Zenith    
01050700 må 01/05 08:00 må 01/05 Lundbystrand Sporthall 4 DJ18 Slutspel 1/4 Final Vaxholms IBF 4 - 1 IK Zenith    
01051001 må 01/05 08:50 må 01/05 Kärra Sporthall P13 Slutspel 1/4 Final IK Zenith 2 2 - 1 Kärra IBK    
01051005 må 01/05 12:10 må 01/05 Kärra Sporthall P13 Slutspel Semifinal IBK Walkesborg 99 2 - 9 IK Zenith 2    
01050908 må 01/05 15:30 må 01/05 Lillekärrshallen P13 Slutspel Final IK Zenith 2 0 - 5 IBK Genarp    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg