Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2017. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2018 här.

Lundbystrand Sporthall

  Matchnr Tid Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30040500 sö 30/04 08:00 sö 30/04 P15 Grp C IK Zenith 1 - 2 Lindome IBK    
30040501 sö 30/04 08:30 sö 30/04 P15 Grp B Surte IS IBK 0 - 3 FBC Lerum 2    
30040502 sö 30/04 09:00 sö 30/04 F16 Grp A FBC Uppsala 0 - 2 Lindome IBK    
30040503 sö 30/04 09:30 sö 30/04 DJ18 Grp B Bergs IK 3 - 0 Mölndals IBF    
30040504 sö 30/04 10:00 sö 30/04 P15 Grp C Onyx IBS 1 - 6 IK Zenith    
30040505 sö 30/04 10:40 sö 30/04 P15 Grp B Salems IF 2 2 - 3 Surte IS IBK    
30040506 sö 30/04 11:10 sö 30/04 P16 Grp A Vaxholms IBF 3 - 4 IBF Backadalen    
30040507 sö 30/04 11:40 sö 30/04 DJ18 Grp B Lindås Waves IBK 1 - 1 IBF Tranås    
30040508 sö 30/04 12:10 sö 30/04 P13 Grp A AIK P03 8 - 0 Snarøya Sportsklub    
30040509 sö 30/04 12:40 sö 30/04 P16 Grp A IBF Backadalen 1 - 3 Tunet IBK    
30040510 sö 30/04 13:10 sö 30/04 P16 Grp B Sarpsborg IBK 2 - 2 Svenljunga IBK 2    
30040511 sö 30/04 13:50 sö 30/04 Dam Grp C IBF Backadalen 1 - 1 Sportlife Kungälv IBK    
30040512 sö 30/04 14:20 sö 30/04 Dam Grp A Hammarby IF IBF 2 - 0 Fristad GOIF    
30040513 sö 30/04 14:50 sö 30/04 DJ18 Grp A Rotebro IS IBK 0 - 0 Trosa Edanö IBK    
30040514 sö 30/04 15:20 sö 30/04 P16 Slutspel 1/4 Final Sportlife Kungälv IBK 9 - 1 Svenljunga IBK 1    
30040515 sö 30/04 16:10 sö 30/04 F13 Grp A IBF Backadalen 1 - 0 Tunet IBK    
30040516 sö 30/04 16:40 sö 30/04 Dam Grp A Fristad GOIF 1 - 1 Lindås Waves IBK    
30040517 sö 30/04 17:20 sö 30/04 DJ18 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 4 - 1 Sarpsborg IBK    
30040518 sö 30/04 17:50 sö 30/04 Herr Grp A Stenungsunds IBK 4 - 0 Göteborg City IBK    
30040519 sö 30/04 18:20 sö 30/04 P15 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 1 7 - 1 IBS Svedala    
30040520 sö 30/04 18:50 sö 30/04 P12 Slutspel 1/4 Final Stenungsund IBK 2 - 3 Lørenskog Innebandy G05    
30040521 sö 30/04 19:40 sö 30/04 Herr Grp C Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Frölunda IBK    
30040522 sö 30/04 20:20 sö 30/04 P14 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 1 2 - 5 Frölunda IBK    
30040523 sö 30/04 20:50 sö 30/04 Herr Grp B IBF Backadalen 2 - 3 Marstrands IBK    
30040524 sö 30/04 21:20 sö 30/04 Herr Grp C Skara IBK 0 - 3 Pixbo Wallenstam IBF    
30040525 sö 30/04 21:50 sö 30/04 Herr Grp A Varnhems IF 2 - 1 IBF Älvstranden    
30040526 sö 30/04 22:20 sö 30/04 F16 Slutspel 1/4 Final Lindome IBK 11 - 0 Frederikshavn Blackhawks    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet