Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2017. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2018 här.

Lundbystrand Sporthall

  Matchnr Tid Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30040600 sö 30/04 08:00 sö 30/04 P15 Grp C IBF Göteborg 7 - 0 Lillån IBK    
30040601 sö 30/04 08:30 sö 30/04 P15 Grp B Salems IF 2 1 - 6 Marstrands IBK    
30040602 sö 30/04 09:00 sö 30/04 F16 Grp B Lillån IBK 4 - 1 Åkarps IBK    
30040603 sö 30/04 09:30 sö 30/04 DJ18 Grp B Lindås Waves IBK 3 - 1 BKI Sunnanå    
30040604 sö 30/04 10:00 sö 30/04 P15 Grp C Lillån IBK 0 - 5 Pixbo Wallenstam IBF 2    
30040605 sö 30/04 10:40 sö 30/04 P15 Grp B IBF Backadalen Röd 1 - 1 FBC Lerum 2    
30040606 sö 30/04 11:10 sö 30/04 P14 Grp B Varla IBK 2 - 3 Tunet IBK    
30040607 sö 30/04 11:40 sö 30/04 P12 Grp B Dingle AIK 3 - 1 IBF Backadalen 2    
30040608 sö 30/04 12:10 sö 30/04 P12 Grp A Lørenskog Innebandy G05 1 - 2 IBF Backadalen 1    
30040609 sö 30/04 12:40 sö 30/04 HJ18 Grp A IBF Norrköping 0 - 1 Nässjö IBF    
30040610 sö 30/04 13:10 sö 30/04 P16 Grp B Linköping IBK 3 - 0 Sportlife Kungälv IBK    
30040611 sö 30/04 13:50 sö 30/04 Dam Grp C Tvåstad KIK 3 - 2 Trosa Edanö IBK    
30040612 sö 30/04 14:20 sö 30/04 DJ18 Grp A Sarpsborg IBK 2 - 3 IK Zenith    
30040613 sö 30/04 14:50 sö 30/04 DJ18 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 1 - 0 Värnamo IK    
30040614 sö 30/04 15:20 sö 30/04 P16 Slutspel 1/4 Final Sandö IBK 0 - 1 Sarpsborg IBK    
30040615 sö 30/04 16:10 sö 30/04 F13 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 10 - 0 Frederikshavn Blackhawks    
30040616 sö 30/04 16:40 sö 30/04 Dam Grp A Varla/Sandö IBK 4 - 2 Lillån IBK    
30040617 sö 30/04 17:20 sö 30/04 DJ18 Grp A Rotebro IS IBK 2 - 2 IK Zenith    
30040618 sö 30/04 18:40 sö 30/04 P15 Grp A Linköping IBK 4 - 0 FBC Lerum 1    
30040619 sö 30/04 19:10 sö 30/04 Herr Grp B Marstrands IBK 1 - 1 Sävedalens IBK    
30040620 sö 30/04 19:40 sö 30/04 P14 Grp C Dingle AIK 1 - 3 Onyx IBS    
30040621 sö 30/04 20:10 sö 30/04 Dam Slutspel 1/8 Final Lindås Waves IBK 4 - 3 P IBF Backadalen    
30040622 sö 30/04 21:10 sö 30/04 P15 Grp A IBS Svedala 0 - 5 FBC Lerum 1    
30040623 sö 30/04 21:40 sö 30/04 Dam Grp B Pixbo Wallenstam IBF 1 - 1 Marstrands IBK    
30040624 sö 30/04 22:10 sö 30/04 F16 Slutspel 1/4 Final Surte IS IBK 3 - 2 IBF Backadalen    
30040625 sö 30/04 23:00 sö 30/04 Herr Grp B Sävedalens IBK 1 - 0 Team Tramerramer    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet