Dette er resultatet fra Göteborg Cup Innebandy 2018. Se de seneste resultater fra Göteborg Cup Innebandy 2020 her.

IK Zenith

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
28040501 lø 28/04 12:00 lø 28/04 Lundbystrand Sporthall 2 Herr Grp C Skara IBK 5 - 3 IK Zenith    
28040703 lø 28/04 13:05 lø 28/04 Lundbystrand Sporthall 4 F11 Grp A IK Zenith Finished Tunet IBK J06/07      
28040705 lø 28/04 14:15 lø 28/04 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Grp C IK Zenith 3 - 3 IBF Älvstranden    
28040407 lø 28/04 14:40 lø 28/04 Lundbystrand Sporthall 1 F15 Grp A IBS Svedala 3 - 5 IK Zenith F02/03    
28040707 lø 28/04 15:15 lø 28/04 Lundbystrand Sporthall 4 F11 Grp A Stenungsunds IBK Finished IK Zenith      
28040410 lø 28/04 16:10 lø 28/04 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Grp C Värmdö IF 1 - 1 IK Zenith    
28040711 lø 28/04 17:25 lø 28/04 Lundbystrand Sporthall 4 HJ18 Grp A Varla IBK 2 - 4 IK Zenith    
28040616 lø 28/04 20:05 lø 28/04 Lundbystrand Sporthall 3 F15 Grp A Råsunda IS 1 - 1 IK Zenith F02/03    
28040819 lø 28/04 21:00 lø 28/04 Lundbystrand Sporthall 5 P16 Grp A Sunde IBK 0 - 5 IK Zenith    
28040619 lø 28/04 21:35 lø 28/04 Lundbystrand Sporthall 3 HJ18 Grp A FBC Ängelholm 1 2 - 0 IK Zenith    
29040900 sø 29/04 09:00 sø 29/04 Lillekärrshallen F11 Grp A Partille IBS Finished IK Zenith      
29040700 sø 29/04 09:05 sø 29/04 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp C IK Zenith 2 3 - 2 IBK Alingsås    
29040701 sø 29/04 09:35 sø 29/04 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp B IK Zenith 1 1 - 4 Varla IBK    
29041003 sø 29/04 10:30 sø 29/04 Kärra Sporthall F15 Grp A IK Zenith F02/03 3 - 1 Floda IBK Göteborg    
29040404 sø 29/04 11:00 sø 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 P14 Grp C IK Zenith 2 2 - 4 Tunet IBK    
29040904 sø 29/04 11:00 sø 29/04 Lillekärrshallen F11 Grp A FBC Lerum Röd Finished IK Zenith      
29040605 sø 29/04 11:45 sø 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 P14 Grp B IK Zenith 1 2 - 5 Ull/Kisa IL Grønn    
29040608 sø 29/04 13:15 sø 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 P14 Grp C Lindås Waves IBK 1 - 3 IK Zenith 2    
29040409 sø 29/04 13:40 sø 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 P14 Grp B IBF Backadalen 2 - 1 IK Zenith 1    
29041011 sø 29/04 14:50 sø 29/04 Kärra Sporthall F15 Grp A IK Zenith F02/03 2 - 0 Sunde IBK    
29040811 sø 29/04 14:50 sø 29/04 Lundbystrand Sporthall 5 P12 Grp A Råsunda IS 2 - 4 IK Zenith    
29040512 sø 29/04 15:30 sø 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 HJ18 Grp A IK Zenith 3 - 3 Linköping IBK U    
29040715 sø 29/04 17:05 sø 29/04 Lundbystrand Sporthall 4 P12 Grp A IK Zenith 3 - 3 Lindome IBK Grön    
29040517 sø 29/04 18:10 sø 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 HJ18 Grp A IK Zenith 3 - 3 FBC Aspen/FBC Lerum    
29040420 sø 29/04 19:40 sø 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 P16 Grp A IK Zenith 2 - 1 Vaxholms IBF Vit    
29040522 sø 29/04 20:50 sø 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 Herr Grp C IK Zenith 1 - 3 Marstrands IBK    
29040623 sø 29/04 21:25 sø 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 P16 Grp A Lindome IBK 2 - 4 IK Zenith    
30040600 ma 30/04 08:30 ma 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 P12 Grp A IK Zenith 3 - 1 IBF Backadalen 1    
30040501 ma 30/04 09:00 ma 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 P14 Grp B IBS Svedala 4 - 2 IK Zenith 1    
30040701 ma 30/04 09:00 ma 30/04 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp C IBK Vänersborg 3 - 1 IK Zenith 2    
30040603 ma 30/04 10:00 ma 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 P12 Grp A Frölunda IBK 0 - 2 IK Zenith    
30040404 ma 30/04 10:30 ma 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 P14 Grp B Dingle AIK 0 - 0 IK Zenith 1    
30040506 ma 30/04 11:40 ma 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 P14 Grp C IBK Genarp 2 - 2 IK Zenith 2    
30040508 ma 30/04 12:40 ma 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 P16 Slutspel 1/4 Final IK Zenith 0 - 1 Floda IBK    
30040905 ma 30/04 13:20 ma 30/04 Lillekärrshallen F15 Slutspel 1/4 Final IK Zenith F02/03 1 - 3 Lindome IBK    
30040910 ma 30/04 17:40 ma 30/04 Lillekärrshallen P12 Slutspel 1/4 Final IK Zenith 5 - 0 Salems IF    
30040815 ma 30/04 18:50 ma 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Slutspel 1/8 Final IBF Älvstranden 2 - 1 IK Zenith 2    
01050500 ti 01/05 08:50 ti 01/05 Lundbystrand Sporthall 2 P12 Slutspel Semifinal IK Zenith 6 - 1 Dingle AIK    
01050402 ti 01/05 11:00 ti 01/05 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Slutspel Final IK Zenith 4 - 1 Partille IBS Wizards    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg