Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2018. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2019 här.

IBF Backadalen

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28040400 lö 28/04 11:00 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 1 P11 Grp A IBF Backadalen Färdig Tunet IBK      
28040500 lö 28/04 11:30 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 2 P13 Grp A IBF Backadalen 2 1 - 2 IBF Backadalen 1    
28040500 lö 28/04 11:30 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 2 P13 Grp A IBF Backadalen 2 1 - 2 IBF Backadalen 1    
28040401 lö 28/04 11:30 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 1 P16 Grp B IBF Backadalen 3 - 1 Vaxholms IBF Svart    
28040700 lö 28/04 11:35 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Grp B Varla/Sandö IBK 0 - 4 IBF Backadalen    
28040601 lö 28/04 12:05 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 3 P10 Grp A IBF Backadalen P07 Färdig Marstrands IBK      
28040803 lö 28/04 12:30 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 5 P10 Grp A Tunet IBK G07 Färdig IBF Backadalen P08      
28040502 lö 28/04 12:30 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 2 DJ18 Grp B IBF Backadalen 4 - 0 FBC Lerum    
28040503 lö 28/04 13:00 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 2 Dam Grp B IBF Backadalen 1 - 2 Pixbo Wallenstam IBF    
28040504 lö 28/04 13:30 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 2 F14 Grp A IBF Backadalen 2 - 3 FBC Lerum    
28040706 lö 28/04 14:45 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 4 P10 Grp A IBK Genarp 07/08 Färdig IBF Backadalen P07      
28040507 lö 28/04 15:10 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 2 F14 Grp A IBF Backadalen 1 - 1 FBC Uppsala Ungdom    
28040708 lö 28/04 15:45 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Grp B IBF Backadalen 2 - 3 Älvsjö AIK IBF Dam (A)    
28040610 lö 28/04 16:55 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 3 P10 Grp A IBK Genarp 07/08 Färdig IBF Backadalen P08      
28040512 lö 28/04 17:50 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 2 HJ18 Grp B IBF Backadalen JAS 1 - 5 Sandö IBK    
28040418 lö 28/04 20:30 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 1 HJ18 Grp B FBC Ängelholm 2 3 - 2 IBF Backadalen JAS    
28040519 lö 28/04 21:30 lö 28/04 Lundbystrand Sporthall 2 Herr Grp D Kärra IBK 1 - 3 IBF Backadalen    
29040801 sö 29/04 09:30 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Grp B IBS Svedala 3 - 2 IBF Backadalen    
29041002 sö 29/04 10:00 sö 29/04 Kärra Sporthall P11 Grp A IBF Backadalen Färdig Onsala IBK      
29040602 sö 29/04 10:05 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 F13 Grp B IBF Backadalen 0 - 1 FBC Lerum    
29040703 sö 29/04 10:35 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 4 P12 Grp B IBF Backadalen 2 0 - 3 Dingle AIK    
29040705 sö 29/04 11:45 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp B IBF Backadalen 0 - 0 Dingle AIK    
29041006 sö 29/04 12:10 sö 29/04 Kärra Sporthall P11 Grp A Kärra IBK grön Färdig IBF Backadalen      
29040606 sö 29/04 12:15 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 F13 Grp B Vaxholms IBF F04 0 - 0 IBF Backadalen    
29041007 sö 29/04 12:40 sö 29/04 Kärra Sporthall P10 Grp A IBF Backadalen P07 Färdig Tunet IBK G07      
29040807 sö 29/04 12:40 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 5 P12 Grp A IBF Backadalen 1 2 - 3 Råsunda IS    
29040607 sö 29/04 12:45 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 P12 Grp B Salems IF 1 - 7 IBF Backadalen 2    
29040408 sö 29/04 13:10 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Grp D Lindome IBK 1 1 - 3 IBF Backadalen    
29040409 sö 29/04 13:40 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 P14 Grp B IBF Backadalen 2 - 1 IK Zenith 1    
29041009 sö 29/04 13:40 sö 29/04 Kärra Sporthall P11 Grp A Floda IBK Färdig IBF Backadalen      
29041010 sö 29/04 14:10 sö 29/04 Kärra Sporthall P10 Grp A IBF Backadalen P08 Färdig Marstrands IBK      
29040611 sö 29/04 14:55 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 P12 Grp A Lindome IBK Grön 6 - 1 IBF Backadalen 1    
29040612 sö 29/04 15:35 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 Herr Grp D IBF Backadalen 0 - 1 Mölndal IBF Brunkers    
29041013 sö 29/04 16:00 sö 29/04 Kärra Sporthall P10 Grp A IBF Backadalen P08 Färdig IBF Backadalen P07      
29041013 sö 29/04 16:00 sö 29/04 Kärra Sporthall P10 Grp A IBF Backadalen P08 Färdig IBF Backadalen P07      
29041014 sö 29/04 16:30 sö 29/04 Kärra Sporthall P13 Grp A Sunde IBK 0 - 13 IBF Backadalen 1    
29041015 sö 29/04 17:00 sö 29/04 Kärra Sporthall P13 Grp A Salems IF 2 2 - 3 IBF Backadalen 2    
29040615 sö 29/04 17:05 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 P12 Grp A IBF Backadalen 1 5 - 2 Frölunda IBK    
29041016 sö 29/04 17:30 sö 29/04 Kärra Sporthall F14 Grp A IBF Backadalen 0 - 6 IBK Lund    
29040617 sö 29/04 18:15 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 Herr Grp D IBF Backadalen 5 - 1 Varnhems IF    
29041018 sö 29/04 18:40 sö 29/04 Kärra Sporthall P16 Grp B Stenungsund...yggenäs IBK 2 - 0 IBF Backadalen    
29040919 sö 29/04 19:10 sö 29/04 Lillekärrshallen P13 Grp A IBF Backadalen 1 0 - 2 Rydboholms SK    
29041019 sö 29/04 19:10 sö 29/04 Kärra Sporthall P13 Grp A IBF Backadalen 2 1 - 0 Salems IF 1    
29040719 sö 29/04 19:15 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 4 HJ18 Grp B IBF Backadalen JAS 1 - 4 Vendelsö IK    
29041020 sö 29/04 19:40 sö 29/04 Kärra Sporthall F14 Grp A Vaxholms IBF F03 1 - 1 IBF Backadalen    
29040421 sö 29/04 20:10 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 Dam Grp B Bergs IK 0 - 3 IBF Backadalen    
29040821 sö 29/04 20:10 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 5 DJ18 Grp B Husqvarna IBK 1 - 2 IBF Backadalen    
29041022 sö 29/04 20:40 sö 29/04 Kärra Sporthall P16 Grp B Floda IBK 0 - 1 IBF Backadalen    
29040422 sö 29/04 20:50 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 HJ18 Grp B Partille IBS 5 - 0 IBF Backadalen JAS    
29040424 sö 29/04 21:50 sö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 DJ18 Grp B Vaxholms IBF 1 - 2 IBF Backadalen    
30040500 må 30/04 08:30 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 P13 Grp A Sunde IBK 0 - 17 IBF Backadalen 2    
30040600 må 30/04 08:30 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 P12 Grp A IK Zenith 3 - 1 IBF Backadalen 1    
30040400 må 30/04 08:30 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 P13 Grp A IBF Backadalen 1 1 - 1 Salems IF 1    
30040800 må 30/04 08:30 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Grp B Ull/Kisa IL Grønn 3 - 0 IBF Backadalen    
30040802 må 30/04 09:30 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 P12 Grp B Partille IBS Wizards 6 - 1 IBF Backadalen 2    
30040503 må 30/04 10:00 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 P13 Grp A IBF Backadalen 2 1 - 1 Rydboholms SK    
30040403 må 30/04 10:00 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 P13 Grp A IBF Backadalen 1 0 - 1 Salems IF 2    
30040704 må 30/04 10:30 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp B Varla IBK 3 - 0 IBF Backadalen    
30040705 må 30/04 11:10 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 4 F14 Grp A Tunet IBK J14 0 - 3 IBF Backadalen    
30040606 må 30/04 11:40 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 F13 Grp B IBF Backadalen 0 - 2 Pixbo Wallenstam IBF    
30040608 må 30/04 12:40 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 P16 Slutspel 1/4 Final IBF Backadalen 9 - 2 Vaxholms IBF Vit    
30040809 må 30/04 13:30 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 F13 Slutspel 1/4 Final Lindås Waves IBK 2 - 1 P IBF Backadalen    
30040510 må 30/04 14:30 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 P13 Slutspel Semifinal IBF Backadalen 2 3 - 1 Salems IF 2    
30040907 må 30/04 15:00 må 30/04 Lillekärrshallen P12 Slutspel 1/8 Final Salems IF 3 - 1 IBF Backadalen 1    
30040711 må 30/04 15:20 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 4 DJ18 Slutspel 1/4 Final IBF Backadalen 4 - 0 Vallentuna IBK    
30040512 må 30/04 16:10 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 P16 Slutspel Semifinal Floda IBK 2 - 3 IBF Backadalen    
30040814 må 30/04 17:50 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 P12 Slutspel 1/4 Final Lindome IBK Grön 3 - 7 IBF Backadalen 2    
30040714 må 30/04 17:50 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 4 DJ18 Slutspel Semifinal IBF Backadalen 4 - 1 Husqvarna IBK    
30040413 må 30/04 18:00 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 P13 Slutspel Final IBF Backadalen 2 2 - 3 Rydboholms SK    
30040911 må 30/04 18:30 må 30/04 Lillekärrshallen Dam Slutspel 1/8 Final IBF Backadalen 3 - 4 Pixbo Walle...m IBF Div 1    
30040414 må 30/04 19:00 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 P16 Slutspel Final IBF Backadalen 1 - 4 Lindome IBK    
30040717 må 30/04 20:30 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Slutspel 1/8 Final IBF Backadalen 4 - 1 Borås IBF    
30040416 må 30/04 21:00 må 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 DJ18 Slutspel Final Häljarps SK 1 - 4 IBF Backadalen    
01050700 ti 01/05 08:50 ti 01/05 Lundbystrand Sporthall 4 P12 Slutspel Semifinal Partille IBS Wizards 6 - 1 IBF Backadalen 2    
01050603 ti 01/05 11:20 ti 01/05 Lundbystrand Sporthall 3 Herr Slutspel 1/4 Final Älvsjö AIK IBF GB 1 - 6 IBF Backadalen    
01050705 ti 01/05 13:15 ti 01/05 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Slutspel Semifinal IBF Backadalen 3 - 4 Skara IBK    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen