Dette er resultatet fra Göteborg Cup Innebandy 2019. Se de seneste resultater fra Göteborg Cup Innebandy 2020 her.



Lørdag 1/6 (Dag 3)

  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
01060400 lø 01/06 08:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Grp B IK Zenith 1 - 1 Sunds Seahawks    
01060500 lø 01/06 08:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A FBC Vinga Finished IBF Backadalen      
01060600 lø 01/06 08:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 Herr Grp C Varnhems IF 2 - 3 IBF Backadalen div6    
01060700 lø 01/06 08:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Grp B IBF Backadalen 8 - 0 Mölndals IBF    
01060800 lø 01/06 08:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 P12 Grp A Kärra IBK P-07 1 - 0 IK Zenith    
01060401 lø 01/06 08:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Grp C IBK Göteborg Vit 5 - 2 Tunet IBK    
01060501 lø 01/06 08:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A IBK Kungälv Kastelle P08 Finished Lindås Rasta IBK      
01060601 lø 01/06 08:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 P16 Grp A Filipstad IBK 2 - 0 IBF Backadalen    
01060701 lø 01/06 08:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 P15 Grp C Utbynäs SK 1 - 7 Floda IBK    
01060801 lø 01/06 08:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 P16 Grp A Tunet IBK 3 - 2 Varla IBK    
01060402 lø 01/06 09:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 P16 Grp B Bækkelaget 1 - 2 SMÅ IF Innebandy    
01060502 lø 01/06 09:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 F11 Grp A IBF Älvstranden Finished Bjärreds IBK      
01060602 lø 01/06 09:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 P16 Grp B Sandö IBK 2 - 3 Frölunda IBK    
01060702 lø 01/06 09:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 P15 Grp B WH Rockets 2 - 4 IBF Älvstranden    
01060802 lø 01/06 09:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 P12 Grp A Onsala IBK 2 - 1 FBC Lerum    
01060403 lø 01/06 09:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Grp D Sunde Innebandyklubb 1 0 - 6 Lindome IBK    
01060603 lø 01/06 09:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 F15 Grp A IBF Backadalen 1 - 0 Bygdø Monolitten IL    
01060703 lø 01/06 09:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 F15 Grp A SMÅ IF Innebandy 0 - 3 Tunet IBK    
01060803 lø 01/06 09:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 F15 Grp A Vaxholms IBF 0 - 7 Bergs IK    
01060503 lø 01/06 09:35 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Grp D Varla IBK 1 - 2 IBK Kungälv    
01060404 lø 01/06 10:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 P13 Grp A IBK Bergum 3 - 1 Salems IF    
01060604 lø 01/06 10:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 P13 Grp A FBC Lerum 1 - 0 Sveiva Innebandy    
01060704 lø 01/06 10:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 P13 Grp A Bergs IK 3 - 0 Lindås Waves    
01060804 lø 01/06 10:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 P12 Grp A Tunet IBK 2 - 1 Kärra IBK P-07    
01060504 lø 01/06 10:10 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 F11 Grp A FBC Lerum Röd Finished Kärra IBK Svart      
01060405 lø 01/06 10:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 F13 Grp A FBC Lerum 2 - 0 IBF Älvstranden    
01060605 lø 01/06 10:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 F13 Grp A Pixbo Wallenstam F05 2 - 2 Landvetter Wings    
01060705 lø 01/06 10:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 F13 Grp A Varla IBK 1 - 0 Stenungsunds IBK    
01060805 lø 01/06 10:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 F12 Grp A Lindås Rasta IBK 3 - 1 Hindås IBK    
01060505 lø 01/06 10:40 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A IK Zenith Finished Lindås Waves      
01060406 lø 01/06 11:10 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 F14 Slutspel 1/4 Final Lindås Waves F04 2 - 1 IBF Backadalen    
01060506 lø 01/06 11:10 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 F11 Grp A Bjärreds IBK Finished Tunet IBK      
01060606 lø 01/06 11:10 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 F14 Slutspel 1/4 Final Fristad Goif 3 - 4 FBC Lerum    
01060706 lø 01/06 11:10 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 F14 Slutspel 1/4 Final Mullsjö AIS 2 - 0 Vaxholms IBF    
01060806 lø 01/06 11:10 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 F14 Slutspel 1/4 Final Partille IBS 0 - 1 Huddinge IBS    
01060507 lø 01/06 11:40 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A Lindås Rasta IBK Finished IBF Backadalen      
01060407 lø 01/06 12:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Slutspel 1/4 Final Kärra IBK P-07 2 - 1 IBF Backadalen    
01060607 lø 01/06 12:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 P12 Slutspel 1/4 Final IBK Kungälv /Munkegärde 1 - 2 Onsala IBK    
01060707 lø 01/06 12:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 P12 Slutspel 1/4 Final IBK Genarp 2 - 1 Tunet IBK    
01060807 lø 01/06 12:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 P12 Slutspel 1/4 Final IK Zenith 7 - 1 Utbynäs SK    
01061100 lø 01/06 12:00 lø 01/06 Tuve Sporthall P15 Grp B IBF Älvstranden 1 - 3 Särö Seahawks IBK    
01060508 lø 01/06 12:20 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 F11 Grp A Kärra IBK Svart Finished IBF Älvstranden      
01061101 lø 01/06 12:30 lø 01/06 Tuve Sporthall P15 Grp C Tunet IBK 3 - 2 Utbynäs SK    
01060408 lø 01/06 12:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 HJ18 Grp B IBF Backadalen 7 - 0 Hagfors IBS...äck IBF Röd    
01060509 lø 01/06 12:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A Lindås Waves Finished IBK Kungälv Kastelle P08      
01060608 lø 01/06 12:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 F16 Grp A IK Zenith 0 - 1 Varla IBK    
01060708 lø 01/06 12:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 F16 Grp A Tunet IBK 1 - 2 Träslövsläge IF    
01060808 lø 01/06 12:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 F16 Grp A Partille IBS 13 - 0 Sunde Innebandyklubb    
01061102 lø 01/06 13:00 lø 01/06 Tuve Sporthall P15 Slutspel 1/8 Final IBK Genarp 5 - 1 Varla IBK    
01060409 lø 01/06 13:20 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 HJ18 Grp A IK Zenith 0 - 5 Lindås Rasta IBK Waves    
01060510 lø 01/06 13:20 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A FBC Vinga Finished IK Zenith      
01060609 lø 01/06 13:20 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 HJ18 Grp A Hagfors IBS...äck IBF Blå 4 - 0 Vaxholms IBF Vit    
01060709 lø 01/06 13:20 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 HJ18 Grp A Landvetter IBK 3 - 3 FBC Engelholm    
01060809 lø 01/06 13:20 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Grp C Mölndal IBF Brunkers 11 - 0 Varnhems IF    
01060410 lø 01/06 13:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 F12 Grp A Bjärreds IBK 0 - 2 Solna IK    
01060511 lø 01/06 13:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 F11 Grp A Tunet IBK Finished FBC Lerum Röd      
01060610 lø 01/06 13:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 F12 Grp A Hindås IBK 0 - 2 Kärra IBK Svart    
01060710 lø 01/06 13:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 F12 Grp A Landvetter Wings 3 - 2 Pixbo Wallenstam IBF    
01060810 lø 01/06 13:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Grp C IBF Backadalen div6 1 - 2 IBK Bergum Lynx    
01061103 lø 01/06 13:50 lø 01/06 Tuve Sporthall P15 Slutspel 1/8 Final Lindome IBK 5 - 0 Sunde Innebandyklubb 2    
01060411 lø 01/06 14:20 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 F13 Grp A Pixbo Wallenstam F05 4 - 1 Varla IBK    
01060611 lø 01/06 14:20 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 F13 Grp A IBF Älvstranden 1 - 2 Landvetter Wings    
01060711 lø 01/06 14:20 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 F13 Grp A FBC Lerum 0 - 1 Stenungsunds IBK    
01060811 lø 01/06 14:20 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 HJ18 Grp B Hagfors IBS...äck IBF Röd 0 - 2 Fristad GOI...holms SK HJ    
01060512 lø 01/06 14:25 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 HJ18 Grp B Vaxholms IBF Svart 1 - 3 Lindome IBK    
01061104 lø 01/06 14:40 lø 01/06 Tuve Sporthall P15 Slutspel 1/8 Final IBK Göteborg Svart 0 - 1 IK Zenith    
01060412 lø 01/06 15:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Grp B Lindome IBK 11 - 2 Mölndals IBF    
01060513 lø 01/06 15:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 P12 Slutspel Semifinal IBK Genarp 0 - 2 IK Zenith    
01060612 lø 01/06 15:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 P12 Slutspel Semifinal Kärra IBK P-07 2 - 1 Onsala IBK    
01060712 lø 01/06 15:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 F14 Slutspel Semifinal FBC Lerum 1 - 2 Lindås Waves F04    
01060812 lø 01/06 15:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 F14 Slutspel Semifinal Mullsjö AIS 3 - 0 Huddinge IBS    
01060413 lø 01/06 15:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Grp C Varnhems IF 2 - 7 IBF Älvstranden    
01061105 lø 01/06 15:30 lø 01/06 Tuve Sporthall P15 Slutspel 1/8 Final IBK Göteborg Vit 3 - 5 Sunds Seahawks    
01060514 lø 01/06 15:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 P16 Slutspel 1/4 Final Tunet IBK 6 - 1 SMÅ IF Innebandy    
01060613 lø 01/06 15:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 P16 Slutspel 1/4 Final Sandö IBK 2 - 1 Varla IBK    
01060713 lø 01/06 15:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 P16 Slutspel 1/4 Final Frölunda IBK 3 - 0 IBF Backadalen    
01060813 lø 01/06 15:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 P16 Slutspel 1/4 Final Filipstad IBK 9 - 0 Bækkelaget    
01060414 lø 01/06 16:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Grp B FBC Vinga 4 - 0 Skara IBK    
01061106 lø 01/06 16:30 lø 01/06 Tuve Sporthall P15 Slutspel 1/8 Final IBF Älvstranden 1 - 3 Floda IBK    
01060515 lø 01/06 16:40 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 P14 Slutspel 1/4 Final IK Zenith 2 - 5 Ale IBF P05/04    
01060614 lø 01/06 16:40 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 P14 Slutspel 1/4 Final Lindome IBK 5 - 4 Pixbo Wallenstam    
01060714 lø 01/06 16:40 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Slutspel 1/4 Final Lindås Waves 4 - 3 IBF Backadalen 2 Vit      
01060814 lø 01/06 16:40 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Slutspel 1/4 Final Partille IBS 2 - 1 IBF Backadalen 1 Röd    
01061107 lø 01/06 17:20 lø 01/06 Tuve Sporthall P15 Slutspel 1/8 Final Tunet IBK 4 - 5 Kärra IBK    
01060516 lø 01/06 17:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 F15 Slutspel Semifinal Tunet IBK 3 - 1 SMÅ IF Innebandy    
01060615 lø 01/06 17:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 F15 Slutspel Semifinal Bergs IK 2 - 0 IBF Backadalen    
01060715 lø 01/06 17:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 F12 Slutspel Semifinal Landvetter Wings 5 - 1 Lindås Rasta IBK      
01060815 lø 01/06 17:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 F12 Slutspel Semifinal Kärra IBK Svart 0 - 2 Pixbo Wallenstam IBF    
01060415 lø 01/06 18:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Slutspel Final Kärra IBK P-07 0 - 5 IK Zenith    
01061108 lø 01/06 18:10 lø 01/06 Tuve Sporthall P15 Slutspel 1/8 Final IBK Kungälv 1 - 3 Fristad Goif    
01060517 lø 01/06 18:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 Dam Grp A Vaxholms IBF 1 - 0 Lindome IBK 2    
01060616 lø 01/06 18:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 Dam Grp A Fristad GoIF 1 2 - 1 IBK Kungälv D1    
01060716 lø 01/06 18:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Grp A IBK Göteborg 2 - 3 Varla IBK      
01060816 lø 01/06 18:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Grp C IBF Älvstranden 0 - 6 Mölndal IBF Brunkers    
01060416 lø 01/06 19:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 F14 Slutspel Final Lindås Waves F04 2 - 3 Mullsjö AIS    
01060518 lø 01/06 19:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 F16 Slutspel Semifinal Träslövsläge IF 1 - 2 Tunet IBK    
01060617 lø 01/06 19:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 F16 Slutspel Semifinal Partille IBS 1 - 2 Varla IBK    
01060717 lø 01/06 19:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Slutspel Semifinal Lindås Waves 2 - 1 Partille IBS      
01060817 lø 01/06 19:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Slutspel Semifinal Ale IBF P05/04 2 - 6 Lindome IBK    
01061109 lø 01/06 19:00 lø 01/06 Tuve Sporthall P15 Slutspel 1/8 Final Särö Seahawks IBK 7 - 2 IBF Backadalen    
01060519 lø 01/06 19:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 HJ18 Slutspel 1/4 Final Lindås Rasta IBK Waves 7 - 1 Hagfors IBS...äck IBF Röd    
01060618 lø 01/06 19:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 HJ18 Slutspel 1/4 Final IBF Backadalen 2 - 3 Landvetter IBK    
01060718 lø 01/06 19:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 HJ18 Slutspel 1/4 Final Fristad GOI...holms SK HJ 5 - 0 FBC Engelholm      
01060818 lø 01/06 19:50 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 HJ18 Slutspel 1/4 Final Hagfors IBS...äck IBF Blå 6 - 1 Lindome IBK    
01060417 lø 01/06 20:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 F15 Slutspel Final Bergs IK 2 - 4 P Tunet IBK    
01060520 lø 01/06 20:40 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 Dam Slutspel 1/4 Final Fristad GoIF 1 0 - 1 Lindome IBK 2    
01060619 lø 01/06 20:40 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 Dam Slutspel 1/4 Final Lindås Rasta IBK 3 - 0 Hässelby SK IBK    
01060719 lø 01/06 20:40 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Slutspel 1/4 Final Bergs IK 0 - 2 IK Zenith      
01060819 lø 01/06 20:40 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 Dam Slutspel 1/4 Final Lindome IBK 1 4 - 2 Varla IBK    
01060418 lø 01/06 21:00 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 F16 Slutspel Final Varla IBK 2 - 1 Tunet IBK    
01060521 lø 01/06 21:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 Herr Slutspel 1/8 Final Kärra IBK 2 - 6 Skara IBK    
01060620 lø 01/06 21:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 Herr Slutspel 1/8 Final FBC Vinga 6 - 0 Varnhems IF    
01060720 lø 01/06 21:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Slutspel 1/8 Final Lindome IBK 5 - 0 W Älvsjö AIK IBF      
01060820 lø 01/06 21:30 lø 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Slutspel 1/8 Final IBF Backadalen div6 5 - 0 W Särö Seahawks IBK      
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg