Sie sehen die Ergebnisse der Göteborg Cup Innebandy 2019. Zu den aktuellen Ergebnissen der Göteborg Cup Innebandy 2020 gelangen Sie hier:.

Liste der registrierten Teams

Club Team name Category
Ale IBF P05/04 Pojkar 14 (04)
Bergs IK Pojkar 13 (05)
Bergs IK Flickor 15 (03)
Bergs IK Damer (A-licens)
Bjärreds IBK Svart Pojkar 11 (07)
Bjärreds IBK Gul Pojkar 11 (07)
Bjärreds IBK Flickor 11 (07)
Bjärreds IBK Flickor 12 (06)
Bygdø Monolitten IL Flickor 15 (03)
Bækkelaget Pojkar 16 (02)
Dingle AIK 05 Pojkar 13 (05)
Dingle AIK 04 Pojkar 14 (04)
FBC Engelholm Herrjuniorer 18 (00-01)
FBC Lerum Pojkar 12 (06)
FBC Lerum Pojkar 13 (05)
FBC Lerum Röd Flickor 11 (07)
FBC Lerum Flickor 13 (05)
FBC Lerum Flickor 14 (04)
FBC Vinga Pojkar 10 (08)
FBC Vinga Herrar (A-licens)
FBC Vinga Damer (A-licens)
Filipstad IBK Pojkar 16 (02)
Floda IBK Pojkar 15 (03)
Fristad GoIF Pojkar 15 (03)
Fristad GoIF Flickor 14 (04)
Fristad GoIF Damer (A-licens)
Fristad GoIF Damer (A-licens)
Fristad GOIF/Rydboholms SK HJ Herrjuniorer 18 (00-01)
Frölunda IBK Pojkar 16 (02)
Hagfors IBS/Edebäck IBF Röd Herrjuniorer 18 (00-01)
Hagfors IBS/Edebäck IBF Blå Herrjuniorer 18 (00-01)
Hindås IBK Flickor 12 (06)
Huddinge IBS Flickor 14 (04)
Hässelby SK IBK Damer (A-licens)
IBF Backadalen Pojkar 10 (08)
IBF Backadalen Pojkar 11 (07)
IBF Backadalen Pojkar 12 (06)
IBF Backadalen 2 Vit Pojkar 13 (05)
IBF Backadalen 1 Röd Pojkar 13 (05)
IBF Backadalen 2 Vit Pojkar 14 (04)
IBF Backadalen 1 Röd Pojkar 14 (04)
IBF Backadalen Pojkar 15 (03)
IBF Backadalen Pojkar 16 (02)
IBF Backadalen Herrjuniorer 18 (00-01)
IBF Backadalen div6 Herrar (A-licens)
IBF Backadalen Herrar (A-licens)
IBF Backadalen Flickor 14 (04)
IBF Backadalen Flickor 15 (03)
IBF Backadalen Damer (A-licens)
IBF Älvstranden Pojkar 15 (03)
IBF Älvstranden Herrar (A-licens)
IBF Älvstranden Flickor 11 (07)
IBF Älvstranden Flickor 13 (05)
IBK Bergum Pojkar 13 (05)
IBK Bergum Lynx Herrar (A-licens)
IBK Genarp Pojkar 12 (06)
IBK Genarp Pojkar 13 (05)
IBK Genarp Pojkar 15 (03)
IBK Göteborg Svart Pojkar 15 (03)
IBK Göteborg Vit Pojkar 15 (03)
IBK Göteborg Damer (A-licens)
IBK Kungälv Pojkar 15 (03)
IBK Kungälv D2 Damer (A-licens)
IBK Kungälv D1 Damer (A-licens)
IBK Kungälv /Munkegärde Pojkar 12 (06)
IBK Kungälv Kastelle P08 Pojkar 10 (08)
IK Zenith Pojkar 10 (08)
IK Zenith Pojkar 12 (06)
IK Zenith Pojkar 14 (04)
IK Zenith Pojkar 15 (03)
IK Zenith Herrjuniorer 18 (00-01)
IK Zenith Div1 Herrar (A-licens)
IK Zenith Flickor 16 (02)
IK Zenith Damer (A-licens)
Kärra IBK Pojkar 11 (07)
Kärra IBK P-07 Pojkar 12 (06)
Kärra IBK Pojkar 13 (05)
Kärra IBK Pojkar 15 (03)
Kärra IBK Herrar (A-licens)
Kärra IBK Svart Flickor 11 (07)
Kärra IBK Svart Flickor 12 (06)
Kärra IBK Div2 Damer (A-licens)
Landvetter IBK Herrjuniorer 18 (00-01)
Landvetter Wings Flickor 12 (06)
Landvetter Wings Flickor 13 (05)
Lindome IBK Pojkar 13 (05)
Lindome IBK Pojkar 14 (04)
Lindome IBK Pojkar 15 (03)
Lindome IBK Herrjuniorer 18 (00-01)
Lindome IBK Herrar (A-licens)
Lindome IBK Damer (A-licens)
Lindome IBK Damer (A-licens)
Lindås Rasta IBK Pojkar 10 (08)
Lindås Rasta IBK Waves Herrjuniorer 18 (00-01)
Lindås Rasta IBK Flickor 12 (06)
Lindås Rasta IBK Damer (A-licens)
Lindås Waves Pojkar 10 (08)
Lindås Waves Pojkar 13 (05)
Lindås Waves Pojkar 14 (04)
Lindås Waves F04 Flickor 14 (04)
Mullsjö AIS Flickor 14 (04)
Mölndal IBF Brunkers Herrar (A-licens)
Mölndals IBF Pojkar 13 (05)
Mölndals IBF Herrar (A-licens)
Onsala IBK Pojkar 12 (06)
Partille IBS Pojkar 14 (04)
Partille IBS Flickor 14 (04)
Partille IBS Flickor 16 (02)
Pixbo Wallenstam Pojkar 14 (04)
Pixbo Wallenstam F05 Flickor 13 (05)
Pixbo Wallenstam IBF Viträvar Pojkar 11 (07)
Pixbo Wallenstam IBF Rödrävar Pojkar 11 (07)
Pixbo Wallenstam IBF Flickor 12 (06)
Råsunda IS Pojkar 13 (05)
Salems IF Pojkar 13 (05)
Sandö IBK Pojkar 16 (02)
Skara IBK Herrar (A-licens)
SMÅ IF Innebandy Pojkar 16 (02)
SMÅ IF Innebandy Flickor 15 (03)
Solna IK Flickor 12 (06)
Stenungsunds IBK Flickor 13 (05)
Sunde Innebandyklubb Pojkar 13 (05)
Sunde Innebandyklubb Pojkar 15 (03)
Sunde Innebandyklubb Pojkar 15 (03)
Sunde Innebandyklubb Flickor 16 (02)
Sunds Seahawks Pojkar 14 (04)
Sunds Seahawks Pojkar 15 (03)
Sveiva Innebandy Pojkar 13 (05)
Särö Seahawks IBK Pojkar 13 (05)
Särö Seahawks IBK Pojkar 15 (03)
Särö Seahawks IBK Herrar (A-licens)
Träslövsläge IF Flickor 16 (02)
Tunet IBK Pojkar 12 (06)
Tunet IBK Pojkar 15 (03)
Tunet IBK Pojkar 16 (02)
Tunet IBK Flickor 11 (07)
Tunet IBK Flickor 15 (03)
Tunet IBK Flickor 16 (02)
Utbynäs SK Pojkar 12 (06)
Utbynäs SK Pojkar 15 (03)
Varla IBK Pojkar 15 (03)
Varla IBK Pojkar 16 (02)
Varla IBK Flickor 13 (05)
Varla IBK Flickor 16 (02)
Varla IBK Damer (A-licens)
Varnhems IF Herrar (A-licens)
Vaxholms IBF Svart Herrjuniorer 18 (00-01)
Vaxholms IBF Vit Herrjuniorer 18 (00-01)
Vaxholms IBF Flickor 14 (04)
Vaxholms IBF Flickor 15 (03)
Vaxholms IBF Damer (A-licens)
WH Rockets Pojkar 15 (03)
Älvsjö AIK IBF Herrar (A-licens)
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik HP Warta Svenska Innebandyförbundet Göteborg & Co Team Göteborg