List of registered teams

Club Category Team name
Ale IBF Pojkar 14 (04) Ale IBF P05/04
Bergs IK Pojkar 13 (05) Bergs IK
Bergs IK Flickor 15 (03) Bergs IK
Bergs IK Damer (A-licens) Bergs IK
Bjärreds IBK Pojkar 11 (07) Bjärreds IBK Svart
Bjärreds IBK Pojkar 11 (07) Bjärreds IBK Gul
Bjärreds IBK Flickor 11 (07) Bjärreds IBK
Bjärreds IBK Flickor 12 (06) Bjärreds IBK
Bygdø Monolitten IL Flickor 15 (03) Bygdø Monolitten IL
Bækkelaget Pojkar 16 (02) Bækkelaget
Dingle AIK Pojkar 13 (05) Dingle AIK 05
Dingle AIK Pojkar 14 (04) Dingle AIK 04
FBC Engelholm Herrjuniorer 18 (00-01) FBC Engelholm
FBC Lerum Pojkar 12 (06) FBC Lerum
FBC Lerum Pojkar 13 (05) FBC Lerum
FBC Lerum Flickor 11 (07) FBC Lerum Röd
FBC Lerum Flickor 13 (05) FBC Lerum
FBC Lerum Flickor 14 (04) FBC Lerum
FBC Vinga Pojkar 10 (08) FBC Vinga
FBC Vinga Herrar (A-licens) FBC Vinga
FBC Vinga Damer (A-licens) FBC Vinga
Filipstad IBK Pojkar 16 (02) Filipstad IBK
Floda IBK Pojkar 15 (03) Floda IBK
Fristad GoIF Pojkar 15 (03) Fristad Goif
Fristad GoIF Flickor 14 (04) Fristad Goif
Fristad GoIF Damer (A-licens) Fristad GoIF 2
Fristad GoIF Damer (A-licens) Fristad GoIF 1
Fristad GOIF/Rydboholms SK HJ Herrjuniorer 18 (00-01) Fristad GOIF/Rydboholms SK HJ
Frölunda IBK Pojkar 16 (02) Frölunda IBK
Hagfors IBS/Edebäck IBF Herrjuniorer 18 (00-01) Hagfors IBS/Edebäck IBF Blå
Hagfors IBS/Edebäck IBF Herrjuniorer 18 (00-01) Hagfors IBS/Edebäck IBF Röd
Hindås IBK Flickor 12 (06) Hindås IBK
Huddinge IBS Flickor 14 (04) Huddinge IBS
Hässelby SK IBK Damer (A-licens) Hässelby SK IBK
IBF Backadalen Pojkar 10 (08) IBF Backadalen
IBF Backadalen Pojkar 11 (07) IBF Backadalen
IBF Backadalen Pojkar 12 (06) IBF Backadalen
IBF Backadalen Pojkar 13 (05) IBF Backadalen 1 Röd
IBF Backadalen Pojkar 13 (05) IBF Backadalen 2 Vit
IBF Backadalen Pojkar 14 (04) IBF Backadalen 1 Röd
IBF Backadalen Pojkar 14 (04) IBF Backadalen 2 Vit
IBF Backadalen Pojkar 15 (03) IBF Backadalen
IBF Backadalen Pojkar 16 (02) IBF Backadalen
IBF Backadalen Herrjuniorer 18 (00-01) IBF Backadalen
IBF Backadalen Herrar (A-licens) IBF Backadalen div6
IBF Backadalen Herrar (A-licens) IBF Backadalen
IBF Backadalen Flickor 14 (04) IBF Backadalen
IBF Backadalen Flickor 15 (03) IBF Backadalen
IBF Backadalen Damer (A-licens) IBF Backadalen
IBF Älvstranden Pojkar 15 (03) IBF Älvstranden
IBF Älvstranden Herrar (A-licens) IBF Älvstranden
IBF Älvstranden Flickor 11 (07) IBF Älvstranden
IBF Älvstranden Flickor 13 (05) IBF Älvstranden
IBK Bergum Pojkar 13 (05) IBK Bergum
IBK Bergum Herrar (A-licens) IBK Bergum Lynx
IBK Genarp Pojkar 12 (06) IBK Genarp
IBK Genarp Pojkar 13 (05) IBK Genarp
IBK Genarp Pojkar 15 (03) IBK Genarp
IBK Göteborg Pojkar 15 (03) IBK Göteborg Svart
IBK Göteborg Pojkar 15 (03) IBK Göteborg Vit
IBK Göteborg Damer (A-licens) IBK Göteborg
IBK Kungälv Pojkar 15 (03) IBK Kungälv
IBK Kungälv Damer (A-licens) IBK Kungälv D2
IBK Kungälv Damer (A-licens) IBK Kungälv D1
IBK Kungälv /Munkegärde Pojkar 12 (06) IBK Kungälv /Munkegärde
IBK Kungälv Kastelle P08 Pojkar 10 (08) IBK Kungälv Kastelle P08
IK Zenith Pojkar 10 (08) IK Zenith
IK Zenith Pojkar 12 (06) IK Zenith
IK Zenith Pojkar 14 (04) IK Zenith
IK Zenith Pojkar 15 (03) IK Zenith
IK Zenith Herrjuniorer 18 (00-01) IK Zenith
IK Zenith Herrar (A-licens) IK Zenith Div1
IK Zenith Flickor 16 (02) IK Zenith
IK Zenith Damer (A-licens) IK Zenith
Kärra IBK Pojkar 11 (07) Kärra IBK
Kärra IBK Pojkar 12 (06) Kärra IBK P-07
Kärra IBK Pojkar 13 (05) Kärra IBK
Kärra IBK Pojkar 15 (03) Kärra IBK
Kärra IBK Herrar (A-licens) Kärra IBK
Kärra IBK Flickor 11 (07) Kärra IBK Svart
Kärra IBK Flickor 12 (06) Kärra IBK Svart
Kärra IBK Damer (A-licens) Kärra IBK Div2
Landvetter IBK Herrjuniorer 18 (00-01) Landvetter IBK
Landvetter Wings Flickor 12 (06) Landvetter Wings
Landvetter Wings Flickor 13 (05) Landvetter Wings
Lindome IBK Pojkar 13 (05) Lindome IBK
Lindome IBK Pojkar 14 (04) Lindome IBK
Lindome IBK Pojkar 15 (03) Lindome IBK
Lindome IBK Herrjuniorer 18 (00-01) Lindome IBK
Lindome IBK Herrar (A-licens) Lindome IBK
Lindome IBK Damer (A-licens) Lindome IBK 1
Lindome IBK Damer (A-licens) Lindome IBK 2
Lindås Rasta IBK Pojkar 10 (08) Lindås Rasta IBK
Lindås Rasta IBK Herrjuniorer 18 (00-01) Lindås Rasta IBK Waves
Lindås Rasta IBK Flickor 12 (06) Lindås Rasta IBK
Lindås Rasta IBK Damer (A-licens) Lindås Rasta IBK
Lindås Waves Pojkar 10 (08) Lindås Waves
Lindås Waves Pojkar 13 (05) Lindås Waves
Lindås Waves Pojkar 14 (04) Lindås Waves
Lindås Waves F04 Flickor 14 (04) Lindås Waves F04
Mullsjö AIS Flickor 14 (04) Mullsjö AIS
Mölndal IBF Brunkers Herrar (A-licens) Mölndal IBF Brunkers
Mölndals IBF Pojkar 13 (05) Mölndals IBF
Mölndals IBF Herrar (A-licens) Mölndals IBF
Onsala IBK Pojkar 12 (06) Onsala IBK
Partille IBS Pojkar 14 (04) Partille IBS
Partille IBS Flickor 14 (04) Partille IBS
Partille IBS Flickor 16 (02) Partille IBS
Pixbo Wallenstam Pojkar 14 (04) Pixbo Wallenstam
Pixbo Wallenstam Flickor 13 (05) Pixbo Wallenstam F05
Pixbo Wallenstam IBF Pojkar 11 (07) Pixbo Wallenstam IBF Viträvar
Pixbo Wallenstam IBF Pojkar 11 (07) Pixbo Wallenstam IBF Rödrävar
Pixbo Wallenstam IBF Flickor 12 (06) Pixbo Wallenstam IBF
Råsunda IS Pojkar 13 (05) Råsunda IS
Salems IF Pojkar 13 (05) Salems IF
Sandö IBK Pojkar 16 (02) Sandö IBK
Skara IBK Herrar (A-licens) Skara IBK
SMÅ IF Innebandy Pojkar 16 (02) SMÅ IF Innebandy
SMÅ IF Innebandy Flickor 15 (03) SMÅ IF Innebandy
Solna IK Flickor 12 (06) Solna IK
Stenungsunds IBK Flickor 13 (05) Stenungsunds IBK
Sunde Innebandyklubb Pojkar 13 (05) Sunde Innebandyklubb
Sunde Innebandyklubb Pojkar 15 (03) Sunde Innebandyklubb 2
Sunde Innebandyklubb Pojkar 15 (03) Sunde Innebandyklubb 1
Sunde Innebandyklubb Flickor 16 (02) Sunde Innebandyklubb
Sunds Seahawks Pojkar 14 (04) Sunds Seahawks
Sunds Seahawks Pojkar 15 (03) Sunds Seahawks
Sveiva Innebandy Pojkar 13 (05) Sveiva Innebandy
Särö Seahawks IBK Pojkar 13 (05) Särö Seahawks IBK
Särö Seahawks IBK Pojkar 15 (03) Särö Seahawks IBK
Särö Seahawks IBK Herrar (A-licens) Särö Seahawks IBK
Träslövsläge IF Flickor 16 (02) Träslövsläge IF
Tunet IBK Pojkar 12 (06) Tunet IBK
Tunet IBK Pojkar 15 (03) Tunet IBK
Tunet IBK Pojkar 16 (02) Tunet IBK
Tunet IBK Flickor 11 (07) Tunet IBK
Tunet IBK Flickor 15 (03) Tunet IBK
Tunet IBK Flickor 16 (02) Tunet IBK
Utbynäs SK Pojkar 12 (06) Utbynäs SK
Utbynäs SK Pojkar 15 (03) Utbynäs SK
Varla IBK Pojkar 15 (03) Varla IBK
Varla IBK Pojkar 16 (02) Varla IBK
Varla IBK Flickor 13 (05) Varla IBK
Varla IBK Flickor 16 (02) Varla IBK
Varla IBK Damer (A-licens) Varla IBK
Varnhems IF Herrar (A-licens) Varnhems IF
Vaxholms IBF Herrjuniorer 18 (00-01) Vaxholms IBF Svart
Vaxholms IBF Herrjuniorer 18 (00-01) Vaxholms IBF Vit
Vaxholms IBF Flickor 14 (04) Vaxholms IBF
Vaxholms IBF Flickor 15 (03) Vaxholms IBF
Vaxholms IBF Damer (A-licens) Vaxholms IBF
WH Rockets Pojkar 15 (03) WH Rockets
Älvsjö AIK IBF Herrar (A-licens) Älvsjö AIK IBF
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen