Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2020 här.

FBC Lerum

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05050402 to 05/05 09:30 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Grp D IBF Backadalen 0 - 4 FBC Lerum    
05050602 to 05/05 09:30 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 3 P13 Grp A Varla IBK 0 - 4 FBC Lerum 1    
05050505 to 05/05 11:10 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 2 F12 Grp A IBF Backadalen 0 - 2 FBC Lerum    
05050805 to 05/05 11:40 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Grp D FBC Lerum 5 - 0 Särö Seahawks IBK    
05050808 to 05/05 13:10 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 5 F13 Grp B FBC Lerum 2 - 2 Lindome IBK    
05050712 to 05/05 14:50 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 4 F16 Grp A Warberg IC 1 - 0 FBC Lerum    
05050613 to 05/05 15:20 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 3 P13 Grp B IBF Göteborg 2 - 5 FBC Lerum 2    
05050416 to 05/05 17:00 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 1 F16 Grp A FBC Lerum 4 - 4 Nacka Wallenstam IBK    
06050800 fr 06/05 08:00 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 5 F16 Grp A FBC Lerum 1 - 1 Lillån IBK    
06050901 fr 06/05 08:30 fr 06/05 Lillekärrshallen F12 Grp A FBC Lerum 4 - 0 Frederikshavn Blackhawks    
06050604 fr 06/05 10:00 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 3 F16 Grp A Öckerö IBK 1 - 4 FBC Lerum    
06050905 fr 06/05 10:40 fr 06/05 Lillekärrshallen F12 Grp A Pixbo Wallenstam IBK 1 - 1 FBC Lerum    
06050407 fr 06/05 11:40 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Grp D IBK Vänersborg 1 - 4 FBC Lerum    
06050507 fr 06/05 11:40 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 2 F13 Grp B Åkersberga IBF 2 1 - 0 FBC Lerum    
06050408 fr 06/05 12:10 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 1 F11 Grp A FBC Lerum Färdig IBF Backadalen      
06050611 fr 06/05 13:50 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 3 F13 Grp B FBC Lerum 2 - 1 Tunet IBK    
06050913 fr 06/05 14:50 fr 06/05 Lillekärrshallen P13 Grp B Dingle AIK 1 - 9 FBC Lerum 2    
06050917 fr 06/05 17:00 fr 06/05 Lillekärrshallen P13 Grp B FBC Lerum 2 1 - 2 Värnamo IK    
06050822 fr 06/05 19:30 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 5 P13 Grp A FBC Lerum 1 5 - 0 Ski IL Innebandy    
06050826 fr 06/05 21:40 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 5 P13 Grp A FBC Lerum 1 2 - 2 Sandö IBK    
07050402 lö 07/05 09:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P11 Grp A IBF Backadalen vit Färdig FBC Lerum Panthers      
07050502 lö 07/05 09:30 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P11 Grp A FBC Lerum Lions Färdig IBF Backadalen röd      
07050903 lö 07/05 10:50 lö 07/05 Lillekärrshallen F11 Grp A FBC Lerum Färdig Lindås Waves IBK      
07050606 lö 07/05 11:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 P11 Grp A Partille IBS Färdig FBC Lerum Lions      
07050506 lö 07/05 11:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P11 Grp A IBF Göteborg Färdig FBC Lerum Panthers      
07050706 lö 07/05 11:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 P13 Grp A Surte IS IBK 2 - 3 FBC Lerum 1    
07050807 lö 07/05 12:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 F12 Grp A FBC Lerum 2 - 4 Pixbo Wallenstam IBF    
07050607 lö 07/05 12:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 P13 Grp B FBC Lerum 2 3 - 0 Lindås Waves IBK    
07050510 lö 07/05 13:40 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P11 Grp A IBF Backadalen vit Färdig FBC Lerum Lions      
07050511 lö 07/05 14:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 F12 Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBK 4 - 0 FBC Lerum    
07050611 lö 07/05 14:20 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 F16 Grp A FBC Lerum 5 - 1 Lindås Waves IBK    
07050814 lö 07/05 16:10 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 F16 Slutspel Semifinal Nacka Wallenstam IBK 7 - 3 FBC Lerum    
07050910 lö 07/05 16:40 lö 07/05 Lillekärrshallen F13 Slutspel 1/4 Final IK Zenith 2 - 3 FBC Lerum    
07050715 lö 07/05 17:00 lö 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Grp D FBC Lerum 4 - 0 Vaxholms IBF    
07050914 lö 07/05 20:10 lö 07/05 Lillekärrshallen F13 Slutspel Semifinal Lindome IBK 2 - 1 FBC Lerum    
08050700 sö 08/05 08:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 P13 Slutspel 1/4 Final FBC Lerum 2 9 - 3 Sandö IBK    
08050703 sö 08/05 10:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Slutspel 1/4 Final FBC Lerum 7 - 0 IK Zenith 1    
08050504 sö 08/05 11:20 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P13 Slutspel Semifinal FBC Lerum 1 2 - 6 FBC Lerum 2    
08050504 sö 08/05 11:20 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P13 Slutspel Semifinal FBC Lerum 1 2 - 6 FBC Lerum 2    
08050506 sö 08/05 13:10 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 Herr Slutspel Semifinal Mölndals IBF 0 - 3 FBC Lerum    
08050806 sö 08/05 13:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 F11 Grp A FBC Lerum Färdig Pixbo Wallenstam IBK      
08050707 sö 08/05 14:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 P11 Grp A Lindås Waves IBK Färdig FBC Lerum Panthers      
08050405 sö 08/05 14:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 1 P13 Slutspel Final FBC Lerum 2 3 - 2 Värnamo IK    
08050509 sö 08/05 15:30 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 F11 Grp A Kärra IBK Färdig FBC Lerum      
08050510 sö 08/05 16:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P11 Grp A FBC Lerum Lions Färdig Lindås Waves IBK      
08050407 sö 08/05 16:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Slutspel Final FBC Lerum 3 - 2 IK Zenith 2    
08050610 sö 08/05 16:00 sö 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 P11 Grp A FBC Lerum Panthers Färdig IBF Backadalen röd      
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg