Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2017. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2020 här.

IBF Backadalen

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29040500 lö 29/04 09:00 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 F13 Grp A IBF Backadalen 0 - 4 Pixbo Wallenstam IBF    
29040400 lö 29/04 09:00 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Grp B Team Tramerramer 1 - 3 IBF Backadalen    
29040900 lö 29/04 09:00 lö 29/04 Lillekärrshallen F12 Grp A IBF Backadalen 0 - 5 FBC Lerum    
29040601 lö 29/04 09:30 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 F16 Grp A FBC Uppsala 0 - 2 IBF Backadalen    
29040702 lö 29/04 10:00 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 4 P16 Grp A Sandö IBK 4 - 1 IBF Backadalen    
29041002 lö 29/04 10:00 lö 29/04 Kärra Sporthall P10 Grp A Lindome IBK Färdig IBF Backadalen 1      
29040902 lö 29/04 10:00 lö 29/04 Lillekärrshallen P10 Grp A IBF Backadalen 2 Färdig FBC Lerum 2      
29040903 lö 29/04 10:30 lö 29/04 Lillekärrshallen F12 Grp A IBF Backadalen 1 - 0 Sportlife K... IBK F04/05    
29040503 lö 29/04 10:30 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 F13 Grp A IBF Backadalen 1 - 5 FBC Lerum    
29040505 lö 29/04 11:40 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 F16 Grp A IBF Backadalen 0 - 3 Lindome IBK    
29041006 lö 29/04 12:10 lö 29/04 Kärra Sporthall P10 Grp A Floda IBK svart Färdig IBF Backadalen 1      
29040507 lö 29/04 12:40 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 F13 Grp A Frederikshavn Blackhawks 0 - 6 IBF Backadalen    
29040408 lö 29/04 13:40 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Grp B IBF Backadalen 2 - 0 Sävedalens IBK    
29040708 lö 29/04 13:40 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 4 P16 Grp A IBF Backadalen 2 - 2 Svenljunga IBK 1    
29040909 lö 29/04 13:40 lö 29/04 Lillekärrshallen P12 Grp A IBF Backadalen 1 1 - 4 FBC Lerum    
29040910 lö 29/04 14:10 lö 29/04 Lillekärrshallen P12 Grp B IBF Backadalen 2 0 - 0 Stenungsund IBK    
29041010 lö 29/04 14:10 lö 29/04 Kärra Sporthall P10 Grp A Floda IBK vit Färdig IBF Backadalen 2      
29040911 lö 29/04 14:50 lö 29/04 Lillekärrshallen P15 Grp A IBF Backadalen Vit 0 - 4 Pixbo Wallenstam IBF 1    
29040811 lö 29/04 15:30 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 5 P15 Grp B IBF Backadalen Röd 5 - 1 Salems IF 2    
29040411 lö 29/04 15:30 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 P13 Grp A IBF Backadalen 0 - 2 IBF Älvstranden    
29041013 lö 29/04 16:00 lö 29/04 Kärra Sporthall P12 Grp A Kärra IBK 4 - 1 IBF Backadalen 1    
29040915 lö 29/04 17:00 lö 29/04 Lillekärrshallen P12 Grp B Råsunda IS 2 - 4 IBF Backadalen 2    
29040415 lö 29/04 17:30 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 Dam Grp C IBF Backadalen 2 - 4 Tvåstad KIK    
29040516 lö 29/04 17:30 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Grp B IBF Backadalen Röd 1 - 1 Marstrands IBK    
29040416 lö 29/04 18:10 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 P13 Grp A Snarøya Sportsklub 0 - 1 IBF Backadalen    
29040918 lö 29/04 18:40 lö 29/04 Lillekärrshallen P15 Grp A IBF Backadalen Vit 2 - 2 FBC Lerum 1    
29040420 lö 29/04 20:10 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 P13 Grp A IBF Backadalen 3 - 3 AIK P03    
29040619 lö 29/04 20:10 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Grp B Surte IS IBK 1 - 5 IBF Backadalen Röd    
29040924 lö 29/04 21:50 lö 29/04 Lillekärrshallen P15 Grp A IBS Svedala 1 - 1 IBF Backadalen Vit    
29040723 lö 29/04 21:50 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Grp C BKI Sunnanå 1 - 3 IBF Backadalen    
30041000 sö 30/04 08:00 sö 30/04 Kärra Sporthall P11 Grp A Partille IBS Färdig IBF Backadalen 1      
30040701 sö 30/04 08:30 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 4 P15 Grp B IBF Norrköping 2 - 1 IBF Backadalen Röd    
30041001 sö 30/04 08:30 sö 30/04 Kärra Sporthall P11 Grp A Dingle AIK Färdig IBF Backadalen 2      
30040402 sö 30/04 09:00 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 F16 Grp A IBF Backadalen 0 - 0 IBF Linköping    
30040802 sö 30/04 09:30 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 P13 Grp A IK Zenith 1 5 - 1 IBF Backadalen    
30040904 sö 30/04 10:00 sö 30/04 Lillekärrshallen P11 Grp A IBF Backadalen 1 Färdig Hultsberg Björkås IBF      
30041004 sö 30/04 10:00 sö 30/04 Kärra Sporthall P11 Grp A Partille IBS Färdig IBF Backadalen 2      
30040605 sö 30/04 10:40 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Grp B IBF Backadalen Röd 1 - 1 FBC Lerum 2    
30040506 sö 30/04 11:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 P16 Grp A Vaxholms IBF 3 - 4 IBF Backadalen    
30040906 sö 30/04 11:10 sö 30/04 Lillekärrshallen F12 Grp A Sarpsborg IBK 0 - 6 IBF Backadalen    
30040806 sö 30/04 11:40 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 Dam Grp C Trosa Edanö IBK 0 - 0 IBF Backadalen    
30041007 sö 30/04 11:40 sö 30/04 Kärra Sporthall P10 Grp A IBF Backadalen 2 Färdig FBC Lerum 1      
30040607 sö 30/04 11:40 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 P12 Grp B Dingle AIK 3 - 1 IBF Backadalen 2    
30040608 sö 30/04 12:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 P12 Grp A Lørenskog Innebandy G05 1 - 2 IBF Backadalen 1    
30041008 sö 30/04 12:10 sö 30/04 Kärra Sporthall P10 Grp A IBF Backadalen 1 Färdig FBC Lerum 2      
30040708 sö 30/04 12:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 4 P13 Grp A IBF Backadalen 1 - 8 IBK Vänersborg    
30040509 sö 30/04 12:40 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 P16 Grp A IBF Backadalen 1 - 3 Tunet IBK    
30040810 sö 30/04 13:50 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 F13 Grp A Lindås Waves IBK 2 - 1 IBF Backadalen    
30040511 sö 30/04 13:50 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 Dam Grp C IBF Backadalen 1 - 1 Sportlife Kungälv IBK    
30041011 sö 30/04 13:50 sö 30/04 Kärra Sporthall P10 Grp A Tunet IBK Färdig IBF Backadalen 2      
30040913 sö 30/04 14:50 sö 30/04 Lillekärrshallen F12 Grp A IBF Backadalen 1 - 2 Pixbo Wallenstam IBF    
30041014 sö 30/04 15:20 sö 30/04 Kärra Sporthall P10 Grp A IBF Backadalen 1 Färdig Floda IBK vit      
30040414 sö 30/04 15:20 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 P16 Slutspel 1/4 Final Linköping IBK 2 - 1 IBF Backadalen    
30040915 sö 30/04 15:50 sö 30/04 Lillekärrshallen P15 Slutspel 1/8 Final IBF Backadalen Röd 2 - 6 IBF Göteborg    
30040515 sö 30/04 16:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 F13 Grp A IBF Backadalen 1 - 0 Tunet IBK    
30040918 sö 30/04 18:30 sö 30/04 Lillekärrshallen F12 Slutspel Semifinal FBC Lerum 4 - 2 IBF Backadalen    
30040419 sö 30/04 18:40 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Grp A IBF Backadalen Vit 2 - 0 Salems IF 1    
30040920 sö 30/04 20:10 sö 30/04 Lillekärrshallen F13 Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 11 - 0 IBF Backadalen    
30040722 sö 30/04 20:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 4 P12 Slutspel 1/4 Final Kärra IBK 2 - 1 IBF Backadalen 2    
30040621 sö 30/04 20:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 Dam Slutspel 1/8 Final Lindås Waves IBK 4 - 3 P IBF Backadalen    
30040821 sö 30/04 20:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 P12 Slutspel 1/4 Final Dingle AIK 1 - 2 IBF Backadalen 1    
30040523 sö 30/04 20:50 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 Herr Grp B IBF Backadalen 2 - 3 Marstrands IBK    
30040822 sö 30/04 21:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 P15 Grp A Linköping IBK 5 - 0 IBF Backadalen Vit    
30040624 sö 30/04 22:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 F16 Slutspel 1/4 Final Surte IS IBK 3 - 2 IBF Backadalen    
30040825 sö 30/04 23:00 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Grp B BKI Sunnanå 1 - 6 IBF Backadalen    
01051002 må 01/05 09:40 må 01/05 Kärra Sporthall P12 Slutspel Semifinal FBC Lerum 3 - 0 IBF Backadalen 1    
01050806 må 01/05 13:10 må 01/05 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Slutspel 1/4 Final IBF Backadalen 1 - 2 Pixbo Wallenstam IBF    
01050507 må 01/05 14:00 må 01/05 Lundbystrand Sporthall 2 P11 Grp A Hultsberg Björkås IBF Färdig IBF Backadalen 2      
01050608 må 01/05 14:30 må 01/05 Lundbystrand Sporthall 3 P11 Grp A IBF Backadalen 1 Färdig Lindås Waves IBK      
01050808 må 01/05 15:20 må 01/05 Lundbystrand Sporthall 5 P11 Grp A IBF Älvstranden Färdig IBF Backadalen 2      
01050610 må 01/05 15:50 må 01/05 Lundbystrand Sporthall 3 P11 Grp A IBF Backadalen 1 Färdig Sandö IBK      
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg