Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2019. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2020 här.

IBF Backadalen

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30050700 to 30/05 10:35 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp A IBF Backadalen 2 Vit 3 - 3 Pixbo Wallenstam    
30050801 to 30/05 11:00 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Grp B IBF Backadalen 1 Röd 4 - 1 Ale IBF P05/04    
30050601 to 30/05 11:05 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 3 P11 Grp A Bjärreds IBK Svart Färdig IBF Backadalen      
30050502 to 30/05 11:30 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 2 F14 Grp A Partille IBS 2 - 2 IBF Backadalen    
30050804 to 30/05 12:30 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 5 P13 Grp C IBF Backadalen 1 Röd 6 - 0 Särö Seahawks IBK    
30050604 to 30/05 12:35 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 3 F15 Grp A IBF Backadalen 0 - 0 SMÅ IF Innebandy    
30050805 to 30/05 13:00 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 5 P15 Grp A IBK Genarp 5 - 0 IBF Backadalen    
30050705 to 30/05 13:05 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 4 HJ18 Grp B IBF Backadalen 0 - 2 Fristad GOI...holms SK HJ    
30050407 to 30/05 14:10 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 1 P14 Grp B IBF Backadalen 1 Röd 2 - 0 Sunds Seahawks    
30050607 to 30/05 14:15 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 3 P11 Grp A IBF Backadalen Färdig Pixbo Walle...BF Viträvar      
30050408 to 30/05 14:40 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 1 P13 Grp B IBF Backadalen 2 Vit 1 - 3 IBK Genarp    
30050611 to 30/05 16:25 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 3 P14 Grp A Dingle AIK 04 4 - 2 IBF Backadalen 2 Vit    
30050812 to 30/05 16:50 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 5 P13 Grp B IBF Backadalen 2 Vit 2 - 2 Lindome IBK    
30050412 to 30/05 16:50 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 1 F15 Grp A Bergs IK 5 - 0 IBF Backadalen    
30050513 to 30/05 17:20 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Grp A IBF Backadalen 2 - 2 Sunde Innebandyklubb 2    
30050514 to 30/05 17:50 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 2 P13 Grp C IBF Backadalen 1 Röd 0 - 4 Råsunda IS    
30050415 to 30/05 18:20 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Grp B IBF Backadalen 1 - 7 IBK Genarp    
30050516 to 30/05 18:50 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 2 P13 Grp B Mölndals IBF 3 - 2 IBF Backadalen 2 Vit    
30050518 to 30/05 20:00 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 2 Herr Grp C IBF Älvstranden 5 - 0 IBF Backadalen div6    
30050718 to 30/05 20:05 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Grp B Lindome IBK 2 - 1 IBF Backadalen    
30050620 to 30/05 21:05 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 3 Dam Grp B IBK Kungälv D2 0 - 3 IBF Backadalen    
30050421 to 30/05 21:30 to 30/05 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Grp B IBF Backadalen 2 - 0 FBC Vinga    
31050401 fr 31/05 08:30 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 1 P13 Grp C Kärra IBK 6 - 1 IBF Backadalen 1 Röd    
31050801 fr 31/05 08:30 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 5 P12 Grp B IBF Backadalen 1 - 4 Utbynäs SK    
31050404 fr 31/05 10:00 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 1 HJ18 Grp B Vaxholms IBF Svart 0 - 5 IBF Backadalen    
31050604 fr 31/05 10:05 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 3 P11 Grp A Bjärreds IBK Gul Färdig IBF Backadalen      
31050704 fr 31/05 10:35 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 4 P16 Grp A Varla IBK 3 - 0 IBF Backadalen    
31050506 fr 31/05 11:10 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 2 Dam Grp B Lindås Rasta IBK 2 - 0 IBF Backadalen    
31050509 fr 31/05 12:40 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 2 P12 Grp B IBK Kungälv /Munkegärde 11 - 1 IBF Backadalen    
31050510 fr 31/05 13:10 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 2 P13 Grp B Dingle AIK 05 2 - 2 IBF Backadalen 2 Vit    
31050610 fr 31/05 13:15 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 3 F14 Grp A IBF Backadalen 1 - 2 Fristad Goif    
31050412 fr 31/05 14:20 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 1 P16 Grp A IBF Backadalen 0 - 3 Tunet IBK    
31050612 fr 31/05 14:25 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 3 P11 Grp A IBF Backadalen Färdig Pixbo Walle...BF Rödrävar      
31050513 fr 31/05 14:50 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 2 P13 Grp C Sunde Innebandyklubb 0 - 11 IBF Backadalen 1 Röd    
31050814 fr 31/05 15:20 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Grp B Lindome IBK 3 - 0 IBF Backadalen 1 Röd    
31050515 fr 31/05 15:50 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 2 P14 Grp A Partille IBS 2 - 3 IBF Backadalen 2 Vit    
31050416 fr 31/05 16:20 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 1 F14 Grp A Vaxholms IBF 0 - 0 IBF Backadalen    
31050616 fr 31/05 16:25 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 3 F15 Grp A Tunet IBK 7 - 0 IBF Backadalen    
31050517 fr 31/05 16:50 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 2 Herr Grp C IBF Backadalen div6 0 - 5 Mölndal IBF Brunkers    
31050617 fr 31/05 16:55 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 3 Dam Grp B IBF Backadalen 1 - 1 Kärra IBK Div2    
31050420 fr 31/05 18:30 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 1 HJ18 Grp B Lindome IBK 0 - 0 IBF Backadalen    
31050422 fr 31/05 19:30 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Grp B Skara IBK 3 - 10 IBF Backadalen    
31050623 fr 31/05 20:05 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 3 F15 Grp A Vaxholms IBF 2 - 2 IBF Backadalen    
31050424 fr 31/05 20:40 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 1 Dam Grp B IBF Backadalen 2 - 3 Bergs IK    
31050723 fr 31/05 20:45 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp A IBF Backadalen 2 Vit 1 - 4 IK Zenith    
31050624 fr 31/05 20:45 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 3 P14 Grp B Lindås Waves 4 - 0 IBF Backadalen 1 Röd    
31050825 fr 31/05 21:10 fr 31/05 Lundbystrand Sporthall 5 P15 Grp A IBF Backadalen 1 - 0 IBK Göteborg Svart    
01060500 lö 01/06 08:00 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A FBC Vinga Färdig IBF Backadalen      
01060600 lö 01/06 08:00 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 Herr Grp C Varnhems IF 2 - 3 IBF Backadalen div6    
01060700 lö 01/06 08:00 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Grp B IBF Backadalen 8 - 0 Mölndals IBF    
01060601 lö 01/06 08:30 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 P16 Grp A Filipstad IBK 2 - 0 IBF Backadalen    
01060603 lö 01/06 09:30 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 F15 Grp A IBF Backadalen 1 - 0 Bygdø Monolitten IL    
01060406 lö 01/06 11:10 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 F14 Slutspel 1/4 Final Lindås Waves F04 2 - 1 IBF Backadalen    
01060507 lö 01/06 11:40 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A Lindås Rasta IBK Färdig IBF Backadalen      
01060407 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Slutspel 1/4 Final Kärra IBK P-07 2 - 1 IBF Backadalen    
01060408 lö 01/06 12:50 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 HJ18 Grp B IBF Backadalen 7 - 0 Hagfors IBS...äck IBF Röd    
01060810 lö 01/06 13:50 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Grp C IBF Backadalen div6 1 - 2 IBK Bergum Lynx    
01060713 lö 01/06 15:50 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 P16 Slutspel 1/4 Final Frölunda IBK 3 - 0 IBF Backadalen    
01060814 lö 01/06 16:40 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Slutspel 1/4 Final Partille IBS 2 - 1 IBF Backadalen 1 Röd    
01060714 lö 01/06 16:40 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Slutspel 1/4 Final Lindås Waves 4 - 3 IBF Backadalen 2 Vit      
01060615 lö 01/06 17:30 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 F15 Slutspel Semifinal Bergs IK 2 - 0 IBF Backadalen    
01061109 lö 01/06 19:00 lö 01/06 Tuve Sporthall P15 Slutspel 1/8 Final Särö Seahawks IBK 7 - 2 IBF Backadalen    
01060618 lö 01/06 19:50 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 3 HJ18 Slutspel 1/4 Final IBF Backadalen 2 - 3 Landvetter IBK    
01060820 lö 01/06 21:30 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Slutspel 1/8 Final IBF Backadalen div6 5 - 0 W Särö Seahawks IBK      
02060601 sö 02/06 09:00 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 3 P13 Slutspel 1/4 Final Mölndals IBF 9 - 1 IBF Backadalen 1 Röd    
02060704 sö 02/06 11:40 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Slutspel 1/4 Final IBF Backadalen 1 - 3 FBC Vinga    
02060804 sö 02/06 11:40 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Slutspel 1/4 Final IK Zenith Div1 12 - 0 IBF Backadalen div6    
02060607 sö 02/06 14:15 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 3 P10 Grp A IBF Backadalen Färdig IBK Kungälv Kastelle P08      
02060510 sö 02/06 15:45 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A Lindås Waves Färdig IBF Backadalen      
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg