Dette er resultatet fra Göteborg Cup Innebandy 2016. Se de seneste resultater fra Göteborg Cup Innebandy 2019 her.

IBF Backadalen

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
05050400 to 05/05 08:30 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Grp C IBF Backadalen 2 - 0 IBF Göteborg 2    
05050402 to 05/05 09:30 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Grp D IBF Backadalen 0 - 4 FBC Lerum    
05050404 to 05/05 10:30 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 1 Dam Grp D Lindome IBK 2 - 1 IBF Backadalen    
05050505 to 05/05 11:10 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 2 F12 Grp A IBF Backadalen 0 - 2 FBC Lerum    
05050804 to 05/05 11:10 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Grp C IBF Backadalen 1 - 3 Marstrands IBK    
05050606 to 05/05 11:40 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Grp A IBF Backadalen 1 - 0 Partille IBS    
05050506 to 05/05 11:40 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 2 F15 Grp B Warbergs IBF 1 - 1 IBF Backadalen    
05050710 to 05/05 13:50 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 4 F15 Grp B Onsala Innebandy 4 - 0 IBF Backadalen    
05050814 to 05/05 16:20 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 5 Dam Grp D IBF Backadalen 0 - 1 Åkarps IBK    
05050515 to 05/05 16:20 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Grp A IBF Backadalen 2 - 2 Bergs IK    
05050817 to 05/05 18:00 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 5 F11 Grp A IBF Backadalen Finished Sköndals IK      
05050419 to 05/05 18:30 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 1 F12 Grp A Frederikshavn Blackhawks 0 - 5 IBF Backadalen    
05050821 to 05/05 20:10 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 5 DJ18 Grp B IBF Backadalen 0 - 3 IBK Elfhög    
05050824 to 05/05 21:40 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 5 P14 Grp C Linköping Innebandy 5 - 0 IBF Backadalen    
05050726 to 05/05 22:10 to 05/05 Lundbystrand Sporthall 4 DJ18 Grp B IBF Backadalen 3 - 2 Åkersberga IBF    
06050900 fr 06/05 08:00 fr 06/05 Lillekärrshallen F12 Grp A IBF Backadalen 0 - 3 Pixbo Wallenstam IBK    
06050501 fr 06/05 08:30 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 2 P12 Grp C IBF Backadalen 1 - 5 Dingle AIK    
06050902 fr 06/05 09:00 fr 06/05 Lillekärrshallen P15 Grp A IF Marin Väst 0 - 5 IBF Backadalen    
06050403 fr 06/05 09:30 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Grp D IBF Backadalen 2 - 3 IBK Vänersborg    
06050805 fr 06/05 10:40 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 5 P12 Grp C Lindås Waves IBK 6 - 2 IBF Backadalen    
06050808 fr 06/05 12:10 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 5 DJ18 Grp B Hässelby SK IBK 1 - 0 IBF Backadalen    
06050408 fr 06/05 12:10 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 1 F11 Grp A FBC Lerum Finished IBF Backadalen      
06050909 fr 06/05 12:40 fr 06/05 Lillekärrshallen P15 Grp A Stenungsunds IBK 0 - 5 IBF Backadalen    
06050710 fr 06/05 13:10 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Grp D Skälby IBK 2 - 0 IBF Backadalen    
06050910 fr 06/05 13:10 fr 06/05 Lillekärrshallen F12 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 6 - 0 IBF Backadalen    
06050813 fr 06/05 14:50 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 5 DJ18 Grp B Bergs IK 2 - 2 IBF Backadalen    
06050614 fr 06/05 15:20 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 3 Dam Grp D IBF Backadalen 0 - 4 Järfälla IBK    
06050514 fr 06/05 15:20 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 2 F11 Grp A Partille IBS Finished IBF Backadalen      
06050919 fr 06/05 18:00 fr 06/05 Lillekärrshallen P14 Grp C Partille IBS 3 - 2 IBF Backadalen    
06050925 fr 06/05 21:10 fr 06/05 Lillekärrshallen P14 Grp C Salems IF 1 2 - 4 IBF Backadalen    
06050527 fr 06/05 22:10 fr 06/05 Lundbystrand Sporthall 2 F15 Grp B IBF Backadalen 0 - 3 Linköping IBK Ungdom    
07050400 lø 07/05 08:30 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P10 Grp A IBF Backadalen röd Finished Partille IBS      
07050701 lø 07/05 09:00 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 4 P14 Grp C IBF Backadalen 0 - 4 Nacka Wallenstam IBK    
07050401 lø 07/05 09:00 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P10 Grp A IBF Backadalen vit Finished Kärra IBK      
07050402 lø 07/05 09:30 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P11 Grp A IBF Backadalen vit Finished FBC Lerum Panthers      
07050502 lø 07/05 09:30 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P11 Grp A FBC Lerum Lions Finished IBF Backadalen röd      
07050902 lø 07/05 10:20 lø 07/05 Lillekärrshallen F11 Grp A IBK Göteborg Finished IBF Backadalen      
07050404 lø 07/05 10:30 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P10 Grp A IBF Backadalen röd Finished Marstrands IBK      
07050405 lø 07/05 11:00 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P10 Grp A IBF Göteborg 1 Finished IBF Backadalen vit      
07050406 lø 07/05 11:40 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P11 Grp A IBF Backadalen vit Finished Lindås Waves IBK      
07050906 lø 07/05 13:20 lø 07/05 Lillekärrshallen F15 Slutspel 1/4 Final Lindome IBK 3 - 0 IBF Backadalen    
07050410 lø 07/05 13:40 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P11 Grp A Partille IBS Finished IBF Backadalen röd      
07050510 lø 07/05 13:40 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P11 Grp A IBF Backadalen vit Finished FBC Lerum Lions      
07050411 lø 07/05 14:20 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 F12 Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 9 - 1 IBF Backadalen    
07050612 lø 07/05 14:50 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 3 Herr Grp D Vaxholms IBF 0 - 2 IBF Backadalen    
07050513 lø 07/05 15:40 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 2 P12 Grp C Frölunda IBK 5 - 1 IBF Backadalen    
07050415 lø 07/05 17:00 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Grp A IBF Backadalen 4 - 2 Nacka Wallenstam IBK    
07050815 lø 07/05 17:00 lø 07/05 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Grp D Särö Seahawks IBK 0 - 3 IBF Backadalen    
07050917 lø 07/05 22:20 lø 07/05 Lillekärrshallen Dam Grp D Marstrands IBK 1 2 - 0 IBF Backadalen    
08050500 sø 08/05 08:00 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Slutspel Semifinal IBF Backadalen 2 - 4 Partille IBS    
08050603 sø 08/05 10:30 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 Herr Slutspel 1/4 Final Farsta IBK 5 - 1 IBF Backadalen    
08050507 sø 08/05 14:00 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 2 P11 Grp A IBF Backadalen vit Finished Partille IBS      
08050607 sø 08/05 14:00 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 P11 Grp A IBF Backadalen röd Finished IBF Göteborg      
08050809 sø 08/05 15:00 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 P10 Grp A IBF Backadalen röd Finished IBF Göteborg 1      
08050709 sø 08/05 15:00 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 P10 Grp A Marstrands IBK Finished IBF Backadalen vit      
08050811 sø 08/05 16:00 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 5 P10 Grp A Frölunda IBK Finished IBF Backadalen röd      
08050711 sø 08/05 16:00 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 4 P10 Grp A IBF Backadalen vit Finished IBF Göteborg 2      
08050610 sø 08/05 16:00 sø 08/05 Lundbystrand Sporthall 3 P11 Grp A FBC Lerum Panthers Finished IBF Backadalen röd      
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg