Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2017. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2020 här.

FBC Lerum

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29040900 lö 29/04 09:00 lö 29/04 Lillekärrshallen F12 Grp A IBF Backadalen 0 - 5 FBC Lerum    
29040700 lö 29/04 09:00 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 4 F13 Grp A FBC Lerum 6 - 0 Frederikshavn Blackhawks    
29041001 lö 29/04 09:30 lö 29/04 Kärra Sporthall P10 Grp A FBC Lerum 1 Färdig Tunet IBK      
29040902 lö 29/04 10:00 lö 29/04 Lillekärrshallen P10 Grp A IBF Backadalen 2 Färdig FBC Lerum 2      
29040503 lö 29/04 10:30 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 2 F13 Grp A IBF Backadalen 1 - 5 FBC Lerum    
29040904 lö 29/04 11:00 lö 29/04 Lillekärrshallen F12 Grp A Pixbo Wallenstam IBF 3 - 0 FBC Lerum    
29041005 lö 29/04 11:40 lö 29/04 Kärra Sporthall P10 Grp A Floda IBK vit Färdig FBC Lerum 1      
29040906 lö 29/04 12:10 lö 29/04 Lillekärrshallen P10 Grp A FBC Lerum 2 Färdig Lindome IBK      
29040406 lö 29/04 12:40 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 F13 Grp A FBC Lerum 8 - 0 Tunet IBK    
29040908 lö 29/04 13:10 lö 29/04 Lillekärrshallen F12 Grp A FBC Lerum 3 - 0 Sportlife K... IBK F04/05    
29040608 lö 29/04 13:40 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 F14 Grp A IK Zenith 1 - 2 FBC Lerum    
29040909 lö 29/04 13:40 lö 29/04 Lillekärrshallen P12 Grp A IBF Backadalen 1 1 - 4 FBC Lerum    
29041012 lö 29/04 15:30 lö 29/04 Kärra Sporthall P12 Grp A FBC Lerum 3 - 2 Lørenskog Innebandy G05    
29040711 lö 29/04 15:30 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 4 P15 Grp B FBC Lerum 2 1 - 1 IBF Norrköping    
29040913 lö 29/04 16:00 lö 29/04 Lillekärrshallen P15 Grp A FBC Lerum 1 3 - 2 Salems IF 1    
29040413 lö 29/04 16:30 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 F14 Grp A FBC Lerum 3 - 0 Dingle AIK    
29040614 lö 29/04 17:30 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Grp B FBC Lerum 2 2 - 1 Salems IF 2    
29040918 lö 29/04 18:40 lö 29/04 Lillekärrshallen P15 Grp A IBF Backadalen Vit 2 - 2 FBC Lerum 1    
29040419 lö 29/04 19:40 lö 29/04 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Grp B Marstrands IBK 0 - 1 FBC Lerum 2    
29040923 lö 29/04 21:20 lö 29/04 Lillekärrshallen P15 Grp A FBC Lerum 1 0 - 1 Pixbo Wallenstam IBF 1    
30040501 sö 30/04 08:30 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Grp B Surte IS IBK 0 - 3 FBC Lerum 2    
30040902 sö 30/04 09:00 sö 30/04 Lillekärrshallen F14 Grp A IBS Svedala 0 - 5 FBC Lerum    
30040605 sö 30/04 10:40 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Grp B IBF Backadalen Röd 1 - 1 FBC Lerum 2    
30041007 sö 30/04 11:40 sö 30/04 Kärra Sporthall P10 Grp A IBF Backadalen 2 Färdig FBC Lerum 1      
30041008 sö 30/04 12:10 sö 30/04 Kärra Sporthall P10 Grp A IBF Backadalen 1 Färdig FBC Lerum 2      
30040408 sö 30/04 12:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Grp A FBC Lerum 2 - 2 Kärra IBK    
30040910 sö 30/04 13:10 sö 30/04 Lillekärrshallen P10 Grp A FBC Lerum 1 Färdig Marstrands IBK      
30040711 sö 30/04 13:50 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 4 F13 Grp A FBC Lerum 3 - 5 Pixbo Wallenstam IBF    
30040911 sö 30/04 13:50 sö 30/04 Lillekärrshallen P10 Grp A FBC Lerum 2 Färdig Floda IBK svart      
30041013 sö 30/04 14:50 sö 30/04 Kärra Sporthall F12 Grp A FBC Lerum 13 - 0 Sarpsborg IBK    
30040415 sö 30/04 16:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 F13 Grp A Lindås Waves IBK 2 - 2 FBC Lerum    
30041018 sö 30/04 17:50 sö 30/04 Kärra Sporthall F14 Slutspel 1/4 Final FBC Lerum 2 - 0 Särö Seahawks IBK    
30040918 sö 30/04 18:30 sö 30/04 Lillekärrshallen F12 Slutspel Semifinal FBC Lerum 4 - 2 IBF Backadalen    
30040618 sö 30/04 18:40 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Grp A Linköping IBK 4 - 0 FBC Lerum 1    
30040420 sö 30/04 19:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Slutspel 1/4 Final FBC Lerum 11 - 1 Råsunda IS    
30040919 sö 30/04 19:20 sö 30/04 Lillekärrshallen F13 Slutspel Semifinal Lindås Waves IBK 2 - 6 FBC Lerum    
30040622 sö 30/04 21:10 sö 30/04 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Grp A IBS Svedala 0 - 5 FBC Lerum 1    
01050500 må 01/05 08:00 må 01/05 Lundbystrand Sporthall 2 F14 Slutspel Semifinal FBC Lerum 1 - 5 Tunet IBK    
01050701 må 01/05 08:50 må 01/05 Lundbystrand Sporthall 4 P15 Slutspel 1/4 Final FBC Lerum 2 6 - 1 FBC Lerum 1    
01050701 må 01/05 08:50 må 01/05 Lundbystrand Sporthall 4 P15 Slutspel 1/4 Final FBC Lerum 2 6 - 1 FBC Lerum 1    
01051002 må 01/05 09:40 må 01/05 Kärra Sporthall P12 Slutspel Semifinal FBC Lerum 3 - 0 IBF Backadalen 1    
01050904 må 01/05 11:30 må 01/05 Lillekärrshallen F12 Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 3 - 1 FBC Lerum    
01050605 må 01/05 12:20 må 01/05 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Slutspel Semifinal FBC Lerum 2 1 - 2 Pixbo Wallenstam IBF 2    
01050905 må 01/05 12:30 må 01/05 Lillekärrshallen F13 Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 4 - 3 FBC Lerum    
01050906 må 01/05 13:30 må 01/05 Lillekärrshallen P12 Slutspel Final FBC Lerum 8 - 0 Kärra IBK    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg