Detta är resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2019. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Innebandy 2020 här.

Senaste resultat

Göteborg Cup Innebandy 2019 börjar
Slut
30/5
31/5
1/6
2/6

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02060406 sö 02/06 15:00 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 1 P13 Slutspel Final Bergs IK 6 - 4 Mölndals IBF    
02060401 sö 02/06 10:00 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 1 P14 Slutspel Final Lindome IBK 2 - 3 Lindås Waves    
02060407 sö 02/06 16:00 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 1 P15 Slutspel Final Kärra IBK 2 - 3 IK Zenith    
02060402 sö 02/06 11:00 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 1 P16 Slutspel Final Filipstad IBK 2 - 6 Tunet IBK    
02060405 sö 02/06 14:00 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 1 HJ18 Slutspel Final Lindås Rasta IBK Waves 3 - 1 Fristad GOI...holms SK HJ    
02060408 sö 02/06 17:00 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 1 Herr Slutspel Final IK Zenith Div1 3 - 0 Mölndal IBF Brunkers    
02060400 sö 02/06 09:00 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 1 F12 Slutspel Final Landvetter Wings 2 - 1 Pixbo Wallenstam IBF    
02060403 sö 02/06 12:00 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 1 F13 Slutspel Final Varla IBK 2 - 3 FBC Lerum    
02060404 sö 02/06 13:00 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 1 Dam Slutspel Final Lindome IBK 2 4 - 1 Lindome IBK 1    
01060415 lö 01/06 18:00 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 P12 Slutspel Final Kärra IBK P-07 0 - 5 IK Zenith    
01060416 lö 01/06 19:00 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 F14 Slutspel Final Lindås Waves F04 2 - 3 Mullsjö AIS    
01060417 lö 01/06 20:00 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 F15 Slutspel Final Bergs IK 2 - 4 P Tunet IBK    
01060418 lö 01/06 21:00 lö 01/06 Lundbystrand Sporthall 1 F16 Slutspel Final Varla IBK 2 - 1 Tunet IBK    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02060511 sö 02/06 16:15 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 2 F11 Grp A IBF Älvstranden Färdig FBC Lerum Röd      
02060510 sö 02/06 15:45 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A Lindås Waves Färdig IBF Backadalen      
02060610 sö 02/06 15:45 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 3 P10 Grp A FBC Vinga Färdig Lindås Rasta IBK      
02060509 sö 02/06 15:15 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A IBK Kungälv Kastelle P08 Färdig IK Zenith      
02060609 sö 02/06 15:15 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 3 F11 Grp A Kärra IBK Svart Färdig Tunet IBK      
02060508 sö 02/06 14:45 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A Lindås Waves Färdig FBC Vinga      
02060608 sö 02/06 14:45 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 3 F11 Grp A FBC Lerum Röd Färdig Bjärreds IBK      
02060507 sö 02/06 14:15 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 2 P10 Grp A IK Zenith Färdig Lindås Rasta IBK      
02060607 sö 02/06 14:15 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 3 P10 Grp A IBF Backadalen Färdig IBK Kungälv Kastelle P08      
02060506 sö 02/06 13:45 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 2 F11 Grp A Bjärreds IBK Färdig Kärra IBK Svart      
02060606 sö 02/06 13:45 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 3 F11 Grp A Tunet IBK Färdig IBF Älvstranden      
02060706 sö 02/06 13:20 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Slutspel Semifinal FBC Vinga 1 - 2 Mölndal IBF Brunkers    
02060806 sö 02/06 13:20 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Slutspel Semifinal IK Zenith Div1 6 - 2 IBF Älvstranden    
02060505 sö 02/06 12:35 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Slutspel Semifinal IK Zenith 7 - 0 Särö Seahawks IBK    
02060605 sö 02/06 12:35 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 3 P13 Slutspel Semifinal Mölndals IBF 3 - 1 IBK Bergum    
02060705 sö 02/06 12:30 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 4 P13 Slutspel Semifinal Bergs IK 9 - 1 Lindome IBK    
02060805 sö 02/06 12:30 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 5 P15 Slutspel Semifinal Kärra IBK 4 - 3 IBK Genarp    
02060504 sö 02/06 11:45 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 2 Herr Slutspel 1/4 Final Mölndal IBF Brunkers 11 - 0 Skara IBK    
02060604 sö 02/06 11:45 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 3 Herr Slutspel 1/4 Final IBF Älvstranden 3 - 1 Lindome IBK    
02060704 sö 02/06 11:40 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 4 Herr Slutspel 1/4 Final IBF Backadalen 1 - 3 FBC Vinga    
02060804 sö 02/06 11:40 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 5 Herr Slutspel 1/4 Final IK Zenith Div1 12 - 0 IBF Backadalen div6    
02060503 sö 02/06 10:55 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 2 HJ18 Slutspel Semifinal Fristad GOI...holms SK HJ 2 - 0 Hagfors IBS...äck IBF Blå    
02060603 sö 02/06 10:55 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 3 Dam Slutspel Semifinal IK Zenith 1 - 2 Lindome IBK 1    
02060703 sö 02/06 10:50 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 4 Dam Slutspel Semifinal Lindome IBK 2 2 - 1 Lindås Rasta IBK    
02060803 sö 02/06 10:50 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 5 HJ18 Slutspel Semifinal Lindås Rasta IBK Waves 4 - 3 Landvetter IBK    
02060502 sö 02/06 09:50 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 2 P15 Slutspel 1/4 Final Floda IBK 1 - 2 Kärra IBK    
02060602 sö 02/06 09:50 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 3 P15 Slutspel 1/4 Final IBK Genarp 4 - 2 Fristad Goif    
02060702 sö 02/06 09:45 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 4 P15 Slutspel 1/4 Final Lindome IBK 2 - 5 IK Zenith    
02060802 sö 02/06 09:45 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 5 P15 Slutspel 1/4 Final Sunds Seahawks 0 - 2 Särö Seahawks IBK    
02060501 sö 02/06 09:00 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 2 P13 Slutspel 1/4 Final Lindome IBK 3 - 2 Råsunda IS    
02060601 sö 02/06 09:00 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 3 P13 Slutspel 1/4 Final Mölndals IBF 9 - 1 IBF Backadalen 1 Röd    
02060701 sö 02/06 08:55 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 4 P13 Slutspel 1/4 Final Bergs IK 5 - 3 Lindås Waves    
02060801 sö 02/06 08:55 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 5 P13 Slutspel 1/4 Final Kärra IBK 1 - 3 IBK Bergum    
02060500 sö 02/06 08:10 sö 02/06 Lundbystrand Sporthall 2 F13 Slutspel Semifinal Varla IBK 3 - 2 Pixbo Wallenstam F05    
Liseberg Nordstan Maritiman Kakservice Västtrafik Renew Group IBF Backadalen HP Warta Svenska Innebandyförbundet Selecta Innebandykungen Göteborg & Co Team Göteborg